Skocz do zawartości
Lt_Mic

Scenariusze i pomysły na misje

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli uda mi się znaleźć do tego ekwipunek .. może to zrobię
15179156_1253346781398900_29355338002692

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Edukacyjnie ;)

Przy okazji, polecam kanał (szczególnie w zakresie dużej ilości materiału o IIWŚ)!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, poszukuję doświadczonego twórcy misji do army

Mam bardzo ciekawą mechanikę rozgrywki prowadzoną w trybie "kampanii" czyli związanych ze sobą misji,
Typ rozgrywki to RPG z naciskiem na rozbudowę swojej postaci

Bardzo chciałbym napisać tutaj szerzej o mechanice ale nie chciał bym spojlerować jak to by wyglądało :) Po prostu szukam twórcy który przeleje wizje na faktyczną misję dla ACC :) 

To nie jest nic nowego, grałem taką jedna kampanię w a2 parę lat temu i sprawdzało się w 100%, rozgrywka daje duże skupienie każdego gracza na misji oraz duże wczucie się w coopa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miejsce zdarzenia: Afganistan i podgórza Hindukuszu

White Widow Squad to resztka jednostki specjalnej (4 żołnierzy), która posiadając tylko jeden pistolet maszynowy, ładunek wybuchowy, resztki nabojów i kilka apteczek wraca na piechotę w stronę najbliżej położonej placówki. Niestety od kilku już dni idą na "oślep" nie posiadając nawet kompasu. Pozostawieni na pastwę losu na bezludnym, wrogim terytorium starają się znaleźć bezpieczne miejsce na przenocowanie. Głodni i zmęczeni powoli zaczynają godzić się z tym, że przyjdzie im tutaj zostać na zawsze. Gdy nadchodzi zachód słońca przed oczyma zauważają wzgórze pokryte skałami, na którym stoi niewielki domek. Ruszają w jego stronę. Gdy dochodzą do celu zauważają, że przed domkiem leży postrzelony, martwy pies. Obok, oparty o ścianę karabin maszynowy AK - 47 i luneta na stojakach teleskopowych. Ze środka dochodzą rytmiczne odgłosy podobne do grania na bębnie. Postanawiają się wycofać za najbliższe skupisko skał i kamieni i poobserwować otoczenie. Niestety przez kilka godzin nikt z domku nie wychodzi a bębnienie ustaje tylko momentami ...

Żołnierze na podstawie nasłuchu ustalają, że w domku przebywają dwie osoby. Postanawiają wejść do środka i zobaczyć co tam się dzieje. Nagle do ich uszu dochodzi odgłos zbliżającego się samochodu. Okazuje się nim być Toyota Corolla na gorzowskich blachach. W środku jadą dwie osoby. Drzwi od chaty otwierają się, a u progu pojawia się afgański chłop już w sile wieku oraz mała dziewczynka. Zapewne to jego wnuczka ... Żołnierze postanawiają nie wychylać się. Z samochodu wysiada dwóch Talibów. Wchodzą do domku, dziadek zamyka drzwi a dziewczynka zostaje na zewnątrz. W tym czasie, mimo braku żywności tzw "dwójka" przyciska jednego z komandosów, który postanawia pójść za skałę w celu oddania się w objęcia belzebubowej czynności. Gdy już znajduje miejsce jego oczom ukazuje się niewielka jaskinia. Postanawia zajrzeć do środka. Przed jego oczyma, z ciemności wyłaniają się poustawiane jedna na drugiej skrzynie. Na miejsce przyprowadza ze sobą ekipę, która postanawia zajrzeć do środka skrzyń. W środku znajdują się resztki proszku o brązowej barwie, który po bliższym, organoleptycznym badaniu okazuje się najwyższej jakości haszyszem. Podczas przeprowadzania oględzin żołnierze zostają zaalarmowani przez wartownika, który obserwował domek. Żołnierz przekazuje im, że w ich stronę zbliża się tych dwóch talibów wraz z dziadkiem i jego wnuczką a w oddali znów słychać odgłos warczącego silnika. Tym razem to ciężarówka, a w środku jedzie dwóch białych ludzi z słonecznych okularach i bandanach na głowach ... ciąg dalszy nastąpi ...

Edytowane przez Siouyo
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Siouyo no ciekawe, ale jak sobie wyobrażasz wykonanie takiej misji? :P Bardziej by to pasowało do jakiegoś tematu z własnymi opowiadaniami. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@wesoll W następnej części jak już ja wymyślę będzie kilka zadań. Nawiasem mówiąc sam zarys tej historii jest prawdziwy. Opowiadał mi ją żołnierz o dość dużych zasługach na polu walki, który został wydalony z wojska po cichu po tym jak sztab dowiedział się, że brał czynny udział w przemycie haszyszu z Afganistanu do Polski. Przemycano go w pojazdach, które wracały z Afganistanu do Polski, a kupował go od chłopów powiązanych z Talibami ;). Co ciekawe nie miał żadnej sprawy sądowej. Sprawie ukręcono łeb bo byłaby afera.

Edytowane przez Siouyo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podbijam wątek, być może nowi gracze mają jakieś ciekawe pomysły :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może kogoś to zainspiruje.

• Super 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co się orientuję Kurdowie nie mają jednolitego umundurowania. Gdzieś nawet czytałem że " część z nich biega w trapkach "

Co do Turków to znalazłoby się coś podobnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie z mundurami nie ma wcale dużego problemu, w wozami jakoś bardzo też nie ma bo Turcy używają masę M113, btr-80, różnorakich mrapów itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://camopedia.org/index.php?title=Turkey

http://camopedia.org/index.php?title=Kurdistan

Czołgi, które używają, a które mamy w paczce: Leo 2, IFV: M113, APC: BTR-80. Nie ma lekkich pojazdów. Turcy korzystają ze swojego przemysłu zbrojeniowego.

Edytowane przez Jimmy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie wystarczająco ;)

Jak ktoś jest chętny to fajny temat i bardzo aktualny. Ja niestety narazie nie mogę, bo mam zaplanowane 3 misje do przodu, ale temat już wylądował w notatniku z pomysłami na misje ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wolno zapomnieć o nalotach tureckich jak kiedyś to będzie może rozgrywane :x

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi