Skocz do zawartości

RozekPoland

Rożek
 • Liczba zawartości

  66
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  34

Zawartość dodana przez RozekPoland

 1. OhLpEDC.png

  OFP.info 2.0 to skarbnica wszystkiego co związane z grą Arma: Cold War Assault (znanej też jako Operation Flashpoint). Strona ta jest bezpośrednią kontynuacją serwisu OFP.info, który istniał od 2001 roku i w trakcie swojej wieloletniej działalności zbudował potężną bazę całej masy dodatków w postaci modów, misji, czy kampanii. Archiwum obejmuje prawie 10 tysięcy newsów, które publikowane były regularnie przez wiele lat, dzień po dniu, od momentu premiery gry, co umożliwia prześledzenie rozwoju sceny wokół OFP/ACWA. Miło mi oznajmić, że partnerem strony jest społeczność ACC :)

  Pierwotnie strona działała od grudnia 2001 roku do czerwca 2018. Podjąłem się zadania reaktywacji tej strony, i już w lipcu wersja BETA strony została udostępniona publicznie. Wczoraj, na forum Bohemii, opublikowałem spis poprawek, które strona otrzymała od momentu uruchomienia.


  http://ofpr.info.paradoxstudio.uk

 2. Ostateczny dowód na wyższość OFP wobec pozostałych odsłon serii ARMA ;) Życzę wam udanego dnia :daisy:


  V0pNq8J.png

  1. Alienzo

   Alienzo

   I Tomcata szybciej dodali jak ED w DCSie! :D

 3. Nowa, ciekawie zapowiadająca się misja typu PvP do A3.
     9 lutego wystartuje turniej z wykorzystaniem tej misji. Można się zapisywać:

   

  1. Templar

   Templar

   Zapisujemy się? 😄

 4. Jako, że zawsze dostarczam wam wartościową treść, i tym razem mam nadzieję was nie zawiodłem :sun: Już oczami wyobraźni widzę listę slotów na misję z takimi jednostkami. Np. starszy trębacz konny (pierwszy z prawej na drugim obrazku).

  3np1.jpg3np2.jpg

  Źródełko

  1. Rutek

   Rutek

   Kiedy gramy?

  2. RozekPoland

   RozekPoland

   @Rutek z Tobą choćby i zaraz :horse:

 5. Święty Mikołaj od Bohemii, ponieważ już 13 grudnia, po pięciu latach od premiery w ramach EarlyAccess, wydanie DayZ w wersji 1.0 :daisy:

   
  1. Alienzo

   Alienzo

   Przecież to grudzień a nie 1 kwietnia.

  2. Semir

   Semir

   Ten moment kiedy mem przestaje być memem 1

  3. Osti

   Osti

   Teraz tak zdałem sobie sprawę, że wchodzę jedynie na to forum, aby poczytać Aktualizacje Statusu Rożka, który nawet w ArmA nie gra. :respect:

 6. Pada śnieg, puszysty śnieg ❄️ ❄️ ❄️
   

   

  1. Tes

   Tes

   Gdzie to globalne ocieplenie skoro na Czarnorusi pierwszy raz pojawił się śnieg?

  2. Alienzo

   Alienzo

   A no z tego to globalne ocieplenie że teraz będzie można podnieść ceny DLC co by to środowisko chronić :)

 7. Materiał promocyjny dla nowego trybu gry wprowadzonego w najnowszej aktualizacji 1.86.
   


  Warlords to twórcze rozwinięcie pomysłu znanego już w czasach OFP pod nazwą CTI - Capture The Island, pomysłu stworzonego przez Mike'a Melvina (początkowa nazwa to MFCTI - strona projektu nadal działa) w 2003 roku. Misje CTI są popularne po dziś dzień i doczekały się adaptacji we wszystkich kolejnych odsłonach serii (w formie oficjalnej i fanowskiej). Po raz pierwszy oficjalnie ukazały się pod nazwą Warfare w Arma 1. Tryb ten zawarty został również w Arma 2, a nawet pojawił się w formie ostatniej misji kampanii Harvest Red (tej z podstawki).

  1. RozekPoland

   RozekPoland

   Przy tej okazji chciałbym się pochwalić, że dziś obchodzę szóstą rocznicę obecności w tej społeczności.

   :welcomeani:

 8. Na STEAMie rozpoczęło się rozdawanie nominacji grom i ich twórcom w kilku kategoriach. Jak przystało na weterana Army - obowiązek spełniony. Moje typy jak na załączonym obrazku poniżej. Zachęcam was do wzięcia udziału.

  https://twitter.com/RozekPoland/status/1065362253904560133

   

  1. Pokaż poprzednie komentarze  1 więcej
  2. Alienzo

   Alienzo

   DahZ to do kategorii "wieczna młodość".

  3. RozekPoland

   RozekPoland

   Nie można zapominać o prawdziwej perełce ;)

   DsmlB6GWkAEeL4r.jpg:large

  4. trawa
 9. Jeszcze do niedawna AI widziało przez przewrócone drzewa i mury. Teraz wychodzi na to, że widzą przez góry. Strzeżcie się!
   

   

 10. Myślę, że to mogłaby być dobra forma reklamy dla ACC ;)
   

   

  1. Pokaż poprzednie komentarze  1 więcej
  2. Alienzo

   Alienzo

   No bardzo dobry pomysł! 

  3. trawa

   trawa

   Fajnie tylko bez angielskiego ani rusz:>

  4. Alienzo

   Alienzo

   Mamy kilku szekspiroznawców. Misja gdzie sekcja SAS wspiera Polski pluton zmechanizowany, niszcząc baterie AA oraz prowadząc rozpoznanie pierwszej linii. Lub coś w ten deseń. Jakbym był w kraju to już bym szykował 😕

 11. RozekPoland

  Projekt SILENT WAR

  addOns: OFPL, CSLA BMP1 model (retextured by krzychuzokecia)


 12. W dniach 17-19 października w miejscowości Mnisek pod Brdy (w jednym z oddziałów studia Bohemia Interactive) odbędzie się Arma 3 Creator Bootcamp, czyli spotkanie, na którym oprócz deweloperów gry, ugoszczonych zostanie 18 twórców dodatków z międzynarodowej społeczności Arma. Głównym tematem obrad będzie przygotowywana od dłuższego inicjatywa związana z wprowadzeniem płatnych DLC tworzonych przez członków społeczności.

  1. Pokaż poprzednie komentarze  2 więcej
  2. Koxxus

   Koxxus

   Zapowiada się ciekawie, bez wątpienia!

  3. Alienzo

   Alienzo

   @canadian zawsze mogą zmienić nazwy sprzętu (tak mi się wydaje, choć nie wiem jak ze 100% wyglądem czy coś też nie trzeba zmieniać???). Nie będzie to tak bolesne jak brak RHS. 

  4. canadian

   canadian

   Zazwyczaj potrzebna jest ingerencja w nazwę oraz wygląd (czyt. tekstury lub modele). Najczęściej pozwy wychodzą bazując na aktualnych patentach, czyli głównie biorą pod uwagę konstrukcję. Czasami duzo bezpieczniejsze jest zrobienie czegos od podstaw i zapewnienie sobie spokojnego snu.

   Generalnie z racji swojej wartości rynkowej Bohemia ma sie czego bać. Gdyby to bylo jakieś studio Indie bez sensownego budżetu, to wyciąganie takiej sprawy byłoby nieopłacalne.

 13. W miniony weekend rozpoczęły się rozgrywki CTF MASTERS CUP w ramach ESM. Poniżej link do pierwszej połowy meczu reprezentacji Bohemii Interactive kontra FKGaming. Mecz zakończył się wynikiem...( ͡° ͜ʖ ͡°)

   


   

  1. Pokaż poprzednie komentarze  1 więcej
  2. RozekPoland

   RozekPoland

   @Templar
   Zapisy trwały od 3 września do 4 października.
   Mecz zakończył się wynikiem

   5:1 dla FKGaming

    

  3. Templar

   Templar

   Tym bardziej szkodaaaa!!! 😞
   Kurde.
   Gdzie to pisało?!

  4. RozekPoland

   RozekPoland

   M.in. na forum Bohemii Interactive.

 14. Pierwsza wersja mapy Suwalki Gap została wydana. Zapraszam do testowania i wyrażania opinii i sugestii (najlepiej na właściwym kanale Discord twórcy). Mapa wymaga CUP - Terrains Core. Pomoc przy ustawianiu struktur mile widziana.

   

  PMC-Suwalki-Gap-Satellite.jpg

   

  https://forums.bohemia.net/forums/topic/203083-jets-dlc-terrains/?do=findComment&comment=3298196

  1. Pokaż poprzednie komentarze  5 więcej
  2. Tes

   Tes

   Jak to jest gotowy projekt to ja wycofuję swoje wsparcie dla projektu. Bo to kupa a nie mapa jest. Dobre do  Microsoft Flight Simulatora, nie Army.  Kompletnie przesadzona rozmiarem, jeziora są tylko teksturą na płaskim terenie, optymalizacji 0. Musiałem wyłączyć całą linię poza CUP_core żeby mi odpaliła bo "Too many memory blocks requested" Nawet z Taunusem nie miałem takich problemów, a przypominam że nie wszedł bo zbyt wymagający. a my na tym mamy robić misje? I jeszcze dodawać? Rożek. Jak chcesz się w to bawić to proszę bardzo, ale nas w to nie mieszaj. Nie ukrywam, pomysł był ambitny, Naprawdę chciałem pomóc. ale jak widzę o wiele zbyt ambitny na możliwości. Albo robimy skromnie a dobrze, albo wcale. Nie potrzebny nam skopany kolos. Prędzej sam się nauczę robić mapy od 0 i zrobię własną niż z tego coś będzie.

  3. Tes

   Tes

   Spróbuj go ugadać żeby udostępnił wycinek 10x10. Może jeszcze da się to przerobić

  4. Maras
 15.  

  1. Pokaż poprzednie komentarze  3 więcej
  2. Doman

   Doman

   Jeśli będzie czas chętnie pomogę :)

    

  3. Darkan

   Darkan

   Wygląda lepiej niż na żywo 🤣

  4. Maras

   Maras


   Ktoś się chyba nasłuchał :P 

 16.  

  1. RozekPoland

   RozekPoland

   https://forums.bohemia.net/forums/topic/216507-17-years-old-bug-in-a3-a-fallen-static-objects-geometries-bug/?do=findComment&comment=3294476

   Wczoraj twórca poprawki (Jakub BXBX Horyna) dla błędu, którego szczegóły od miesiąca poruszam tutaj na forum, opuścił studio Bohemii. W związku z tym przygotowałem krótki film z podziękowaniami dla niego.

   Przy tej okazji chciałbym podziękować członkom społeczności ACC, którzy wsparli inicjatywę i śledzili przebieg wydarzeń przez ostatni miesiąc. Kosztowało mnie to sporo czasu i wysiłku, by tę całą akcję zorganizować i poprowadzić, ale było warto. Pozytywny efekt końcowy odczuje każdy, kto gra w tę grę, nawet jeśli do tej pory nie interesował się tą sprawą. Dziękuję jeszcze raz!

  2. Alienzo

   Alienzo

   A na jego stanowisko Rożek? :D

 17.  

  1. RozekPoland

   RozekPoland

   Dziś na Dev Branch wydana została poprawka rozszerzająca funkcjonalność geometrii przewróconych obiektów, tym razem dla wszystkich obiektów statycznych (nie tylko drzew).
   https://forums.bohemia.net/forums/topic/216507-17-years-old-bug-in-a3-a-fallen-static-objects-geometries-bug/?do=findComment&comment=3293835
    

   Opieranie broni na przewróconej przeszkodzie poligonowej.
   HoqoJ61.jpg


   Chowanie się przed wrogim AI za przewróconym parasolem teraz działa!
   Ht3gp2m.jpg

 18.  

  1. Pokaż poprzednie komentarze  2 więcej
  2. Toczer

   Toczer

   Fantastycznie Rożku!

  3. towarzysz

   towarzysz

   A jak tam Wojna Cich(ego)a?

  4. Alienzo

   Alienzo

   Rożka to do sejmu wysłać. Wszystko załatwi! 

 19. POPRAWKA WJECHAŁA WŁAŚNIE NA DEV BRANCH.

  1. RozekPoland

   RozekPoland

   Na ten moment poprawka ogranicza się wyłącznie do drzew, dlatego chciałbym was prosić o wsparcie mojego najnowszego postu w tym temacie, by autor poprawki objał nią również pozostałe obiekty:

   https://forums.bohemia.net/forums/topic/216507-17-years-old-bug-in-a3-a-fallen-static-objects-geometries-bug/?do=findComment&comment=3292628

  2. RozekPoland

   RozekPoland

   Polajkowanie mojego wpisu na Twitterze również pomoże sprawie :)

    

    

 20. ŁAMIĄCA WIADOMOŚĆ DOSŁOWNIE SPRZED CHWILI:

   

   

  1. Pokaż poprzednie komentarze  5 więcej
  2. canadian

   canadian

   Śmieszna sprawa. Przez kilkanaście lat w serii siedział "feature", który mógł zostać naprawiony w tak krótkim okresie czasu i przy małym nakładzie pracy. Wystarczyło kopnąć Bohemie w kostkę i nagle nie potrzeba całych DLC, żeby naprawić takie istotne błędy.

  3. czarek90

   czarek90

   Jedna z ważniejszych kwestii, czy fix obejmie również OFP :yeah:? No dobra, skoro to już jest za nami, to może teraz czas na "fizykę" lotu samolotów, szczególnie na bardzo małych prędkościach (znaczy zawisanie w powietrzu).

  4. sveterek

   sveterek

   Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz.

 21. :excl: Uwaga społeczność ACC!  (RożekREP#02) :excl:

  Po wczorajszych konsultacjach z weteranami sceny Armeły podjąłem decyzję o przygotowaniu materiału wideo wraz z całym opisem zjawiska ekskluzywnie pod A3. Nie ukrywam, że zmuszony okolicznościami musiałem pierwszy raz od września 2013 roku uruchomić A3 :stun:

  Cytat

  Panie, ląduję w menu głównym a tam jaka grafika! Można pomylić z prawdziwością:yikes:

  Niezwłocznie udałem się do edytora i zacząłem działać. W ciągu kilku godzin udało mi się przygotować i zmontować film. Jest on krótki i treściwy. Chyba nawet lekki kabaret z tego wyszedł :D Ponad to, na forum Bohemii w dziale poświęconym A3 założyłem nowy temat, który uzupełniłem o pewne detale, które wynikły w między czasie. Miejmy nadzieję, że to będzie strzał w dziesiątkę!

  https://forums.bohemia.net/forums/topic/216507-17-years-old-bug-in-a3-a-fallen-static-objects-geometries-bug/?do=findComment&comment=3288250

   


  Chciałbym was ponownie prosić o polubienie (tego nowego) tematu. Wierzę, że warto poświęcić dosłownie chwilę czasu by nasza ukochana gra stała się jeszcze lepsza!

  1. RozekPoland
  2. Ameron

   Ameron

   Do boju Panie Rożek!

 22. :excl: Uwaga społeczność ACC, jest sprawa :excl:

  Na co dzień "spamuję" was moimi wynalazkami do OFP, lecz dziś będzie inaczej. Od dłuższego czasu badam pewien błąd, który występuje w całej serii ARMA (w A3 również). W skrócie: błąd dotyczy utraty/ignorowania przez grę/silnik geometrii dla zniszczonych (przewróconych) statycznych obiektów. Gdy drzewo, płot lub mur zostanie zniszczony to przewraca się na ziemię. Problem w tym, że taki przewrócony obiekt przestaje być interaktywny w grze i można przez niego przejść i strzelać. Co gorsza, jednostki AI przez takie obiekty widzą, po prostu one dla nich nie istnieją. Małe płoty lub murki nie są znaczącym problemem. Dramat zaczyna się przy drzewach. Wiele z nich, po przewróceniu się, mogłoby nadal stanowić ukrycie przed jednostkami przeciwnika. Niektóre nawet i osłonę ze względu na swoje grube korzenie/obwód. Rzecz w tym, że żadna z tych rzeczy nie działa w grze. Przewrócony płot, mur czy drzewo przestają istnieć dla logiki gry i stanowią jedynie wizualną "ozdobę" dla gracza. Jedno nie podlega dyskusji - jest to problem istniejący od czasów OFP :uhuh:.

  Podjąłem się próby szczegółowego wyjaśnienia i prezentacji problemu na forum Bohemii (na przykładzie najbliższego memu sercu OFP, ale to bez znaczenia, bo to zjawisko można odtworzyć w każdej części gry). Chciałbym prosić was o pomoc w formie "podbicia" popularności mojego posta na oficjalnym forum. Chcę w ten sposób zwrócić uwagę twórców gry, by pochylili się nad sprawą i wyszli z inicjatywą odpowiedniej poprawki dla A3, nim ostatecznie zakończą wszelkie pracę nad tą częścią serii. Będę również kontaktował się z różnymi osobistościami community ARMA w celu uzyskania ich wsparcia w tym temacie. Link poleci również do tych osiągalnych deweloperów gry. W poście na BIForum zawarłem link do dotyczącego sprawy zgłoszenia (utworzonego już wcześniej przez innego użytkownika) na oficjalnym A3 Feedback Tracker, na który warto zagłosować.

  1. Pokaż poprzednie komentarze  2 więcej
  2. Tes

   Tes

   zrób drugi temat na forum A3, to będzie większe prawdopodobieństwo że BIS się zainteresuje. 

  3. Toczer

   Toczer

   Powiadomię PAC Rożku! Razem we make Arma 3 great again!

  4. Alienzo

   Alienzo

   No kto by pomyślał! Rożek na ludzi wyszedł! Jak nie mam konta na forum Bisu tak się zarejestruje i podbije! :)

×
×
 • Dodaj nową pozycję...