Skocz do zawartości
STALKER14

[16.02.2019] CO 22 Jungle Ambush

Rekomendowane odpowiedzi

Wrażenia i opinie.

 

Moje żale:

1.Tak wiem stamina do poprawy. potestuje różne konfiguracje tak aby nie było problemu.

2. Co do odległości dal mnie były ok. Cały fan w Dżungli jest głownie podczas chodzenia przez nią. To nie Czarnoruś że perymetru nie trzeba kryć bo widać AI na 500m. Natomiast w poprawce zmniejszyłem wam o jakieś 20% drogę. 

3. Dodatkowy sprzęt  w postaci hełmów/ghili itp. Nie wiem jakim trudem może być kliknięcie I i założenie tego w 3 sekundy.  Dodatkowo fajnie wyglądało, że przygotowaliśmy się inaczej do każdego zadania.

4. Jedzenie i woda. Moduł ustawiony był tak, że pić i jeść trzeba było przynajmniej raz na 4 godziny. Jeżeli ktoś nie chciał nie musiał tego robić. Fajnie było słychać w tle inny oddział i gościa który pyta się czy ktoś ma jeszcze butelkę wody. Na postojach czy też czekaniu na graczy lub rozkazy chociaż pojawia się coś co może nas zająć na minutę lub 2 a i można fajne RP z ty zrobić. 

 

Dajcie znać co do FPS-wó. Nie było żadnego chowania jednostek i spawnu. Wszystko już stało na mapie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD.1 Nie zmieniaj, ustaw domyślną, sprawdza się najlepiej. Co ktoś majstruje przy regeneracji to wychodzą problemy w misji.

 

AD.2 Zgadzam się jak najbardziej. To nie Fortnite czy BF że mamy biegać na pałę. Przez jeden głupi sprint gdzie uległem presji czyjegoś marudzenia na marsz, prawie wpieprzyliśmy się biegiem na murzynów. Misja w dżungli to misja w dżungli. I tak jest grywalnie bo w Wietnamie 1 km potrafili przez 8 godzin się przedzierać. Chodzenie jest bardziej klimatyczne, tym bardziej że po drodze wcale nie mogliśmy narzekać na nudę.

 

AD.3 Zgadzam się również, nie jest to mnóstwo roboty a w przypadku działań rozpoznawczych tak właśnie się to robi. Do zwiadu kapelusz/ghillie a do szturmu hełm. Bardzo podobała mi się ta opcja.

 

AD.4 To z żywnością i wodą bardzo dobre dodatkowy smaczek. Ustawione dobrze. Nie chcesz, to się tym nie baw ale daj innym mieć frajdę z tworzenia klimatu.

 

Co ode mnie bo nie mogłem być na db. Misja mi się podobała, bardzo dobry klimat. Technicznie jednak miałem bardzo duże problemy. Jak komputer jest świetny i daje sobie radę z A3 tak tutaj na wysokich ustawieniach miałem stałe 50-60 fps jednak co 10 minut, fpsy spadały do 5 i po chwili Arma zmieniała się w czarny ekran. 3 razy mnie tak wyrzuciło, dopiero jak ustawiłem wszystko na low to dało się grać. Nigdy z czymś takim się nie spotkałem w Armie i nie wiem po której stornie wina leży, czy misji czy ustawień graficznych (w co wątpie bo maszynka po modernizacji daje radę z bardziej problematycznymi grami).

 

Sprzęt bardzo dobrze dobrany, choć rzeczywiście przydałoby się więcej AT. Mój błąd że zrezygnowałem w tym całym zamieszaniu na doborze slotów z dodatkowej. Niecelny strzał w BTR pozbawił nas możliwości odbicia zakładników.

 

Podobało mi się zachowanie i podejście dowódców do walki w dżungli, a sama likwidacja przeciwnika przy bliskich kontaktach - wspaniale. Naprawdę podziwiam tempo reakcji i orientacje przestrzenną. Był ogień i manewr i wszystko dokładnie tak, jak rozkazywałem i jak tego chciałem. @Maras i @scar świetna robota w roli FTL. Wszyscy co dowodzą mogą brać przykład ze współpracy jaka wczoraj miała miejsce.

 

Potknięcia mieliśmy bardziej ze strony technicznej. Ktoś z BRAVO też dał się wykryć przez konwój. Generalnie podeszliście jako rozpoznanie trochę za blisko drogi. Grupa rozpoznawcza nie koniecznie musi widzieć nadjeżdżający konwój, jeśli istnieje ryzyko wykrycia, może go tylko nasłuchiwać. Przygotowana zasadzka dalej zrobiłaby robotę. Mieliśmy z CHARLIE spory problem ze wsparciem was ogniem, bo widzieliśmy tylko 1 i 2 pojazd. 

Niepotrzebnie ktoś odpalił tam z granatników i granatów, bo w środku mogli być nasi dziennikarze. 

Mimo wszystko udało nam się z tym konwojem mimo małej ilości czasu jaki mieliśmy przez mojego disconnecta (3x w ciągu 30 minut). 

@Maras jako MM znów wpakowałeś się w techniczną pułapkę mówiąc że nic nie znalazłeś przy konwoju :P Mówił Stalker że pod scrollką wszelkie dane wywiadowcze. Wystarczyło na drugi pojazd mimo tego że był zniszczony najechać i wybrać odpowiednią opcję :P

 

Generalnie całe to zbieranie danych wywiadowczych w misji bardzo mi się podobało. Nieszablonowe. Tu gdzieś na stole leżała mapa, w innym miejscu znaleźliśmy jakiś rozkaz, tu znowu nasi jakieś niepełne informacje nam przekazali. Intrygujące śledztwo w dżungli pełną gębą :)

 

Misja na plus, mimo tego że zabawa staminąpopsuły nam końcówkę. 

 

Dodatkowo przepraszam że musiałem wcześniej wyjść ale mały 2-latek do współki z żoną dokonali sabotażu na ogromną skale swoim buntem i krzykiem.

 

 

 

  • Super 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Maras napisał:

@Alienzo zebrałem te dane i wyskoczył mi hint. Myślałem ze hint jest globalny i też go widzicie.

 

No nie i to wiesz trochę nieklimatyczne że nie podałeś nic po radiu tylko czekałeś aż nam wyskoczy nad okiem informacja żę coś znalazleś :P Znowu się łapiesz  w myślenie techniczne! Daj się pogrążyć klimatowi! :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek by się działo, nie zmieniaj dystansu między celami, łażenie po dżungli, sprawdzanie pleców i obserwowanie każdego podejrzanego krzaczka bo się ruszył na wietrze to 3/4 klimatu tej misji :) Ale pomyśl z tym żarciem, bo z jednej strony niby, przy tym czasie misji, ono nie powinno mieć żadnego wpływu na graczy, ale z jakiegoś powodu po jakimś czasie stamina nam się nie podnosiła wogóle powyżej 1.5 kreski, nieważne ile czasu byśmy nie odpoczywali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę misję na za  2 tygodnie lekko zmodyfikowaną. Otworzę w formie Kampanii. Szkoda że jej ni skończyliście. 

Co do żarcia to sprawdzę jak faktycznie działa po spadku do 0.  Ja miałem na tyle jedzenia, że wszystko cały czas miałem na szaro. Stamina mimo tego 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misja fajna i klimatyczna i uważam, że spacerowanie po dżungli było super. Niestety cały klimat moim zdaniem popsuły te problemy ze staminą. Mimo tego że właściwie do samego końca jakoś ta stamina u mnie nie doskwierała mi zbyt bardzo tak na koniec to już była padaka. Przez cała misję owszem było słabo z kondycją, ale tłumaczyłem sobie to klimatem tropikalnym i trudnościami z tym związanymi - gorąc, wysoka wilgotność itp. Powiem szczerze że nigdzie nie widziałem tych ikonek od jedzenia - jedyne co u mnie było to ikonka od tego czy kucam czy stoję no i prawy górny róg czyli stamina i magazynki itp. Nic więcej nie zaobserwowałem. Dlatego też zjadłem wszystko i wypiłem przy każdym możliwym dłuższym posiedzeniu. Tak czy inaczej ten pomysł z jedzeniem i piciem niby klimatyczny, ale moim zdaniem nie na tego typu misje. Żeby to było jakieś post-apo-survival aka dayz to może, ale na takich misjach to raczej nie potrzebne utrudnienie. Ogólnie fajna organizacja i fajne rozplanowanie. Bawiłem się super - dzięki MM i wszystkim obecnym za rozgrywkę.

 

Ja jestem tu nowy i nie do końca jeszcze znam tutejsze reguły/zasady/organizację, ale taka ogólna uwaga myślę że bardziej skierowana gdzieś do sztabu niż konkretnie do tej misji.

Nie chciałbym żebyście odebrali to jako "ledwo przyszedł i się rządzi" nic z tych rzeczy tylko taka sugestia/prośba i jednocześnie sprawa do przemyślenia.

Mianowicie chodzi mi o briefing. Z jednej strony jest to bardzo fajnie zrobione i bardzo podoba mi sie sposób objaśnienia wszystkiego, sposób w jaki poszczególni dowódcy oddziałów dzielą ludzi na buddy i rozrysowują jak będziemy się poruszać. Z drugiej strony ta konkretna rozgrywka zaczęła się o 20:45 zaczynając briefing gdzieś około 20:10-15. 30 minut tłumaczenia co i jak i gdzie - kto jaką funkcję pełni, kto gdzie staje na obronie okrężnej, kto jaki sektor kryje na konkretnych RP itp. Potem powtarzanie trochę ogólnych informacji z podstawowego treningu. Nazwanie wszystkich POI na mapie.

Uważam, że część z tych rzeczy można by zrobić przez forum. Konkretni dowódcy rozpisują swoje oddziały na buddy, Wrzucają SS gdzie te swoje rozpiski na bokach mapy robią - mogą to zrobić w każdej chwili na każdej mapie. Zauważyłem że część tych formacji/informacji się powtarza - można to też zrobić w formie gotowca ctrl+c ctrl+v. Już tłumaczę skąd te moje pomysły.

Skróci to zdecydowanie briefing i pozwoli zacząć i tak już późno wieczorną misję.

Po co? ktoś za pyta. Ja wiem że nie jestem tu najważniejszy, ale może z takimi problemami borykają się też inni. Ja np wstaje do pracy o 3:10. Codziennie. Jestem kierowcą więc niewyspanie to nie jest problem typu kawa i po kilku godzinach już nie ma to znaczenia. Jest to dla mnie zwyczajnie uciążliwe. Misja która zaczyna się o 20:00 ale defakto grać zaczynamy dopiero o 20:40 kończy się o 22-23 - dla mnie jest to bardzo męcząca sprawa bo daje mi to z 4-5 h snu. Bardzo mi się podoba styl rozgrywek ACC i powiem szczerze, że z niecierpliwością czekam na więcej - jednocześnie wiem że każda taka rozgrywka dla mnie kończy się po prostu niewyspaniem następnego dnia. Niby nic, a doskwiera. Powtarzam jeszcze raz. Ja nie pisze tego w formie "żądam zmiany! bo tak chce" czy "ja tu jestem więc dostosujcie się do mnie" nie - chciałbym tylko żebyście jeżeli to możliwe przemyśleli ten problem i o ile to możliwe rozważyli moje uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W danym momencie OPORD jest nie obowiązkowy. Kto chce wykonuje, kto chce robi to na misji. Czasami bywa. że MM prosi o przygotowanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...