Skocz do zawartości
Pba

Nowy procesor.

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, nie będzie pytanie to odnośnie proca samego w sobie, however, dotyczy to pośrednio proca.

Zatem, Panowie:

Ostatnio klękło mi łożysko w wentylatorze mojego coolera wodnego NZTX X61. Wentylator działał, ale terkotanie na niższych obrotach doprowadzało mnie do szewskiej pasji.

Pogrzebałem trochę w temacie i wyszło iż Arctic P140 nada się do zadania, testy i recenzje jakie znalazłem były bardzo obiecujące.

Dodatkowo finansowo zmieściło mi się to w ramkach więc - całkiem nieźle.

No ale jednak, zamontowałem je w kompie i... no kurde temperatury są "niesatysfakcjonujące", tj. max jaki mi skoczył to 92*C na moim i7 6700, gdzie normalnie oscylował pod najcięższym stresem koło 82*C.

Na teraz wymieniłem wentylatory obudowy na mocniejsze jakie miałem (niestety mam po jednej sztuce) by zwiększyć intake powietrza do samej budy, no ale jednak 92 dale jest, a komp zrobił się mega głośniejszy.

Niestety nie ma już na rynku tego wentylatora któremu łożysko padło, przez co nie mam jak po prostu go wymienić - pozostaje kupno po prostu nowego kompletu dwóch sztuk.

No chyba że, zamontowanie jednego starego - który jak widać miał "większą moc chłodzącą" i drugiego słabszego mogło by spełnić swoje zadanie.

Jak myślicie Panowie?

Te temperatury nie są takie straszne i "będzie git" (choć mam wrażenie iż Tarkov zaczął mi "chrupać" ale od ostatniego upa i tak średnio mi działa), czy może jednak kupić coś innego?
Jeżeli to drugie, to co polecacie?

Jak pisałem wczoraj, okazało się iż to nie procesor mi jebnął tylko pompa chłodzenia.

Zatem czas na zakup nowego chłodzenia!

Więc Panowie - co proponujecie?
Macie jakąś sztukę godną polecenia?

Ja zastanawiałem się nad tym:
https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-noctua-nh-d15-646505/

Ja mam RTX 2060 8GB, i5-9400F, 32 GB RAMu i Arma chodzi mi w 80% przypadków w stabilnych 60 FPS. Na ostatniej misji było narzekanie na jakieś spadki FPS a ja nie zauważyłem. Do tego sprzętu używam https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fortis-3-he1425-v2-spc130-707501/ i spisuje się bardzo fajnie. Myślę, że wchodzenie na pułapy rzędu setki złoty za radiator to już fanaberia. Albo ja się zwyczajnie nie znam, co mi w tym przypadku raczej nie przeszkadza ;)

Hej, kieruje pytanie tutaj bo wiem że jesteście w stanie podpowiedzieć co robić.

Rozglądam się za nowym procesorem do swojego głównego PCta. Obecnie używam starego Intela i5-3470, natomiast póki co patrzę z zamiarem zakupu na Ryzena 1600AF. Pytanie do szanownego gremium jest następujące. Czy ten procek jest warty świeczki? Dodam tylko że poza procesorem zmieniam też płytę główną i kości ram, a jeśli chodzi o przeznaczenie to przede wszystkim byłby do codziennych zadań, jak i wiadomo, do grania.