Skocz do zawartości
Lypton

Obudowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu zacząłem stopniowo upgradować swój sprzęt do grania (czyt. dyski zasilacze itp). Przymierzam się teraz do zakupu obudowy. Aktualnie korzystam z bardzo starej skrzynki Midi Tower bez bocznych ścianek, jakichkolwiek wiatraków i innych tego typu pierdół. Jednak ostatni wzrost temperatur uświadomił mnie, że zakupu muszę dokonać jak najszybciej (karta graficzna wyposażona w 3 wiatraki wręcz wyje, a nie pracuje), temperatury podzespołów także mocno idą w górę nawet przy minimalnym obciążeniu jakim jest odpalona przeglądarka internetowa.

\/ Nad tymi się zastanawiam obie w granicach 200zł (tyle chciałbym wydać) \/

Gladius M35 od Silentium PC
https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m35-spc128-707485/

Z3 od Zalmana (chyba totalny bestseller 2016-2017)
https://www.morele.net/obudowa-zalman-z3-plus-z3plus-605201/

Teraz pytanie do speców od hardware, którą obudowę zakupić czy może jest jeszcze jakaś inna warta mojej uwagi.
Dodam że przede wszystkim obchodzi mnie funkcjonalność obudowy tzn kultura pracy oraz trzymanie odpowiedniej temperatury. Sam wygląd, szyby, podświetlenia i inne takie bajery są mi zbędne.

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedź.
Pozdrawiam, Lypton

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak na dobrą sprawę, póki nie masz dwóch grafik (albo innych rzeczy powtykanych w sloty PCI-E) dobre będzie byle co o ile posiada kraty i miejsce/a na wentylatory z tyłu oraz z lewej strony. Najważniejsze, żeby stacja była szczelnie zamknięta, żeby dobrze pokierować cyrkulacją powietrza w odpowiednie miejsca na kraty/wentylatory. Jeśli nie posiadasz żadnego wiatraka z tyłu obudowy, musisz mieć minimum jeden na wysokości procesora. Jeśli masz sporo rzeczy w slotach PCI-E polecam dorzucić drugi niżej. Ewentualnie można dorzucić większy wiatrak z lewej strony, aby obudowa lepiej pozbywała się gorącego powietrza. Dodatkowo dobrym mykiem w obudowach jest długa i szeroka kratka na samym spodzie obudowy(większość nowych stacji to posiada) (powietrze ma dodatkowe wyjście, o ile nic nie zasłania wiatraków od grafiki). Myk w tym, że takie obudowy stoją na kilku centymetrowych nóżkach, co może niektórym przeszkadzać plus powierzchnia pod stacją potrafi się trochę nagrzewać.

Najgorsze co można zrobić, to siedzieć na otwartej, lub pół otwartej obudowie. Wtedy mamy dosłownie zero cyrkulacji powietrza i wszystko będzie się nagrzewać jak jasna cholera.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja osobiście używam tego. Fakt, że cena za samo okno jest zdecydowanie większa aczkolwiek kultura pracy całego zestawu jak i cisza temu towarzysząca bezcenne, i co najważniejsze niskie temperatury u mnie tak +/- 60 stopni max. 
https://www.morele.net/obudowa-be-quiet-pure-base-600-window-black-bgw21-1135655/

Znalazłem wersję bez okienka:
https://www.morele.net/obudowa-be-quiet-pure-base-600-bg022-1116088/

Pozdrawiam. Być może ktoś doradzi lepiej, ja tylko podaję na podstawie własnych doświadczeń ;)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja stałem przed podobnym wyborem i wybrałem Gladiusa m35, w dolnej komorze mam schowany zasilacz i dyski twarde,  można fajnie pochować kable i w sumie masz lepszy obieg powietrza w budzie. Mam intela i7-7700k i GTX 1070, więc nie najchłodniejsze podzespoły.

S!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, chyba zdecyduję się na M35 dodatkowo wymiana pasty na procesorze i całkowite odkurzenie podzespołów powinno załatwić sprawę.
Kto wie może nawet pokuszę się na konserwację karty graficznej od środka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koniec końców zakupiłem Gladius M35W i do tego chłodzenie CPU Spartan 3LT. Dzięki jeszcze raz za wszystkie sugestie i rady

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi