Skocz do zawartości
Toczer

co 25-37 Shock and Awe

Rekomendowane odpowiedzi

Poproszę o wrażenie, sugestie odnośnie misji.

Kilka rzeczy, które sam zauważyłem:
- Śmigło zapasowe
- usunąć role MEDEVAC'a Venomom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od strzelca Cobry:

Może jednak umożliwić zmianę pylonów? Zestrzelenie tego Mi-24 z działka to była katorga, z Hellfire nawet nie próbowałem. A co by było gdyby ten pilot tym samolotem wystartował 

Poza tym dla nas dużo sygnaturek cieplnych do ostrzelania, jest na co tracić amunicję. Dużo RPG na dachach, także nie można za długo powisieć. Także z naszej perspektywy (+)

Edytowane przez Brick

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Misja przyjemna, fajna i klimatyczna

Uwagi:

-Tracery w helkach nie pasowały do broni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Super 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • Usunąć medevac w obecnej formie
    • Zastosowanie medevaca, w którym nie ma personelu medycznego w misji na tak małą ilość osób jest niezasadne. W tym momencie każde użycie medevaca wiąże się z pozbawieniem (i tak małych 8 osobowych) oddziałów 1/4 ludzi czyli w najlepszym przypadku medyka (SARC) oraz osoby poszkodowanej.
  • Dodać zastępczy (większy) śmigłowiec
    • Obecnie utrata jednego transportowego/"ratunkowego" śmigłowca skazuje misję na porażkę lub co najmniej sprawia, iż wysoko-mobilne siły tracą cały impet natarcia i zdolność do przerzucania całej jednostki z miejsca na miejsce w myśl założeń misji (czyt. 3 oddalone od siebie cele)
  • Dodać możliwość przezbrajania śmigłowców w rakiety powietrze-powietrze (AIM-9 Sidewinder)
    • Niezrozumiałym dla mnie podejściem jest to, aby umyślnie pozbawić uzbrojenia przeciwlotniczego siły atakujące przy wiedzy, iż SYMETRYCZNY przeciwnik (czyt. armia rządowa) posiada samoloty i śmigłowce, które zdolne są do bezkarnego zaatakowania naszych pozycji. (Nie wspominając o tym, że polowanie z działka AH-1Z na wrogiego Mi-24 nie buduje w żadnym wypadku klimatu a jedynie przypomina kiepską scene z Battlefield'a)
  • Usunąć zadanie zajęcia lotniska
    • Nawet jeśli na tym lotnisku była tylko jedna wroga drużyna piechoty to siły 18 osób nie są w stanie zajmować jednego z największych lotnisk jakie obecnie mamy w paczce map. Jest to zadanie nieadekwatne do posiadanych przez nas sił lądowych.'
  • Poprawić wyposażenie
    • Rzecz tyczy się głównie szerokiej i niespotykanej w wojskach liniowych USMC gamy celowników, w których występowały takie smaczki jak celowniki G33 Magnifier lub ACOG z nakładkami HOLO. (Normalnie występują zwykłe ACOG z diodą na górze oraz celowniki M150 dla AR/MG) Z tego co wiem piloci mieli PM MP-7 których korpus powietrzny USMC nie używa (używa zwykłych MP-5 ze składaną kolbą). 
  • Usunąć jeden AH-1Z
    • Z perspektywy dowódcy oraz raportów pilotów większość twardych pojazdów została zniszczona z bardzo dużej odległości. W żaden sposób nie zagroziły one piechocie tak, by ta mogła spróbować wykorzystać swój sprzęt AT, który wydawał się zbędny. Sugeruję usunięcie jednego Vipera i dodanie zamiast tego UH-1Y z rakietami FFAR. Wtedy wykorzystanie bojowe środków AT na śmigłowcu będzie wymagało o wiele więcej rozsądku.
  • Call of Duty na LZ?
    • Rozumiem zabieg "uatrakcyjnienia misji" i wymuszonego lądowania na LZ żeby "misja poprawnie działała" bo lądujące śmigłowce pod gradem RPG-7 mocno utrwaliły się nam wszystkim na filmach, ale nie ma to wiele wspólnego z jakimikolwiek realiami. Bardziej niż latające nad głową RPG przydałoby się skupienie na powyżej opisanych aspektach, niż na sztucznym tworzeniu atmosfery grozy. Moim zdaniem właśnie nad tym efektem (który widziałem już w innej twojej misji) spędziłeś o wiele za dużo czasu 😕 

Na ten moment to tyle, jak sobie coś przypomnę to zaczepię lub napiszę.

Edytowane przez Maras
  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Poprawić wyposażenie

•  Z tego co wiem piloci mieli PM MP-7 których korpus powietrzny USMC nie używa (używa zwykłych MP-5 ze składaną kolbą). 

Pozwole sie wtracić i zwrócić uwage że obecnie MP-5 (i chyba żaden pistolet maszynowy) nie jest na wyposażeniu amerykańskich załóg śmigłowcowych. Obecnie jest to M4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niedawno widziałem na wyposażeniu załóg śmigłowców USMC subkarabinki  MK18/ CQBR (skrócony M4). S!

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fakt, powinienem doprecyzować że chodzi o ekwiwalent M4 czyli karabin szturmowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Maras napisał:
  •  
  • Poprawić wyposażenie
    • Rzecz tyczy się głównie szerokiej i niespotykanej w wojskach liniowych USMC gamy celowników, w których występowały takie smaczki jak celowniki G33 Magnifier lub ACOG z nakładkami HOLO. (Normalnie występują zwykłe ACOG z diodą na górze oraz celowniki M150 dla AR/MG) Z tego co wiem piloci mieli PM MP-7 których korpus powietrzny USMC nie używa (używa zwykłych MP-5 ze składaną kolbą). 

Dla M4 - AN/PVQ-31B RCO(Trijicon ACOG 4x32 TA31RCO-M4CP) ten ma diodę.

Dla M16A4 - AN/PVQ-31A RCO (Trijicon ACOG 4x32 TA31RCO-A4CP) ten ma diodę.

Przy M4 oraz M16A4 spotykane są także EOTech 551 albo 552 (nie potrafię odróżnić), ale rzadko. 

Dla M249 - SU-258/PVQ SDO (Squad Day Optic) (Trijicon ACOG 3,5x35 TA11SDO-CP) ten ma holo na ACOGu. Zamiennie z M145 

Dla M240B - SU-258/PVG MDO (Machine Gun Day Optic) (Trijicon ACOG 6x48 TA648MDO) ten ma holo na ACOGu. Zamiennie z M145 tylko ta wersja do naboju 7,62mm.W roku 2017 USMC zezwoliło na trening, ćwiczenia i wdrażanie celowników SpectreDR Elcan Optics. W tym samym roku jak i w poprzednich latach, zezwolono na testowanie, ćwiczenia nowych siatek celowniczych w ACOG-ach.

Z ciekawostek odnośnie Trijcon i ich ACOG-ów oraz innych celowników optycznych tej firmy to oznaczenia fabryczne np. ACOG3.5X35MT5:16 mają odniesienia w Biblii. Ewangelia wg św. Mateusza 5, 16: "Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie."

Zgadzam się z tym, co @Maras pisze o jednostkach liniowych. Dużo szerszy wachlarz uzbrojenia i wyposażenia przedstawiają jednostki USMC FORECON oraz te podporządkowane i działające w ramach MEU i prowadzące misje Special Operation Capable (nie chodzi tu o operacje specjalne, ale coś pomiędzy konwencjonalnymi a niekonwencjonalnymi, które odnoszą się głównie do operacji prowadzonych przez MEU). Poniżej 2 fotki karabinków M4 wykorzystywanych przezz FORECON ;) 

Hf2dcQD.jpg

VOAG2jA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak tylko skończy mi sie podróżowanie po kraju - "służba nie drużba" ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.