Skocz do zawartości
Berek

Monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Znacie jakiś monitor godny polecenia? Nie zależy mi na tym, aby był jakoś absurdalnie duży.  Głownie służyć ma do grania i pracy z mapami - dobre odzwierciedlenie koloru mile widziane. Chciałbym się zamknąć w kwocie koło 1000 zł:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://www.x-kom.pl/p/299231-monitor-led-32-i-wiekszy-lg-32mp58hq-p-czarny.html

Do 1000zł nie ma chyba większego monitora z matrycą IPS.

Ja natomiast mam na sprzedanie monitor LG24GM77 144Hz jakby ktoś był zainteresowany.

Edytowane przez Red

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A korzysta ktoś z was z monitora lekko zagiętego?:>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dell U2412H jest całkiem dobry (mam dwa).

Z odwzorowaniem kolorów może być problem: ma srebrną czerń. Generalnie to nie sprzęt dla grafika.

Mi tam nie przeszkadza. Dobra gwarancja, dobrze się zestawia z drugim dellem, bo ma cienkie ramki boczne, dodatkowe usb i takie tam.

Jest też obrotowy, tzn możesz go używać w pionie. Mi się nie zdarzyło potrzebować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiadomo, że do 1k nie znajdzie nic do grafiki. U2412H ma bardzo dobre kolory jak na swoją cenę, ale niestety według mnie jest za mały. Strzelam, że przy pracy z mapami to jest jeszcze większy problem, ale nawet w grach te 24 to dość mało jak na jeden monitor. Osobiście bym wybrał 27 lub więcej cale albo combo z 3 (w przypadku gier)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zależy mi na 27 calach - chyba bym się na takim nie odnalazl:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszukuję 27 calowego monitora w cenie do 2000 zł (max 2500). Będzie używany do co celów typowo projektowych czyli 3ds/revit/corel/PS itp. Do tego mega ważne jest dobre odzwierciedlenie kolorów ponieważ monitor będzie służył do obrabiania zdjęć i tworzenia plakatów które zazwyczaj będą drukowane w dużym formacie. Możecie polecić coś wartego uwagi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli chcesz coś budżetowego to polecam sobie zrobić na monitorze po prostu kalibrację. Może jakieś studio fotograficzne masz w okolicy - każde szanujące się ma właśnie takie urządzenie, by mieć to samo na papierze i komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisano (edytowane)
10 minut temu, Templar napisał:

Odgrzewam temat!

Panowie szanowni, jaki monitor polecicie tak za cirka 900zł?

https://www.euro.com.pl/kuchenki-mikrofalowe-do-zabudowy/samsung-fw88sub.bhtml?gclid=Cj0KCQjws_r0BRCwARIsAMxfDRi9L2GeJY-25RxqVHpm_0kP_usbGnMQuQCyK4VolzTmj66ZxV0-vuAaApi0EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Polecam - darmowa dostawa.

A tak serio, to masz jakiś konkretne wymagania oprócz ceny?

Edytowane przez Zus
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

52 minuty temu, Zus napisał:

Coś powyżej 24 cali, ale nie jakiś ekran kinowy.

Szczerze mówiąc totalnie wyleciałem z tematyki monitorowej, i nie wiem na co zwracać uwagę, poza tym iż wiem, że chciałbym jakiś IPS (mam taki na laptopie i bardzo mi się spodobał).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

53 minuty temu, Zus napisał:

O to. Pewne tematy powinny mieć możliwość wypełniania 2 pól: cena i przeznaczenie. Sherlocka jeszcze w naszym gronie nie widziałem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Monitor MSI Optix MAG271CQR

27" - 144Hz - zakrzywiony i pięknie współpracuje z nvidia i amd jeżeli chodzi o gsync jak i freeync - mam działa jak złoto :) A matryca nie IPS (pozostałe moje monitory della maja - do pracy luxus) a VA i ta czerń jest tak czarna, że aż strach :P 2xHDMI i DP, bez pivota w podstawie ale jak masz uchwyt to VESA i wio, do tego ten OSD cudnie działa i można nie korzystać z sterowania na kompie. LEDy z tyłu u mnie nie widoczne ale do muzyki śmiesznie mrugają ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

37 minut temu, Golas napisał:

Monitor MSI Optix MAG271CQR

1 godzinę temu, Templar napisał:

Panowie szanowni, jaki monitor polecicie tak za cirka 900zł?

image.thumb.png.103b61f138da1f168b4988639f737597.png

No nie bardzo 😕

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisano (edytowane)

AOC 24G2U kupisz za 900 zł z hakiem, 144 HZ , IPS. Powyżej 24 cali, za tą cenę to musisz brać z mniejszymi Hz

Edytowane przez Dramatt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorki Templar nie zobaczyłem :P ja brałem w sumie na raty więc latała mi cena wtedy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Golas polecasz... od jakiegoś czasu się zastanawiam nad nowym ekranem. Czy mają jako drugi monitor z matrycą TN będzie bardzo zauważalna różnica?

Mam dwa, a zostawiłbym sobie ten: https://www.x-kom.pl/p/209522-monitor-led-24-benq-xl2430t-czarny.html

144Hz robi robotę jak się długo przy komputerze siedzi - mniej się oczy męczą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@Doman - ja od jakichś 7 lat nie mam TNki nawet w pracy (stawiam wymóg na IPSa - zawsze) więc nie bardzo mogę się odnieść, na biurku mam 2x IPS della i właśnie tego MSI z VA. Co do różnicy jak nie masz kupionych na raz monitorów z tej samej serii matryc i tak będzie różnica nawet niewielka :) Ja starałem się skorygować to jakoś ustawieniami kontrastu i jasności ale i tak widzę :P W załączeniu masz 2 fotki w dzień i w nocy jaka różnica jest. Lewo i prawo DELLe IPS w śrdoku MSI (tam daleko na prawo IPS stary ACERA mojej dziewczyny). Jak pogrzebiesz, żeby kolory się bardzo nie różniły to zostaw tamten BENQ i bierz jakąś 144ke, polecałbym z VA - do TNki Twojej odcienie czarnego będa lepiej pasować IMHO

IMG_20200324_224332.jpg

IMG_20200324_205404.jpg

Edytowane przez Golas
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

IPS jest dużo lepszy od VA? Nie mam w sumie ograniczeń kwotowych ale grafikiem nie jestem więc super wymagań do odzwierciedlenia kolorów nie mam. Fajnie byłoby mieć dobry kontrast oraz 144Hz. Freesync czy inne cuda mnie nie interesują bo i tak mało gram.

A jeszcze ważny szczegół, często zostawiam monitor wyświetlający to samo przez godziny, więc fajnie jakby się nie wypalił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to VA według mnie, ceny podobne z IPS i VA ale jak coś tam jednak grasz to VA lepsza czerń. IPS to właśnie jak dla mnie grafa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi