Witaj gościu!

Zamierzasz spróbować swoich sił w zadaniach kooperacyjnych w świecie milsimu? Zapraszamy do rekrutacji.
Nie wymagamy regularnej obecności. Chcesz zagrać raz na tydzień lub miesiąc ? Proszę bardzo !
Jesteś w innej grupie? Nie mamy nic przeciwko !
Na naszym TeamSpeaku zawsze panuje miła atmosfera, jeśli masz pytania wbijaj i pytaj.
Rozgrywki prowadzimy codziennie (o ile są chętni) lub na zapisy (patrz w kalendarzu), zaczynamy zawsze o 20:00.

Zapraszamy do tematu z filmami z naszych rozgrywek. Miłego oglądania!

Mariusz

Life is Feudal

23 postów w tym temacie

Chce wam zaprezentować grę którą odkryłem całkiem niedawno:

LiF to coś w rodzaju sandboxowego symulatora średniowiecza.
W grze nie ma ani magii ani potworów. Są za to lasy pełne zwierzyny, zamki i grody graczy który kooperują, tworząc własne, wirtualne osady.

filmik prezentujący grę (2014)

Obecnie grę dzielimy na dwa produkty:
Life is Feudal czyli MMORPG którego premiera planowana jest na koniec września tego roku oraz
Life is Feudal: Your Own w którego alpha możemy grać obecnie i który jest raczej prezentacją silnika tego pierwszego.

LiF YO pozwala nam na dołączenie do jednego z prywatnych serwerów na którym może grać do 64 graczy. Rozgrywka prowadzona jest na wyspie 3x3km, gęsto zalesioną, pokrytą górami i bagnami krainę zamieszkałą przez ludzi i dziką zwierzynę.

Gram od około dwóch tygodni, traf chciał że pierwszego dnia trafiłem na ekipę polaków z którymi do tej pory staram się zbudować naszą osadę.
Gra jest trudna. W zasadzie bez koordynacji z innymi zrobienie czegoś większego niż łopata z drewna czy ognisko będzie bardzo ciężkie. Twórcy wymuszają na graczach specjalizacje. Każda opcja wykonana wrasta nasz poziom umiejętności który może osiągnąć 100pk. Żeby zacząć kolejną z danej gałęzi musimy wcześniejszą rozwinąć do 60 i tak dalej. Łącznie mamy maksymalnie 1200 punktów do rozdysponowania a umiejętności jest sporo więcej. Tak więc kowal nie będzie w stanie być jednocześnie garbarzem i mistrzem kuchni ;p

Graficznie to YO nie powala. Ale trzeba pamiętać że raz, gra jest w wersji alpha i dopiero niedawno dodano obsługe DirectX11

a dwa Your Own i MMORPG to dwa odrębne tytuły z tym samym silnikiem ale jednak inną zawartością.

Gra ma za to dużą grywalność , fajną , wczuwającą się w klimat społeczność i to coś, gdy odczuwasz niesamowitą frajdę gdy widzisz jak twojaosada się rozbudowywuje.

We drugiej połowie września ma być premiera LiF. Gra założona jest jako Pay to Play. Wg opisu z forum twórcy uzgodnili ze społecznością że sama LiF będzie darmowa. Bedziemy mogli wejść na świat "darmowy" gdzie zapoznamy się z mechaniką gry a nasze budowle znikną po pewnym czasie. Płacąc jednorazowo 20$ będziemy mogli utworzyć postać, która rozpocznie naszą przygodę na serwerze właściwym.

Marzy mi się zebranie paczki z którą na początku pracy serwera utworzymy polską osadę. Kto wie, może rozwiniemy ją do rozmiarów Novigradu ;p

Edytowane przez Mariusz
1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Polecam również, grałem przez miesiąc non stop, lecz jak ma się 15 osobową ekipę i na każdym serwerze się rozwala gildie adminów to się zmienia serwer co tydzień xD.

A i jeszcze jedno. Trzeba się naj...  pomęczyć jak wół, żeby do czegokolwiek dojść. Wybudowanie pałacu zajęło 7 osobą 2 tygodnie po 10 godzin roboty.

PS Mariusz gra na cracku.

Edytowane przez axel
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

RoK ma bardzo komediowy charakter. LiF jest czymś w rodzaju roleplayowego symulatora średniowiecza

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety ale gra jest tylko dla "większych grup" pojedyncze owieczki nic nie zdziałają ;)

Optymalizacja nie powala a jeśli nie zrobią coś z silnikiem to Direct 11 zabije tą grę.

Edytowane przez Finarfin
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziś release gry Life is Feudal : Your Own

oto screeny porównujące grę w alphie do tego co twórcy umieścili w pełnej wersji:

http://lifeisfeudal.com/screenshots-comparison

Z okazji premiery, producent dał 40% discount na steam. 
ok. 80zł w przeliczeniu na złotówki 
Edytowane przez Mariusz
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Znajoma grupa założyła wczoraj nowy serwer dedykowany.

Skillcap 1300 x3, aligment resetowany co 24h.

[EU]Gold Kingdom PVP-RP Wipe

5.101.164.125:11200   

Ktoś chętny do budowy osady i złojenia innym tyłków ;p ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rozwija się to w dobrym kierunku? Śledzisz na bieżąco ? Widzę, że "wersja" MMO powstaje - to w ramach jednej gry ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rozwija się to w dobrym kierunku? Śledzisz na bieżąco ? Widzę, że "wersja" MMO powstaje - to w ramach jednej gry ?

Wersja MMO powstaje już rok ponad.
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest to kolejny EA w którym realne możliwości przegoniła wyobraźnia twórców.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest to kolejny EA w którym realne możliwości przegoniła wyobraźnia twórców.

Obawiam się że masz racje.
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

otwarte zostały beta testy LiF MMO

oficjalna mapa serwera 

b1e143fef524334409ac47af340f23aee7fac9d1

z tego co doczytałem dostęp do pierwszej bety będą mieli fouderzy, potem osoby które kupiły wcześniej LiF na steam, potem także ci, którzy LiF nie posiadają. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak ktoś chce pograć to zapraszam. Mam wersję Steam zakupioną i mam kilku ludzi do gry jak coś.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Znajdę tu ekipę która będzie grała na serwerze MMORPG ? 

Bo gra samemu jest niewarta płacenia za konto 60zł jeżeli mam już YO. Za to w ekipie rozgrywka wygląda z goła inaczej. Ps.

Tak gra prezentuje się w tym momencie:

Płacimy za tzw. Ticket czyli przeniesienie postaci z wyspy startowej, pewnego rodzaju piaskownicy gdzie grę można przetestować za darmo, do normalnego świata gry. 

Cena standardowa to 150zł za ticket. Do 15.I.2017 jest obniżka 30%, do 100zł a ci którzy kupili LiF:YO na steam dostaną dodatkową zniżkę 40zł 

Ps.

Axel, wiesz może czy Maduru szykuje się z ekipą?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Odpaliłem ostatnio ponownie Life is Feudal Your Own i wciągneło mnie jak bagno. Jest już świetnie rozbudowane i jest co robić. Niestety (albo stety) samemu mogę co najwyżej zbudować drewnianą chatkę, postawić parę piecy do wypalania i walczyć  o przetrwanie. Żeby rzeczywiście coś osiągnąć TRZEBA handlować i współpracować, nie można samemu rozwinąć wszystkich umiejętności tak aby zaspokoić wszelkie potrzeby. A żeby zbudować jakieś miasteczko, twierdze, zamek, fort czy choćby zabitą dechami wiochę... trzeba trochę chłopa :) O ile nie lubię gierek z nudnym biciem level-u, tak w przypadku tej aż miło przekopać ogródek :)

Jeśli chodzi o wersje Your Own to bolą trochę różne ograniczenia i udziwnienia jakie wymyślają właściciele serwerów. Na szczęście już w fazach wczesnej BETY jest ogromna wersja MMO, z ogromnym światem 21x21km, z miejscem dla 10000+ graczy, serwery "kontynentalne" no i w roli Game Masterów wystąpią developerzy a nie jakieś matołki, które zbanują cię za podjebanie marchewek z niestrzeżonego pola :) 

Tutaj porównanie obu wersji:

http://lifeisfeudal.com/mmo?l=comparison

Znajdą się chętni w ACC na podbój tych 440km2 terenu przy premierze? :)

Ja obecnie gram na polskim serwerze Świat Gothica. Posiadam małą ubogą kuźnie w północno-zachodniej części wyspy. Jakby ktoś coś chciał pomóc to zapraszam ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zdaję się, że jest to typ MMO na jakie czekam od lat, tylko że EA :/ Jak będzie jakiś free weekend to krzycz @Alienzo albo zapisy na bete MMO.

Edytowane przez towarzysz
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 4.06.2017 o 14:25, Alienzo napisał:

Znajdą się chętni w ACC na podbój tych 440km2 terenu przy premierze? :)

Zależy od ruchu serwera i tego co tam można osiągnąć, mało mi się chce gnać po pustyniach i jak pastuch czekać na deszcz w postaci kogoś kto utka mi coś bo nie mam umki. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta