Skocz do zawartości
Tes

[07.08.2021] CO 22 Vietnam 2 Electric Boogaloo

Rekomendowane odpowiedzi

LINIA MODÓW (50mb)

Vietnam_2.html

 

Mapy

Spoiler

20210805221923_1.thumb.jpg.4b9e0f629ae8fb41ac54c6f254bb0541.jpg

20210805221930_1.thumb.jpg.74b4b0b6af004512e52f63c35ba8b6a2.jpg

20210805221945_1.thumb.jpg.d614d063cc263deebd35e0d2e9ede838.jpg20210805221957_1.thumb.jpg.e573e74ea4bf673603455f848652a7e9.jpg

20210805222016_1.thumb.jpg.aa802b47713f7801b2e5fe8e8b2510aa.jpg

20210805222027_1.thumb.jpg.efc520aa7b02206caf51183f94b2a012.jpg

 

 

Sytuacja

Spoiler

Rok 2023. Kryzys w Wenezueli pogłębił się do tego stopnia, że poziom irytacji sytuacją przewyższył poziom strachu o własne życie. Doszło do protestów, później zamieszek, w końcu masakry. Biden wezwał Maduro do ustąpienia, co się jednak nie stało. Dokonano inwazji, sprzeciwiła się jej Rosja, Organizacja Narodów Zjednoczonych próbowała interweniować.

 

Aktualnie Wenezuela podzielona jest na 2 części, na zachodzie Guaido i RLW (Republika Ludowa Wenezueli, República Popular Bolivariana de Venezuela) wspierani przez nas, na wschodzie Maduro i ZSRW (Zjednoczona Socjalistyczna Republika Wenezueli, República Bolivariana Socialista Unida de Venezuela) wspierani przez Rosję. W Amazonii burdel którego nikt nie kontroluje - przebijają się tamtędy partyzanci i pozostałości wenezuelskiej armii, a my biegamy za nimi po całej naszej stronie Wenezueli próbując ich wyplenić. Syzyfowa praca. Przynajmniej dopóki nie zaatakujemy otwarcie wschodu - a nie możemy tego zrobić, ponieważ ONZ, Rosja i opinia publiczna to blokują. W skrócie clusterfuck.

 

 To wszystko spowodowało że historia zatoczyła koło i robimy to samo co LRRP 50 lat temu. Patrolujemy teren, zbieramy intel, szukamy wroga i niszczymy co znajdziemy. Wojna, wojna nigdy się nie zmienia. Chociaż nie, zmieniła się. Nie wiem, podobna jest, o.
 

 

Zadanie

Spoiler

Nasiliły się ataki rebeliantów, przypuszczamy że gdzieś w okolicy znajduje się ich obóz, waszym głównym zadaniem jest znaleźć i zniszczyć go. Waszym dodatkowym zadaniem są ogólne działania antypartyzanckie. Zniszczyć znalezione składy broni, sprawdzić wybrane punkty zainteresowania, zbierać informacje. Lądujecie w LZ Khe Sahn, po wykonaniu śmigłowce podbiorą was z dowolnego oznaczonego LZ

-Znaleźć i zniszczyć obóz

-(Opcjonalne)Przeprowadzić rozpoznanie i zniszczyć znalezione zaopatrzenie

-Ewakuować się

 

 

Intencja Dowódcy

Spoiler

Operacja ma na celu utrudnienie działań przeciwnika, interesuje nas zniszczenie ich zaplecza ale też informacje na temat tego co się dzieje. To misja rozpoznawcza tak samo jak sabotaż. Uwagi CO

1.Wchodzicie na ślepo, nie mamy pojęcia jakie tam są siły i gdzie się znajdują. Musicie poruszać się ostrożnie i wybierać tylko te walki które możecie wygrać. Przy dłuższej wymianie ognia spodziewać się rosnącej przewagi przeciwnika kiedy kolejne grupy zaczną się kierować w miejsce walki. Atakować szybko, zrywać i zmieniać pozycje w celu zmylenia.

2. Przeciwnik prawdopodobnie ma przewagę liczebną ale wy macie znaczną przewagę w wsparciu. Umiejętne wykorzystanie jest kluczowe.

3. Dżungla jest gęsta, wszelki kontakt prawdopodobnie będzie na bardzo bliski dystans. Konieczna wzmożona obserwacja sektorów, wolniejsze przemieszczanie się i mniejsze dystanse między oddziałami.

4. Macie dostęp do śmigłowców przez całą operację, w razie potrzeby mogą podebrać was z dowolnego LZ i przetransportować gdziekolwiek chcecie.

5. Najważniejsze jest znalezienie obozu, reszta zależy od waszej inicjatywy.

 

Punkty Zainteresowania

Spoiler

1. Świątynia, zaobserwowany ruch na terenie.

2. Wioski 1, 2 i 3. Z wioski 1 wiele nie zostało, miesiąc temu była tam bitwa, 2 i 3 to małe wioski w środku lasu.

 3. Bunkry. Kompleks starych bunkrów, oficjalnie opuszczony.

 

Przeciwnik

Spoiler

Siły ZSRW. Część pozostałości armii, część nowo wyszkoleni przez rosyjskich doradców. wyposażenie byłej Armii Wenezuelskiej- mieszanka wschodu, Europy i naszego sprzedanego w lepszych czasach (AK103, FAL, M60, M14, RPG). Mundury zielone lub ubrania cywilne). Pojazdy nie spodziewane.

Przewidywane zachowanie- Partyzanci. Spodziewać się min pułapek i ataków z doskoku. Ukrywają się na tym terenie, ale kiedy się pojawicie będą starać się odepchnąć was wszystkimi siłami broniąc obozu.

 

Siły Własne i Radia

Spoiler

Wydzielony patrol z 75th Ranger. Osłabiony pluton i wsparcie lotnicze. 

Dowództwo Plutonu Snake 3-0 długie 1 krótkie 1

Snake 3-1 krótkie 2

Snake 3-2- krótkie 3

Reaper 5-4 A10 (AI) Bomby naprowadzane laserowo, bomby kasetowe, działko.

Steel Rain 2-1(AI) Artyleria 152mm. Zwykłe, Naprowadzane, kasetowe, dymne

Misfit 1-1,2,3 UH60(AI) Transport

117 (może wzywać wsparcie) RTO

148 Platoon Leader, Squad Leader, Platoon Sergeant,

343 mają wszyscy

Dodatkowo każdy ma GPS. NCO posiadają lornetki termowizyjne a marksman lunetę (może zmienić na zwykłą). Platoon Sergeant posiada dron plecakowy typu RQ-11 Raven

 

ROE

Spoiler

1.Otwarcie ognia po potwierdzeniu posiadania broni i wrogich zamiarów

2.Nie uzbrojonych rebeliantów lub wspierających aresztować i oznaczyć pozycję na mapie

3.Używanie wsparcia ogniowego na obiektach cywilnych tylko po uprzednim potwierdzeniu obecności przeciwnika.

4. Zakaz używania wsparcia ogniowego na obiektach kultu i historycznych (W tym AO tylko punkt świątynia)

5. W wypadku strat potwierdzić zgon i oznaczyć pozycję ciała na mapie

 

Użyte mody i Ty

Spoiler

W misji użyto parę modów zmieniających zachowanie AI. TLDR- Traktować jak ludzi.

Kilka z ważnych rzeczy

1. Nad przeciwnikiem pieczę sprawuje AI dowódca koordynujący drużyny między sobą. Potrafią się wspierać, wycofywać, flankować, Czytaj- nie walczycie z każdą drużyną po kolei tylko z kooperującą grupą. Trzymać 360, głowy nisko, przypierać ogniem i manewrować.

2. Będą przygniatać ogniem na słuch i w miejsca w których mogą się spodziewać że jesteście bez potrzeby kontaktu wzrokowego. Przygotować się na więcej strzelania po krzakach.

3. AI jest bardziej podatne na przygniecenie ogniem. Strzelanie w generalnym kierunku faktycznie działa. Trudno dostrzec (mogą się skulić pod ogniem na chwilę), ale drastycznie spadają im skille. Inaczej mówiąc gorzej walczą i słabiej celują, Odpowiednio zestresowani potrafią uciec.

4. Zarówno wy jak i przeciwnik fizycznie reagujecie na rany. Po oberwaniu jest szansa na wystąpienie animacji podczas której nie można się przemieszczać ani strzelać. Uważać zwłaszcza na blisko, kto pierwszy trafi wygrywa, trafiony przez chwilę nie może odpowiadać ogniem. Chwilę przez którą przeciwnik go dziurawi. Wszędzie chodzić we dwóch.
6. Macie zmienioną prędkość chodu z podniesioną bronią na trochę szybsze przebieranie nogami. O wiele lepiej sprawdza się w czyszczeniu niż bieganie, używać kiedy przydatne Powodzenia.

 

Simplex

Spoiler

Macie dostęp do wsparcia i transportu. Może je wzywać każdy posiadający radio 117(Czyli jeśli RTO dostanie można je podebrać). Wzywanie przez menu ACE. wybierasz interesującą cię opcję, wpisujesz OŚMIOCYFROWE koordynaty, potem wybierasz opcje w menu które ci się wyświetli. Wsparcie lotnicze można wzywać na grid, dym lub laser( mają od SL wzwyż i RTO), artylerii można ustawić rozrzut i liczbę pocisków, transport może podebrać i wyrzucić was gdzie chcecie. Po użyciu samolotu lub artylerii występuje cooldown, tym dłuższy im więcej pocisków poszło. Od półtorej minuty do kilku. Śmigłowcom można wyznaczyć miejsce lądowania, hold, pułap, prędkość itp. Opcja RTB to powrót do AB Freedom.

 

Inne Techniczne

Spoiler

Startujecie na śmigłowcach, wysadzą was w Khe Sahn za +- 3 minuty.

W misji są ukryte zadania, wyświetlą się jeśli będziecie blisko.

W misji są miny, można wybuchnąć. 

Jeśli stracicie RTO może uda wam się znaleźć gdzieś długie radio żeby wrócić do domu(hint hint)

Medyczny standardowo. Nici się nie zużywają, Na wszelki wypadek CLSi i medyk mają te same uprawnienia

użyto Lambs, w tym Supress, Turrets i RPG, Nr6, Dynamiczna Symulacja i Cache Nr 6, oba na 500m. Możliwy Zeus, nie wymagany.

 

Zapisy

 

 

 

Edytowane przez Tes
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...