Skocz do zawartości
Piechur.

Fast & Furious (Czyli o komputerach)

Rekomendowane odpowiedzi

Słowem wstępu ten temat nie ma na celu chwaleniem się naszym sprzętem komputerowym. Raczej poszerzaniem naszej wiedzy o hardware.

Przejdę wiec do tematu, czy ktoś z naszego grona ACC zna się dobrze na Overclockingu ? Chciałbym zasięgnąć kilku cennych rad jako ze jestem totalnie zielony w tej materii. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja uczę się informatyki i interesuje się hardwarem, niestety nie jestem jakimś pro znawca OC bo nawet jeśli bym chciał to nie mam na czym testować bo jeśli spale swój procek to zostanę bez kompa :D. Aktualnie mam podkręconego radka HD4670 z 850/1000 na 935/1075 wiec prawie nic ale zawsze jest coś 8-) procka nie podkręcam bo po pierwsze na boxowym chłodzeniu się nie opłaca a po drugie model który posiadam nie jest zbyt podatny na OC. Karty graficzne najlepiej podkręcać za pomaca software jest parę naprawdę godnych polecenia, nawet nowsze karty posiadają możliwość zmiany napięcia za pomocą softu wiec fajna opcja jeśli ktoś chce więcej podkręcić kartę a na domyślnym napięciu krzaczy się mu grafika, jeśli chodzi o procesory to producenci płyt głównych maja swoje aplikacje do podkręcania CPU z poziomu SO ale dużo ludzi podkręca CPU w biosie. Na podkręcaniu RAM'ow się nie znam :| . Jeśli ktoś potrzebuje jakichś rad to postaram się pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak będę dzisiaj na TeamSpeak to porozmawiamy. Zastanawiam się nad podkręceniem mojego AMD Athlon 64 X2 5200+ ( 2,7MHz)”Brisbane”. Był bym kontent gdyby dało się go podkręcić do 3,0MHz. Płyta główna GA-M52L-S3 rev. 1.0, Bios F8. Co do samego procesora jestem pewien że pewnie da rade, gorzej z tym czy płyta na tyle pozwoli. Co do chłodzenia mam świadomość iż boxowe jest do kitu. Więc w przypadku OC z pewnością będę brał pod uwagę kupno jakiegoś lepszego coolera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie proszę o pomoc przy podkręcaniu procka, ktoś się z was na tym zna ?? Czytałem fora ale jakoś sobie z tym nie radze....

Procesor QuadCore Intel Core 2 Quad Q8200, 2382 MHz (7 x 340)

Nazwa płyty głównej Asus P5Q

DIMM1: OCZ XTC Platinum Rev.2 OCZ2P800R21G Szybkość pamięci DDR2-800 (400 MHz)

Nazwa modułu OCZ XTC Platinum Rev.2 OCZ2P800R21G 400 MHz 5-5-5-15 (CL-RCD-RP-RAS)

Zasilacz Chieftec 600w 80+

Opis urządzenia ASUS EAH6870 Series

Na obudowie z boku 2 wentylatory 12mm

Z przodu obudowy turbina 14 mm

Z tyłu 2 wentylatory 12mm

Wentylator na posesorze Asus Triton 81

Klick

Temperatury Cpu ~ 28 st

Pyta główna ~ 32 st

Grafika ( 2d) ok 45 st

Da się z tego coś wyciągnąć np.2,6 Bardzo proszę o pomoc będę wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pablo jeżeli masz taka możliwość to kręć w biosie, musisz albo zwiększać FSB o 10 Mhz i patrzyć jakimś programem czy jest stabilnie albo zwiększyć mnożnik tak aby osiągnąć zadowalające cie taktowanie. Pamiętaj ze częstotliwość FSB x 7 to częstotliwość taktowania CPU.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic338618.html Poradnik znalazłem w necie (teoria) mam nadzieje ze się przyda.

Program do sprawdzania stabilności podzespołów. http://www.download.net.pl/1889/Stress-Prime-2004/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za chęci, ale ja w biosie mam w ogóle inne funkcje nie licząc samych ustawień FSB

Dodany obrazek

Dodany obrazek

wiem że można podkręcić procka nie podkręcając pamięci tylko jak....

Cpu Raito ma obecnie 6 i mogę zmienić na 7 FSB 333 ale jak zmienię na np 344 procek stoi w miejscu a podkręcają się ramy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

najprościej kręcić mnożnik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiem że można podkręcić procka nie podkręcając pamięci tylko jak....

Zmiana częstotliwości FSB i zmiana napięcia na procesorze

Poczytaj tutaj, jest to bardzo dobrze opisane.

ps. uważajcie z tym kręceniem, lepszy stabilny komp niż super szybki, który w kluczowym momencie akcji w Armie wywali wam niebieski ekran.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi