Skocz do zawartości

Stahu

Sztabowiec
 • Liczba zawartości

  1 342
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  55

Ostatnia wygrana Stahu w dniu 26 Lipca

Użytkownicy przyznają Stahu punkty reputacji!

Reputacja

306 Wyśmienity

1 obserwujący

O Stahu

 • Tytuł
  Newbie
  Newbie

Informacje o profilu

 • Płeć
  Męska
 • Lokacja
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Militaria, Historia, Dobra muzyka, Boks, Siłownia
 • Imię
  Stachu

Ostatnie wizyty

12 665 wyświetleń profilu
 1. ZAPISY Sytuacja Rok 2009 Afganistan Wojna w Afganistanie - zespół zapoczątkowanych 7 października 2001 roku militarnych i niemilitarnych operacji wojskowych prowadzonych przez Sojusz Północnoatlantycki i niektóre państwa nie będące członkami NATO na terytorium Afganistanu. Po militarnym rozbiciu sił talibskich, oraz po przeprowadzonych wyborach parlamentarnych i prezydenckich, działania ukierunkowane są na stabilizację sytuacji politycznej i społecznej w Afganistanie oraz budowę infrastruktury kraju. Z uwagi na zakłócenia procesu stabilizacji, powtarzającymi się zamachami i atakami zbrojnymi na oddziały wojskowe NATO i Afgańskie Siły Zbrojne, obecny konflikt w Afganistanie jest najdłuższą wojną od czasu wojny wietnamskiej. Sytuacja Taktyczna Rok 2009, 26 październik Afganistan, Uzbin Valley Znajdujemy się w górzystym terenie. Mamy intel o lokalizacji systemu jaskiń w wyższych partiach gór, w których to muszą znajdować się dwóch złapanych amerykańskich żołnierzy Marcusa Spencera i Alexa Brightona oraz skład broni Talibów. Cały teren jest patrolowany przez Talibów, więc musimy niewykryci przedostać się do strefy "CAVERNS", znaleźć wejście do jaskini, uwolnić więźniów i wysadzić talibski skład broni a na końcu wezwać śmigłowiec ewakuacyjny i wydostać się ze strefy działań. Zadania 1.) Caverns Uwolnij więźniów Marcusa Spencera i Alexa Brightona, wysadź skład broni i po wezwaniu śmigłowca ewakuuj się razem z zakładnikami ze strefy działań. **Śmigłowiec będzie na ziemi TYLKO 30s. a więc musimy być przygotowani w miejscu ewakuacji z więźniami i jak najszybciej wejść na pokład. Siły Przeciwnika Nieznana ilość bojowników talibańskich w całym regionie, którzy uzbrojeni są w broń produkcji post-sowieckiej. Siły Własne Element operacyjny DEVGRU Mapy - Misja zaczyna się w punkcie "START". - Wejście do pieczary znajduje się gdzieś w obszarze "Caverns". - Śmigłowiec ewakuacyjny wyląduje dokładnie w punkcie "EVAC" Sprzęt i Logistyka Pogoda Ranek, 0430HRS, pochmurnie, brak mgły, widoczność ~500m. Uwagi i Techniczne - Misję można zakończyć po dokonaniu ewakuacji wysiadając w bazie. DLA ADMINA MISJI - Zalogowany na admina ma na wszelki wypadek dostęp do zeusa aby reagować w technicznych sytuacjach awaryjnych (np. brak radia). ACE: * Zaawansowany system medyczny. * Rany mogą się otwierać. * Apteczki może używać tylko medyk. Apteczka kończy się. * Zestaw do szycia nie kończy się. * Tylko medyk może szyć i podawać płyny. * Można wykopać tylko najmniejszy okop.
 2. Stahu

  REZERWACJA

  do
  asd
 3. Czy tylko u mnie noktowizja działa tak strasznie gó*nianie? Nic kompletnie przez nią nie widać w nocy. Da się to jakoś zmienić w ustawieniach? Jest jakiś dobry egzemplarz nokto u nas w paczce, który jest spoko?
 4. Stahu

  [ODWOŁANA][UNS] CO 20 "The Wanderer"

  do

  Nie ma co się zastanawiać:)
 5. Stahu

  [ODWOŁANA][UNS] CO 20 "The Wanderer"

  do

  No trochę się czepiasz ale tak. EDIT: Dla pana lepszy slot to jakiś dowódca
 6. Stahu

  [Z][MOD] CO 25 Good Intentions

  do

  I jest max
 7. Stahu

  [ODWOŁANA][UNS] CO 20 "The Wanderer"

  do

  @herez, zdążyłeś się zapisać podczas tworzenia zapisów, ale te otworzą się dopiero za mniej niż tydzień.
 8. ZAPISY Sytuacja Rok 1968 Wietnam Zimna wojna Pod koniec lat 50' Rząd Stanów Zjednoczonych doszedł do wniosku, że ZSRR i Chiny mogą zwyciężyć w zimnej wojnie przez stopniowe instalowanie rządów komunistycznych w większości krajów Trzeciego Świata. W przypadku realizacji takiego scenariusza kraje Zachodu stałyby się wyspami otoczonymi przez kraje komunistyczne i ulokowane na ich terytoriach radzieckie bazy wojskowe Wojna wietnamska - działania militarne na Półwyspie Indochińskim w latach 1955–1975. W konflikt zaangażowane były z jednej strony Wietnam Północny, wspierany przez inne kraje socjalistyczne, gł. Związek Radziecki oraz Chiny i wspierane przez to państwo organizacje komunistyczne w Wietnamie Południowym, Laosie i Kambodży, a z drugiej strony Republika Wietnamu wraz z międzynarodową koalicją obejmującą Stany Zjednoczone i ich sojuszników – Koreę Południową, Tajlandię, Australię, Nową Zelandię i Filipiny. Sytuacja Taktyczna Rok 1968, 13 maj Wietnam, Phuoc Tuy province Jako siły 1 Dywizji Kawalerii zostaliśmy przydzieleni do działań antypartyzanckich oraz wsparcia sojuszniczym jednostkom piechoty w regionie. Stacjonujemy w bazie "GABRIEL", z której śmigłowiec UH-1D Iroquois będzie udzielał nam transportu a samolot A-1H Skyrider wsparcia CAS. Zadania Rozpocznij pierwsze zadanie a następnie wykonuj zadania powierzone przez HQ (poprzez pisemne komunikaty radiowe) 1.) Intel Na północ od naszej bazy, w niepokojącej dla dowództwa odległości, pojawiła się aktywność komunistycznych partyzantów. Udaj się do XA Long Son i wypytaj tamtejszą ludność o obecność Vietcongu w okolicy. ... Siły Przeciwnika Nieznana ilość partyzantów Vietcongu w całym regionie, którzy uzbrojeni są w broń produkcji chińskiej, sowieckiej i francuskiej zdobytej wcześniej podczas starć z Legią Cudzoziemską w latach 50'. Siły Własne 1x drużyna piechoty 1x śmigłowiec UH-1D Iroquois 1x samolot wsparcia CAS A-1H Skyrider *(Opcjonalnie) 1x CH-47A Chinook, który może być użyty gdy pojawią się osoby z piechoty na slotach dodatkowych Mapy - Misja zaczyna się w bazie "GABRIEL". - Wszystkie assety w bazie są opisane na mapie. - Znak zapytania to lokalizacja z zadania nr. 1. Sprzęt i Logistyka Pogoda Ranek, 0630HRS, słonecznie, brak mgły, widoczność ~1500m. Uwagi i Techniczne - Misję można zakończyć wracając do punktu startowego. - Teren działań jest zaludniony. DLA ADMINA MISJI - Zalogowany na admina ma na wszelki wypadek dostęp do zeusa aby reagować w technicznych sytuacjach awaryjnych (np. brak radia). ACE: * Zaawansowany system medyczny. * Rany mogą się otwierać. * Apteczki może używać tylko medyk. Apteczka kończy się. * Zestaw do szycia nie kończy się. * Tylko medyk może szyć i podawać płyny. * Można wykopać tylko najmniejszy okop. * Wyłączona nieprzytomność AI.
 9. Stahu

  [UNS] CO 20 "The Wanderer"

  do
  Rok 1968 Wietnam Jako siły 1 Dywizji Kawalerii zostaliśmy przydzieleni do działań antypartyzanckich oraz wsparcia sojuszniczym jednostkom piechoty w regionie. Min. 11os. Misja na 1,5h/2h Czytaj więcej .zapisy-wrapper { margin-left: 50px; margin-right: 50px; } .zapisy-wrapper .opis p { margin-bottom: 1em; } .zapisy-wrapper .opis p:first-child { margin-top: 1em; } .zapisy-wrapper .opis p::first-letter { padding-left: 15px; font-size: 150%; } .zapisy-app { margin-top: 2em; } .zapisy-app .h1, .h2, .h3 { margin-top: 1em; } .zapisy-app .h1 { font-weight: bold; font-size: 1.5em; } .zapisy-app .h2 { font-weight: bold; font-size: 1.2em; margin-left: 15px; } .zapisy-app .h3 { font-weight: bold; font-size: 1.1em; margin-left: 30px; } .zapis-url { font-size: 0.8rem; text-decoration: none !important; } .zapis-url:hover { color: olivedrab; } .zapisy-log { margin-top: 2em; } .slot { grid-gap: 10px; margin-left: 15px; font-size: 14px; } .slot.wolny { text-shadow: #3CFF0099 1px 0 10px; } .tuwpisany .opcja, .tuwpisany .wpisany, .tuwpisany .opis { color: white !important; font-weight: bold !important; text-shadow: none !important; } .slot .opis { font-weight: bold; } .slot .opcja { font-weight: normal; color: rgba(107, 142, 35, 0.8); } .slot .wazny { font-weight: bold; color: rgba(255, 104, 5, 0.8); } .slot .wpisany { font-weight: normal; font-style: italic; } .zapisanych { margin-top: 1em; margin-bottom: 1em; } .log-wypisany { color: rgb(248, 79, 0); margin: unset; } .log-wpisany { color: rgb(13, 222, 0); margin: unset; } .z_toastmsg { min-width: 800px; /* Set a default minimum width */ margin-left: -400px; /* Divide value of min-width by 2 */ text-align: center; /* Centered text */ border-radius: 2px; /* Rounded borders */ padding: 16px; /* Padding */ position: fixed; /* Sit on top of the screen */ z-index: 1; /* Add a z-index if needed */ left: 50%; /* Center the snackbar */ bottom: 30px; /* 30px from the bottom */ } @media (max-width: 500px) { .zapisy-wrapper { margin: 0; } .slot { margin-left: 20px; } }
 10. A napiszę jeszcze tutaj notkę -> mamy dzisiaj 23 sloty dla siebie na JO, są wolne miejsca, przychodźcie:D 

  1. Mosze

   Mosze

   Mocno rozważam. Niestety nie wiem jak się dzisiaj wyrobię, więc się jeszcze nie wpisuje, zwłaszcza że nowy system i pasuje wszystko sprawdzić przed.

 11. ZAPISY Sytuacja Rok 1995 Bośnia 1995–1996: Polski Kontyngent Wojskowy w Siłach Implementacyjnych w Bośni i Hercegowinie (PKW IFOR) 14 listopada 1995 strony wojny domowej w Bośni i Hercegowinie zawarły układ w Dayton – porozumienie pokojowe kończące konflikt. Na jego mocy wojska serbskie i bośniacko-chorwackie wstrzymały działania bojowe i rozpoczęły demilitaryzację. Nad wprowadzeniem w życie zapisów układu miały czuwać działające na podstawie mandatu Rady Bezpieczeństwa ONZ Liczący ok. 670 żołnierzy polski kontyngent utworzono na bazie 16 batalionu powietrznodesantowego 6 Brygady Desantowo-Szturmowej Do zadań Polaków należały: - zabezpieczenie wyborów we wrześniu 1996 roku, - zapewnienie bezpieczeństwa cywilom i siłom międzynarodowym, - demilitaryzacja podporządkowanego rejonu, - obsadzenie posterunków i punktów kontrolnych, - wsparcie pomocy humanitarnej. Sytuacja Taktyczna Rok 1995, 28 Listopad Bośnia Na mocy porozumienia narodów zjednoczonych z walczącymi stronami, zostały wyznaczone miejscowości wyjęte z działań bojowych. Niestety, ale nie wszyscy stosują się do postanowień. Sytuacja w regionie jest, mimo podpisanego pokoju w Dayton, bardzo napięta. Wciąż strony konfliktu nie chcą dać się dostatecznie rozbroić. Cywile obawiają się reakcji ze strony lokalnych bojowników. Wielu miejscowych boi się o swoje życie i nie ma się co im dziwić. Mordy dokonane przez biorących udział w konflikcie mówią same za siebie. Głównym zadaniem sił PKW w regionie jest niesienie pomocy mieszkańcom w strefach wyjętych z konfliktu. Nasze siły stacjonujące w bazie na południe od Zielonogórska dostały rozkaz przeprowadzenia operacji humanitarnej. Będziemy musieli podczas patrolu, jadąc kolejno po mieścinach, wykonać akcje wspierającą lokalną ludność. Jako siły pokojowe możemy tylko odpowiadać ogniem na ogień i nie możemy zaczynać wymiany ogniowej z bojówkami. Zadania Przeprowadź patrol w wyznaczonej kolejności i wróć do punktu początkowego. 1.) Kozlovka Dostarcz żywność do trzech miejsc w miejscowości. 1 - Sołtys Bougar Chalib, 2 - Domostwo Standa Urbana, 3 - Domostwo Libora Zemanova. *** Opcja pod scrollką na postaciach z zadania. Po drodze do Kozlovki znajduje się posterunek bojowników w gospodarstwie, którzy zablokowali jedną z dróg. Musimy przejechać prosto przez skrzyżowanie. Mimo tego, że nie znamy zamiarów uzbrojonych żołnierzy, to musimy ich zignorować przejeżdżając przez ich pozycje do miejscowości. Takie są warunki postanowienia i musimy się ich trzymać. 2.) Teslic Lokalni mieszkańcy "czują w powietrzu", że znajdowanie się w bezpiecznej strefie oznacza tylko protekcje na papierze. Większość miejscowych chciałoby mieć w razie czego środek ucieczki. W Teslic znajduje się tylko jeden autokar Ikarus, który nie jest sprawny (ZAZNACZONY NA MAPIE). Musimy udać się do wioski i go naprawić. Mamy do tego celu dodatkowe zapasowe koła w wozach. 3.) Bor Miejscowość jest oblegana przez blokady bojówkarzy. Tak samo jak wcześniej przy gospodarstwie, musimy je zignorować i przejechać do wsi. W Borze znajdują się szwedzcy żołnierze UN, którzy zostali tam wysłani, ponieważ istnieje duże zagrożenie ataku bojowników na cywili. Cywili, którzy pełni strachu domagają się ewakuacji od Szwedów. Szwedów jest za mało aby przeprowadzić bezpieczną ewakuacje. Tu pojawiamy się my, którzy muszą zaprowadzić cywili do ciężarówek a następnie wysłać znak, że są gotowe i osłonić ich ucieczkę. *** Opcja pod scrollką na obu ciężarówkach aby dać znak do wyruszenia. Siły Przeciwnika Bojownicy w ilości około 50/80 osób w całym regionie, którzy uzbrojeni są w broń postsowiecką, granatniki RBR-M80 i karabiny maszynowe na bazie rodziny AK. W terenie działań mogą być spotkane mobilne pojazdy wroga "technikal". Siły Własne - 1x drużyna dowodząca BRDM-2 M96I - 2x drużyna piechoty na dwóch BRDM-2 M96I - Wsparcie Śmigłowca MI-17-1W (UB-32) "Gołąb" stacjonującego w bazie "Bocian". **Piechota w razie mniejszej frekwencji ma dostęp do pojazdu UAZ-3151 Mapy - Misja zaczyna się w punkcie START. - "Gołąb" zaczyna w bazie "BOCIAN" gdzie ma opisane lokalizacje całego sprzętu na mapie. - Blokady są oznaczone czerwonymi liniami i ikonami bunkrów - Pozycje Szwedów w Borze oznaczone są niebieskimi liniami, a niebieska strzałka to lokalizacja ciężarówek, do których trzeba wpakować cywili aby te po sygnale ruszyły w zaznaczonym kierunku. Sprzęt i Logistyka Pogoda Ranek, 0650HRS, pochmurnie, brak mgły, widoczność ~1500m. Uwagi i Techniczne - Misję można zakończyć wracając do punktu startowego. - Teren działań jest zaludniony. - Z każdym cywilem oraz żołnierzem Szwedzkim można rozmawiać (pod scrollką) DLA ADMINA MISJI - Zalogowany na admina ma na wszelki wypadek dostęp do zeusa aby reagować w technicznych sytuacjach awaryjnych (np. brak radia). ACE: * Zaawansowany system medyczny. * Rany mogą się otwierać. * Apteczki może używać tylko medyk. Apteczka kończy się. * Zestaw do szycia nie kończy się. * Tylko medyk może szyć i podawać płyny. * Można wykopać tylko najmniejszy okop.
 12. Stahu

  CO 17 "Bezsilność"

  do
  Rok 1995___ Bośnia 1995–1996: Polski Kontyngent Wojskowy w Siłach Implementacyjnych w Bośni i Hercegowinie (PKW IFOR) Nasze siły stacjonujące w bazie na południe od Zielonogórska dostały rozkaz przeprowadzenia operacji humanitarnej. Będziemy musieli podczas patrolu, jadąc kolejno po mieścinach, wykonać akcje wspierającą lokalną ludność. Min. 12 osób Misja na 1h/1.5h Czytaj więcej .zapisy-wrapper { margin-left: 50px; margin-right: 50px; } .zapisy-wrapper .opis p { margin-bottom: 1em; } .zapisy-wrapper .opis p:first-child { margin-top: 1em; } .zapisy-wrapper .opis p::first-letter { padding-left: 15px; font-size: 150%; } .zapisy-app { margin-top: 2em; } .zapisy-app .h1, .h2, .h3 { margin-top: 1em; } .zapisy-app .h1 { font-weight: bold; font-size: 1.5em; } .zapisy-app .h2 { font-weight: bold; font-size: 1.2em; margin-left: 15px; } .zapisy-app .h3 { font-weight: bold; font-size: 1.1em; margin-left: 30px; } .zapis-url { font-size: 0.8rem; text-decoration: none !important; } .zapis-url:hover { color: olivedrab; } .zapisy-log { margin-top: 2em; } .slot { grid-gap: 10px; margin-left: 15px; font-size: 14px; } .slot.wolny { text-shadow: #3CFF0099 1px 0 10px; } .tuwpisany .opcja, .tuwpisany .wpisany, .tuwpisany .opis { color: white !important; font-weight: bold !important; text-shadow: none !important; } .slot .opis { font-weight: bold; } .slot .opcja { font-weight: normal; color: rgba(107, 142, 35, 0.8); } .slot .wazny { font-weight: bold; color: rgba(255, 104, 5, 0.8); } .slot .wpisany { font-weight: normal; font-style: italic; } .zapisanych { margin-top: 1em; margin-bottom: 1em; } .log-wypisany { color: rgb(248, 79, 0); margin: unset; } .log-wpisany { color: rgb(13, 222, 0); margin: unset; } .z_toastmsg { min-width: 800px; /* Set a default minimum width */ margin-left: -400px; /* Divide value of min-width by 2 */ text-align: center; /* Centered text */ border-radius: 2px; /* Rounded borders */ padding: 16px; /* Padding */ position: fixed; /* Sit on top of the screen */ z-index: 1; /* Add a z-index if needed */ left: 50%; /* Center the snackbar */ bottom: 30px; /* 30px from the bottom */ } @media (max-width: 500px) { .zapisy-wrapper { margin: 0; } .slot { margin-left: 20px; } }
 13. Tak to teraz u mnie wygląda, fabryka pracuje :D :

  Fanuc-roboty-480x360.jpg

  1. Calc

   Calc

   Good Morning Vietnam!!!!
   20210708204538_1.thumb.jpg.57adc6bf6bbc3b7055ff75aec1876415.jpg
   - Radio- Calc - sterownie masakrą AIków :D

 14. Stahu

  [10.07.2021] JO "CRY FOR HELP"

  NOTKA OD MM: - W CH-53 mieści się 25 pasażerów. To oznacza, że jeden z 4-osobowych fire teamów piechoty, któreś z drużyn, będzie musiał lecieć oddzielnym CH-53. - Dodałem zapasowe maszyny dla pilotów
×
×
 • Dodaj nową pozycję...