Skocz do zawartości
canadian

ACE Arsenal loadout system

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim,

Ostatnio ubolewałem nad tym, że ACE Arsenal nie ma wbudowanej randomizacji, więc stworzyłem do tego skrypt -> Link.

Chciałem stworzyć coś na wzór EqKreatora, który nie wymaga robienia loadoutów w osobnej misji i ma kilka dodatkowych funkcji.

Skrypt był testowany na dedyku (i u mnie działa™), ale tylko z jedną osobą na serwerze, więc jeszcze trochę testów przede mną. Jeśli ktoś mnie wyręczy lub uprzedzi, to będę bardzo wdzięczny.

Takie najważniejsze funkcje:

1. Skrypt pozwala na randomizacje poniższych elementów. Randomizacje wszystkich elementów (oprócz dodatków do broni) możemy włączyć lub wyłączyć przez zmiane parametrów (true/false).
  - broni głównej
  - broni bocznej
  - dodatków do broni głównej
  - munduru
  - hełmu
  - plecaka

2. Skrypt przy odtworzeniu sprawdza czy przedmioty w plecaku/mundurze/kamizelce nie przekraczają limitu "pakowności".

3. Możliwość definiowania list przedmiotów uwzględnianych przy losowaniu.

4. Możliwość tworzenia case-ów / presetów, które możemy później używać w innych scenariuszach.

Aktualnie sposób implementacji skryptu oraz to, w jaki sposób został napisany pozostawia wiele do życzenia - będę to oczywiście starał się zmienić.

Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane, bo to bardzo wczesna wersja skryptu. Można zgłaszać tu, albo via mój steam.

PS. Nie wiem jak to nazwać, więc ¯\_(ツ)_/¯

Edytowane przez canadian
  • Super 1
  • Lubię 1
  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Nie mogę edytować posta, więc tutaj mały update:

Testowałem właśnie skrypt przy dwóch klientach obecnych na serwerze i wygląda na to, że nie ma już żadnych problemów z:

• Duplikacją przedmiotów
  • Podnoszeniem przedmiotów z martwych graczy / AI
  • Wymianą oporządzenia między graczem a martwą jednostką

Zabieram się za zmianę sposobu instalacji skryptu oraz definiowania case-ów - aktualnie jest to mało intuicyjne.

PS. W sumie nikt nie wspominał na forum o tym - do serwera można podpiąć 2 użytkowników tego samego konta Steam.

Najlepiej użyć do tego TADST i ustawić poniższe opcje (https://community.bistudio.com/wiki/server.cfg):

kickduplicate = 0;
loopback = true;

Jedną Arme możemy uruchomić launcherem, drugą uruchamiamy przez .exe z folderu gry.

Parametry startowe (takie jak mody) możemy ustawić w pliku .txt i potem dodać do ścieżki pliku .exe -> "-par=C:\Steam\steamapps\common\Arma 3\client_params.txt"

Metoda przydatna jak nie chce się Wam czekać na jelenia ochotnika do testów.

• Upvote 2
Odnośnik do odpowiedzi