Skocz do zawartości
Alienzo

Radio Commander

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciekawa i immersyjna gierka która przyciągnęła moją uwagę. Niedrogo na steam i bardzo ciekawe rozwiązanie.

Otóż dowodzimy oddziałem Amerykańskich wojaków w Wietnamie, nie wychodząc z suchego namiotu :)

Cały nasz ogląd na sytuacje taktyczną sczytujemy  z komunikatów radiowych jakie do nas płyną. Na małej mapie wg komunikatów sami oznaczamy gdzie jest wróg, gdzie nasi i na tej podstawie wydajemy rozkazy. No i tu wychodzi taka kwestia że jak sobie oznaczymy źle te jednostki to możemy nawet ostrzelać swój pluton. Jak się dowiemy o tym co zrobiliśmy? A po tym że nagle odpowie nam cisza na pytanie o status :) Świetne rozwiązanie, na pewno spróbuje!

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest na przecenie, spróbowałem. Ostatecznie poprosiłem o zwrot.

W ciągu 2h rozgrywki bardzo mnie zaczęło męczyć to całe dzwonienie. Bardzo powtarzalny schemat.

Rozmowy podczas marszu też jakieś są - takie aby zżyć się z tymi dowodzonymi żołnierzami - naciągane moim zdaniem.

Na pierwszej misji oczywiście doszło do blue on blue - zrzuciłem napalm na swoich.

Po każdej misji można sobie obejrzeć powtórkę. Tutaj już widać na mapie wszystko - swoich, wroga, liczebność, co robią, morale, amunicję etc etc. Wtedy dopiero okazuje się o ile się myliliśmy co do położenia i zachowania jednostek.

Pomysł na grę bardzo ciekawy, ale efekt końcowy taki sobie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem przy 5 misji kampanii. Jest świetnie i jeśli chodzi o moje podejście to bardzo podoba mi się kwestia taktyki i podejścia do pewnych kwestii moralnych jak człowiek/żołnierz. Do przykładu nie spoilując jest moment w którym sytuacja wymaga od nas popełnienia czegoś co wygląda jak zbrodnia wojenna (delikatnie mówiąc). Jeśli ją popełnimy to misja się powiedzie. Jeśli jednak oprzemy się na idealizmach to możemy stracić sporo ludzi. 

Potrafi zagrać na emocjach i wymaga prawidłowej oceny sytuacji gdzie mamy tylko i wyłącznie informacje drogą radiową. Dla mnie 8/10 bo mogli by trochę bardziej oprawę poprawić i brakuje sandboxa. Niby są pojedyncze misje ale to już nie to. Kampania świetna. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi