Skocz do zawartości

[Z] Tea in Venezuela

    

Misje
Alienzo
   (0 opinii)

Szczegóły wydarzenia


20 Października 2019
Południowa Wenezuela

W czerwcu 2019, pod egidą ONZ celem pomocy humanitarnej siły USA, Wielkiej Brytanii oraz innych państw NATO dokonały zbrojnej interwencji w Wenezueli. Słaba i zdemoralizowana armia reżimu Maduro, została zniszczona w otwartej walce na północy kraju. Lojalne komunistą oraz Rosji siły wycofały się na południe do gęstej dżungli. Prowincja El Caura położona na południowy zachód od miasta Ciudad Bolivar została przekazana w ręce kontyngentu z Wielkiej Brytanii. Rząd Amerykański powołał tymczasowy rząd po wodzą Juana Guaido oraz szybko uzbroił armię wierną nowemu prezydentowi. Mimo interwencji kraj ciągle jest podzielony i w stanie wojny domowej. Niedobitki armii Maduro oraz partyzanci komunistyczni silnie oddziałują w gęstej dżungli na południu kraju.
Sławna Brytyjska 16 Air Assault Brigade zostaje wysłana w zzaplny rejon prowincji El Caura gdzie wraz z Demokratyczną Armią Wenezueli zakładają wiele baz na głównych szlakach zaopatrzeniowych. Siły lojalne Maduro prawdopodobnie skrycie są wspierane przez Rosjan. Nikt nie wie w jakiej skali i czy tyczy się to tylko dozbrajania czy czegoś więcej.
Pomimo interwencji ONZ, nic nie zapowiada szybkiego końca konfliktu w Wenezueli

Czytaj więcejOpinie użytkowników

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
×
×
  • Dodaj nową pozycję...