Skocz do zawartości

RozekPoland

Rożek
 • Zawartość

  61
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  24

Ostatnia wygrana RozekPoland w dniu 27 Czerwiec

Użytkownicy przyznają RozekPoland punkty reputacji!

Reputacja

171 Wyśmienity

O RozekPoland

 • Tytuł
  Użytkownik forum

Dane kontaktowe

 • Strona WWW
  http://www.silentwar.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Męska

Działalność

Ostatnie wizyty

6 083 wyświetleń profilu


 1. W dniach 17-19 października w miejscowości Mnisek pod Brdy (w jednym z oddziałów studia Bohemia Interactive) odbędzie się Arma 3 Creator Bootcamp, czyli spotkanie, na którym oprócz deweloperów gry, ugoszczonych zostanie 18 twórców dodatków z międzynarodowej społeczności Arma. Głównym tematem obrad będzie przygotowywana od dłuższego inicjatywa związana z wprowadzeniem płatnych DLC tworzonych przez członków społeczności.

  1. Pokaż poprzednie komentarze  2 więcej
  2. Koxxus

   Koxxus

   Zapowiada się ciekawie, bez wątpienia!

  3. Alienzo

   Alienzo

   @canadian zawsze mogą zmienić nazwy sprzętu (tak mi się wydaje, choć nie wiem jak ze 100% wyglądem czy coś też nie trzeba zmieniać???). Nie będzie to tak bolesne jak brak RHS. 

  4. canadian

   canadian

   Zazwyczaj potrzebna jest ingerencja w nazwę oraz wygląd (czyt. tekstury lub modele). Najczęściej pozwy wychodzą bazując na aktualnych patentach, czyli głównie biorą pod uwagę konstrukcję. Czasami duzo bezpieczniejsze jest zrobienie czegos od podstaw i zapewnienie sobie spokojnego snu.

   Generalnie z racji swojej wartości rynkowej Bohemia ma sie czego bać. Gdyby to bylo jakieś studio Indie bez sensownego budżetu, to wyciąganie takiej sprawy byłoby nieopłacalne.

 2. W miniony weekend rozpoczęły się rozgrywki CTF MASTERS CUP w ramach ESM. Poniżej link do pierwszej połowy meczu reprezentacji Bohemii Interactive kontra FKGaming. Mecz zakończył się wynikiem...( ͡° ͜ʖ ͡°)

   


   

  1. Pokaż poprzednie komentarze  1 więcej
  2. RozekPoland

   RozekPoland

   @Templar
   Zapisy trwały od 3 września do 4 października.
   Mecz zakończył się wynikiem

   5:1 dla FKGaming

    

  3. Templar

   Templar

   Tym bardziej szkodaaaa!!! 😞
   Kurde.
   Gdzie to pisało?!

  4. RozekPoland

   RozekPoland

   M.in. na forum Bohemii Interactive.

 3. Pierwsza wersja mapy Suwalki Gap została wydana. Zapraszam do testowania i wyrażania opinii i sugestii (najlepiej na właściwym kanale Discord twórcy). Mapa wymaga CUP - Terrains Core. Pomoc przy ustawianiu struktur mile widziana.

   

  PMC-Suwalki-Gap-Satellite.jpg

   

  https://forums.bohemia.net/forums/topic/203083-jets-dlc-terrains/?do=findComment&comment=3298196

  1. Pokaż poprzednie komentarze  5 więcej
  2. Tes

   Tes

   Jak to jest gotowy projekt to ja wycofuję swoje wsparcie dla projektu. Bo to kupa a nie mapa jest. Dobre do  Microsoft Flight Simulatora, nie Army.  Kompletnie przesadzona rozmiarem, jeziora są tylko teksturą na płaskim terenie, optymalizacji 0. Musiałem wyłączyć całą linię poza CUP_core żeby mi odpaliła bo "Too many memory blocks requested" Nawet z Taunusem nie miałem takich problemów, a przypominam że nie wszedł bo zbyt wymagający. a my na tym mamy robić misje? I jeszcze dodawać? Rożek. Jak chcesz się w to bawić to proszę bardzo, ale nas w to nie mieszaj. Nie ukrywam, pomysł był ambitny, Naprawdę chciałem pomóc. ale jak widzę o wiele zbyt ambitny na możliwości. Albo robimy skromnie a dobrze, albo wcale. Nie potrzebny nam skopany kolos. Prędzej sam się nauczę robić mapy od 0 i zrobię własną niż z tego coś będzie.

  3. Tes

   Tes

   Spróbuj go ugadać żeby udostępnił wycinek 10x10. Może jeszcze da się to przerobić

  4. Maras
 4.  

  1. Pokaż poprzednie komentarze  3 więcej
  2. Doman

   Doman

   Jeśli będzie czas chętnie pomogę :)

    

  3. Darkan

   Darkan

   Wygląda lepiej niż na żywo 🤣

  4. Maras

   Maras


   Ktoś się chyba nasłuchał :P 

 5.  

  1. RozekPoland

   RozekPoland

   https://forums.bohemia.net/forums/topic/216507-17-years-old-bug-in-a3-a-fallen-static-objects-geometries-bug/?do=findComment&comment=3294476

   Wczoraj twórca poprawki (Jakub BXBX Horyna) dla błędu, którego szczegóły od miesiąca poruszam tutaj na forum, opuścił studio Bohemii. W związku z tym przygotowałem krótki film z podziękowaniami dla niego.

   Przy tej okazji chciałbym podziękować członkom społeczności ACC, którzy wsparli inicjatywę i śledzili przebieg wydarzeń przez ostatni miesiąc. Kosztowało mnie to sporo czasu i wysiłku, by tę całą akcję zorganizować i poprowadzić, ale było warto. Pozytywny efekt końcowy odczuje każdy, kto gra w tę grę, nawet jeśli do tej pory nie interesował się tą sprawą. Dziękuję jeszcze raz!

  2. Alienzo

   Alienzo

   A na jego stanowisko Rożek? :D

 6.  

  1. RozekPoland

   RozekPoland

   Dziś na Dev Branch wydana została poprawka rozszerzająca funkcjonalność geometrii przewróconych obiektów, tym razem dla wszystkich obiektów statycznych (nie tylko drzew).
   https://forums.bohemia.net/forums/topic/216507-17-years-old-bug-in-a3-a-fallen-static-objects-geometries-bug/?do=findComment&comment=3293835
    

   Opieranie broni na przewróconej przeszkodzie poligonowej.
   HoqoJ61.jpg


   Chowanie się przed wrogim AI za przewróconym parasolem teraz działa!
   Ht3gp2m.jpg

 7.  

  1. Pokaż poprzednie komentarze  2 więcej
  2. Toczer

   Toczer

   Fantastycznie Rożku!

  3. towarzysz

   towarzysz

   A jak tam Wojna Cich(ego)a?

  4. Alienzo

   Alienzo

   Rożka to do sejmu wysłać. Wszystko załatwi! 

 8. POPRAWKA WJECHAŁA WŁAŚNIE NA DEV BRANCH.

  1. RozekPoland

   RozekPoland

   Na ten moment poprawka ogranicza się wyłącznie do drzew, dlatego chciałbym was prosić o wsparcie mojego najnowszego postu w tym temacie, by autor poprawki objał nią również pozostałe obiekty:

   https://forums.bohemia.net/forums/topic/216507-17-years-old-bug-in-a3-a-fallen-static-objects-geometries-bug/?do=findComment&comment=3292628

  2. RozekPoland

   RozekPoland

   Polajkowanie mojego wpisu na Twitterze również pomoże sprawie :)

    

    

 9. ŁAMIĄCA WIADOMOŚĆ DOSŁOWNIE SPRZED CHWILI:

   

   

  1. Pokaż poprzednie komentarze  5 więcej
  2. canadian

   canadian

   Śmieszna sprawa. Przez kilkanaście lat w serii siedział "feature", który mógł zostać naprawiony w tak krótkim okresie czasu i przy małym nakładzie pracy. Wystarczyło kopnąć Bohemie w kostkę i nagle nie potrzeba całych DLC, żeby naprawić takie istotne błędy.

  3. czarek90

   czarek90

   Jedna z ważniejszych kwestii, czy fix obejmie również OFP :yeah:? No dobra, skoro to już jest za nami, to może teraz czas na "fizykę" lotu samolotów, szczególnie na bardzo małych prędkościach (znaczy zawisanie w powietrzu).

  4. sveterek

   sveterek

   Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz.

 10. :excl: Uwaga społeczność ACC!  (RożekREP#02) :excl:

  Po wczorajszych konsultacjach z weteranami sceny Armeły podjąłem decyzję o przygotowaniu materiału wideo wraz z całym opisem zjawiska ekskluzywnie pod A3. Nie ukrywam, że zmuszony okolicznościami musiałem pierwszy raz od września 2013 roku uruchomić A3 :stun:

  Cytat

  Panie, ląduję w menu głównym a tam jaka grafika! Można pomylić z prawdziwością:yikes:

  Niezwłocznie udałem się do edytora i zacząłem działać. W ciągu kilku godzin udało mi się przygotować i zmontować film. Jest on krótki i treściwy. Chyba nawet lekki kabaret z tego wyszedł :D Ponad to, na forum Bohemii w dziale poświęconym A3 założyłem nowy temat, który uzupełniłem o pewne detale, które wynikły w między czasie. Miejmy nadzieję, że to będzie strzał w dziesiątkę!

  https://forums.bohemia.net/forums/topic/216507-17-years-old-bug-in-a3-a-fallen-static-objects-geometries-bug/?do=findComment&comment=3288250

   


  Chciałbym was ponownie prosić o polubienie (tego nowego) tematu. Wierzę, że warto poświęcić dosłownie chwilę czasu by nasza ukochana gra stała się jeszcze lepsza!

  1. RozekPoland
  2. Ameron

   Ameron

   Do boju Panie Rożek!

 11. :excl: Uwaga społeczność ACC, jest sprawa :excl:

  Na co dzień "spamuję" was moimi wynalazkami do OFP, lecz dziś będzie inaczej. Od dłuższego czasu badam pewien błąd, który występuje w całej serii ARMA (w A3 również). W skrócie: błąd dotyczy utraty/ignorowania przez grę/silnik geometrii dla zniszczonych (przewróconych) statycznych obiektów. Gdy drzewo, płot lub mur zostanie zniszczony to przewraca się na ziemię. Problem w tym, że taki przewrócony obiekt przestaje być interaktywny w grze i można przez niego przejść i strzelać. Co gorsza, jednostki AI przez takie obiekty widzą, po prostu one dla nich nie istnieją. Małe płoty lub murki nie są znaczącym problemem. Dramat zaczyna się przy drzewach. Wiele z nich, po przewróceniu się, mogłoby nadal stanowić ukrycie przed jednostkami przeciwnika. Niektóre nawet i osłonę ze względu na swoje grube korzenie/obwód. Rzecz w tym, że żadna z tych rzeczy nie działa w grze. Przewrócony płot, mur czy drzewo przestają istnieć dla logiki gry i stanowią jedynie wizualną "ozdobę" dla gracza. Jedno nie podlega dyskusji - jest to problem istniejący od czasów OFP :uhuh:.

  Podjąłem się próby szczegółowego wyjaśnienia i prezentacji problemu na forum Bohemii (na przykładzie najbliższego memu sercu OFP, ale to bez znaczenia, bo to zjawisko można odtworzyć w każdej części gry). Chciałbym prosić was o pomoc w formie "podbicia" popularności mojego posta na oficjalnym forum. Chcę w ten sposób zwrócić uwagę twórców gry, by pochylili się nad sprawą i wyszli z inicjatywą odpowiedniej poprawki dla A3, nim ostatecznie zakończą wszelkie pracę nad tą częścią serii. Będę również kontaktował się z różnymi osobistościami community ARMA w celu uzyskania ich wsparcia w tym temacie. Link poleci również do tych osiągalnych deweloperów gry. W poście na BIForum zawarłem link do dotyczącego sprawy zgłoszenia (utworzonego już wcześniej przez innego użytkownika) na oficjalnym A3 Feedback Tracker, na który warto zagłosować.

  1. Pokaż poprzednie komentarze  2 więcej
  2. Tes

   Tes

   zrób drugi temat na forum A3, to będzie większe prawdopodobieństwo że BIS się zainteresuje. 

  3. Toczer

   Toczer

   Powiadomię PAC Rożku! Razem we make Arma 3 great again!

  4. Alienzo

   Alienzo

   No kto by pomyślał! Rożek na ludzi wyszedł! Jak nie mam konta na forum Bisu tak się zarejestruje i podbije! :)

 12. :tanke:
  Fizyka w OFP > Fizyka w A3
  . Cztery minuty rozwałki całego miasta przy wykorzystaniu czołgu. W zestawie latające płoty, drzewa, znaki drogowe i inne. Proszę o opinie, komentarze i sugestie.

   

   

  1. Pokaż poprzednie komentarze  7 więcej
  2. Tes

   Tes

   Fajna destrukcja budynków, nie powiem, ale budynki w A3 mają coś lepszego.

   maxresdefault.jpg

   Drzwi! i wnętrza budynków po drugiej stronie tych drzwi. Szach mat OFPiści.

  3. RozekPoland

   RozekPoland


   @Tes
   FEJK NIUS! Oto moja OFICJALNA odpowiedź na te nieprawdziwe twierdzenia stronnictwa ARMAowców:

    

    

    

    

  4. Tes
 13. :tomcat:
  Nalot dywanowy na Lipany na Nogowie ze wsparciem RożekModa.

   

  @Krusher - tekturowe miasteczko w natarciu po raz drugi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  1. Pokaż poprzednie komentarze  2 więcej
  2. Krusher

   Krusher

   Efekty cząsteczkowe są przepiękne a sam wygląd zniszczonych budynków przypomina prawdziwość.

    

    

    

    

    

   OFP JEST LEPSZE

  3. sveterek

   sveterek

   Fakt- wygląda imponująco, pytanie tylko jaka maszyna to udźwignie :/ 

  4. RozekPoland

   RozekPoland

   @sveterek moja ( ͡° ͜ʖ ͡ °)

 14. Kiedy fizyka w OFP wejdzie za mocno :eek_yello:

   

   

  syj8Or9.jpg

  1. sveterek

   sveterek

   Na początku myślałem, że to prawdziwe zdjęcie O.O 

  2. Tes

   Tes

   ta fotorealistyczna grafika

  3. RozekPoland

   RozekPoland

   @Tes potwierdzam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   kRdSWRa.jpg
   a tutaj w fólHaDe

 15. Kiedy OFP wejdzie za mocno i zaczynasz wozić składaka w ciężarówce

   

   

  1. towarzysz

   towarzysz

   OFP lepsze od ETS2

    

   Jak tam Cichy i orzeł?

  2. sveterek
  3. Red

   Red

   A Silent War zrobiony?

   cN0jCG5.gif

×