Skocz do zawartości
TASMAN

Nasze fotografie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za fotki TASMAN może kiedyś na tej imprezie się spotkamy bo mam w planach odwiedzić tą imprezę. A jak wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pełen kosz wrażeń jest to moja kolejna już wizyta w Normandii,gorąco polecam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

desant nie z dc 3 to nie desant... fotki lipa ;) ;) ;)

:D

no dobra super... podotykal bym kettenkrada :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś pięknego !

Jakiekolwiek wideo ? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja teraz się pochwalę :D

4 Lata temu, byłem na wakacjach na Krymie. Zobaczcie, jak tu ruscy świętują :mrgreen:

Najpierw było jakieś święto związane z 2WW.

W muzeum odbyła się historyczna inscenizacja, atak na umocnienia obronne miasta (sapun gora) Strzały, wybuchy...Może są gdzieś w necie filmiki, oni tu tak co roku świętują...

Tu taj można połazić po muzeum. (zaznaczyłem 2 pozycje, strzałkami można się przemieszczać)

http://www.360cities.net/image/sevastop ... 12.21,60.0

http://www.360cities.net/image/sevastop ... ,0.08,50.0

O ile dobrze pamiętam to następnego dnia, było święto rosyjskiej marynarki wojennej

filmik z Youtuba:

Zaraz zamieszczę kilka zdjęć, które udało mi się wykonać zanim padła bateria...

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Największe wrażenie zrobiło na mnie:

1 To jak BTRki napier***, dźwięk jest niesamowity. Żadna Arma, żaden film tego nie odda. Normalnie jakby wielka petarda pod nogami wybuchała (a byłem jakieś 2-3KM od desantowca).

2 Jak zadymili horyzont, a tu nagle coś nadleciało (chyba TU160), później su35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już dawno obiecałem zdjęcia z Tajlandii z mojego wypadu ostatniej zimy wiec wybrałem dośc losowo kilka co lepszych fotek :D

Tajlandia foto Wyspy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdjęcia dobre, tylko proponuje wam na przyszłość wrzucać zdjęcia na portale takie jak: ifotos.pl albo fooh.pl - są szybsze od imageshack.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyspa no - a gdzie Tajlandki? Same skały i woda. Nie wpuścili Cię do miasta? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyspa no - a gdzie Tajlandki? Same skały i woda. Nie wpuścili Cię do miasta? ;)

\

Mam trochę fot z miasta ale leżą na karcie SD której nie mogę zrzucić bo mi się czytnik zrąbał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Parada z okazji Święta Marynarki Wojennej

Można było zobaczyć kilkanaście jednostek, m.in. fregatę rakietową, okręt podwodny, korwetę zwalczania okrętów podwodnych, okręt transportowo-minowy, okręt rakietowy, niszczyciel min, trałowiec, okręt ratowniczy, rozpoznawczy, hydrograficzny, zbiornikowiec oraz okręt szkolny. Nad okrętami przeleciały w szyku samoloty lotnictwa morskiego typu "Bryza" oraz śmigłowce typu Mi-14 (w wersji zwalczania okrętów podwodnych oraz w wersji ratowniczej).

Filmiki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super filmiki :)

Dzięki, że wstawiłeś, bo sam nie mogłem tam zabawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dojazd samochodem to była masakra ludzie zostawiali samochody na środku ulicy i szli sobie oglądać statki ( jak to ojciec jakiś powiedział do swojego syna) Policja po jakimś czasie dała sobie spokój bo tego nie ogarniała. Więc lepiej było iść piechotą na bulwar.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz trochę Historii i wytłumaczenie mojej dwutygodniowej nieobecności.
Klubowy wypad na Hel i "Legalne" zwiedzanie tamtejszych umocnień na zdjęciach

27 BAS ( Bateria Artylerii Stałej) http://wikimapia.org/#lat=54.5965831&lo ... 6&l=28&m=b

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Decyzja w sprawie budowy 27 BAS zapadła w marcu 1955r. Jako miejsce budowy wybrano zachodnią część cypla helskiego w bliskim sąsiedztwie 13 BAS. Dlatego przy budowie tej baterii zdecydowano na wykorzystanie zaplecza 13 BAS (baza koszarowa, schron dla załóg, stanowisko dowodzenia). W jednostce tej służyło 106 żołnierzy. Wszystkie działobitnie zostały połączone wąskim korytarzem którym można było również się dostać do magazynów amunicyjnych. Działobitnie wraz z korytarzami zostały wykonane w identycznym stylu co obiekty 28 BAS na Oksywiu.

Bateria składała się z:
-4 stanowisk ogniowych dział typu B - 34U kal. 100mm.
-Głównego Punktu Kierowania Ogniem
-centrali artyleryjskiej
-Zadaniem tej baterii było:
-zatapianie kutrów torpedowych nieprzyjaciela operujących na Zatoce Puckiej oraz podejściach do portu w Gdyni i Helu.
-zwalczanie okrętów desantowych nieprzyjaciela przedzierających się w kierunku Gdyni
-wzmocnienie obrony przeciwlotniczej Helu oraz Kępy Oksywskiej

13 BAS http://wikimapia.org/#lat=54.5963096&lon=18.818593&z=16&l=28&m=b

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Do budowy stanowisk ogniowych 13 BAS wykorzystano zachowane przedwojenne działobitnie baterii cyplowej im. kmdr. ppor. Heliodora Laskowskiego. Aby dostosować je do montażu nowych dział B-13 podwyższono podstawę działobitni o 40cm wylewając na wierzch dodatkową warstwę betonu. Montaż dział zakończono na początku 1949r. 24 marca 1949r. odbyło się pierwsze strzelanie techniczne. Na początku sierpnia przeprowadzono strzelanie kalibrowe do celu morskiego.

13 BAS składała się z:
-4 stanowisk ogniowych dział typu B-13 kalibru 130mm
-Głównego Punktu Kierowania Ogniem z dalmierzem stereoskopowym o podstawie 4m, dalocelownikiem oraz stacją radiolokacyjną Załp-B
-Zapasowego Punktu Kierowania Ogniem z dalmierzem stereoskopowym o podstawie 4m.
-centrala artyleryjska z systemem przeliczników CAS-4
-dwóch schronów dla agregatów
-magazyn amunicji specjalnej
-dwa wzmocnione punkty obserwacyjne
-schron dla załogi
-dwóch schronów dla reflektorów

Bateria 406mm - "Schleswig Holstein" http://wikimapia.org/#lat=54.6261831&lon=18.8016844&z=15&l=28&m=b

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Budowę baterii Scheswig Holstein kalibru 406mm rozpoczęto na przełomie lat 1939/40. Działa tego kalibru należą do największych na świecie z pośród dział montowanych na stałych stanowiskach

W skład tej baterii wchodziły:
-3 stanowiska ogniowe dział kalibru 406mm wraz z schronami dla załóg
-2 magazyny amunicyjne
-stanowisko kierowania ogniem zbudowane w postaci dziewięcio kondygnacyjnej wieży

Obecnie magazyny amunicyjne oraz jedno stanowisko ogniowe znajduje się na terenie wojskowym.

Drugie stanowisko ogniowe oraz stanowisko kierowania ogniem zostało odremontowane ze środków unijnych. Znajduje się tam obecnie Muzeum Obrony Wybrzeża. (czynne od godz. 10 do godz. 17 Bilet pełny 6zł, ulgowy 4zł).

Najciekawsze ostatnie stanowisko ogniowe jest ogólnodostępne. Jednak po wojnie zostało ono w znaczący sposób przebudowane. Wojsko przekształciło działobitnię w magazyn produktów rolnych. Otwarta przestrzeń wnętrza działobitni została zakryta żelbetowym stropem. Poziome wejścia do działobitni są obecnie zamknięte. Jednak do środka można wejść od góry. Gdy się wejdzie na górną część działobitni trzeba znaleźć schodni prowadzące w dół do wnętrza. W środku można zwiedzić potężną liczbę pomieszczeń i korytarzy.

Powyższe fotki pożyczone z link

Moje Zdjęcia
Klick

Prowadziliśmy również kolejne prace mające na celu dostanie się do dwupoziomowej podziemnej fabryki (produkującej prawdopodobnie części do czołgów i dział ), której tunele wejściowe były w pierwszej kolejności zaminowane i zasypane. Jak do tej pory nikomu do tej pory nie udało się dostać do środka a szwaby skutecznie nam to uniemożliwiają. Prowadziliśmy wcześniej badania Geo-radarem i wielkość podziemnego kompleksu ma rozmiar 735 oraz 700m2. Smaczku sprawie dodaje też fakt, że w bliskiej okolicy podziemnej fabryki znajdował się obóz pracy Gemeinschaftslager der Deutschen Werke. Został on założony w 1941 roku w okupowanej Gdyni, na terenie dzielnicy Leszczynki (Nussdorf). Zajmował obszar, którego granice przebiegały wzdłuż obecnych ulic Morskiej, Dreszera (do wysokości ul. Zakręt do Oksywia), Ściegiennego, oraz Działdowskiej. Od listopada 1944 lagier wchodził w skład podobozu KL Stutthof "Aussenarbeitslagers Deutsche Werke Gotenhafen" (Zewnętrzne obozy pracy Niemieckie Zakłady Gdynia).
W obozie przebywali robotnicy różnych narodowości, m.in. Polacy, Francuzi, Włosi, pracujący przy budowie oraz wyposażaniu okrętów na terenie stoczni.Obóz istniał do marca 1945 roku.

Jak kogoś to interesuje to mogę kontynuować wątek.... Jeżeli uważacie mój post za nie potrzeby Off- top to przepraszam bardzo, po prostu dzielę się z wami swoją pasją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm Tasman Kuzyn mówisz.... czyżby mielibyśmy wspólnych znajomych ?? tylko nie pamiętam dokładnie w jakich latach służyli....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Parada z okazji Święta Marynarki Wojennej

Można było zobaczyć kilkanaście jednostek, m.in. fregatę rakietową, okręt podwodny, korwetę zwalczania okrętów podwodnych, okręt transportowo-minowy, okręt rakietowy, niszczyciel min, trałowiec, okręt ratowniczy, rozpoznawczy, hydrograficzny, zbiornikowiec oraz okręt szkolny. Nad okrętami przeleciały w szyku samoloty lotnictwa morskiego typu "Bryza" oraz śmigłowce typu Mi-14 (w wersji zwalczania okrętów podwodnych oraz w wersji ratowniczej).

Filmiki

Naprawdę świetna impreza aż łza się w oku kreci wspominają się wakacje młodych lat tym bardziej ze osobiście miałem, możliwość wizytować "ORP HYDROGRAF", kuzyn był dowódcą w latach1996-2003 :)

dzięki Pablo!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

... tym bardziej ze osobiście miałem, możliwość wizytować "ORP HYDROGRAF", kuzyn był dowódcą w latach1996-2003 :)

To z Ciebie taki ananas :-D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

72. rocznica wybuchu II wojny światowej - Miasteczko Historii

Filmik z inscenizacji wstawiałem już na Hydepark-u
Pierwszym punktem uroczystości była trwająca blisko pół godziny rekonstrukcja obrony placówki "Prom", której załoga 1 września 1939 roku odpierała pierwsze ataki niemieckie od strony bramy prowadzącej do polskiej Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte. Inscenizację przygotował Bogusław Wołoszański znany z programu telewizyjnego "Sensacje XX wieku" historyk i dziennikarz
Ale wstawię do kompletu

Moje Fotki z Pikniku Historycznego ... Warto się wybrać nawet dla samego posiedzenia w Rosomaku. Mówili o tym Pikniku właśnie w Wiadomościach
Rosomak
Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek
Miejsce Kierowcy

Samochód pancerny wz.34 Ruskie to robili z traktorów

Dodany obrazek

Dodany obrazek
Wnętrze Samochodu