Skocz do zawartości
KaRV

Freetrack

Rekomendowane odpowiedzi

Otoż musze sie pochawalic zrobilems sobie wreszcie diodowego freetracka :) tutaj fotek :)klik

tutaj ustrojstwo z ktorym sie najwiecej musialem nagimnastykowac sluzy to zolte cos do przytwierdzenie clipa do sluchawek :P

klik klik klik kolor sie zmieni jak bedzie czarna farba ;)

ale tez mam pytanie do posiadaczy diodowego tracka.. czy mieliscie problem z gubieniem punktow przez kamerke (gdy krece bania sygnal znika.. widzialem gdzies ze goscie podpilowywali diody ale nie wiem po co to robili :P)

btw. z racji takiej ze wczesniej latalem na orginalnym track clipie ktorego dostalem za free od szanownego kolegi rra :) aby nic w przyrodzie nie ginelo moge wyslac rowniez za free komus kto by chcial rozpoczac swoja przygode z freetrackiem :) clip jest odpowiednio zmodyfikowany (odblaski znacznie powiekszone ;) )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak przytniesz pilnikiem diode, to zwiększasz kąt świecenia, oraz jej moc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A powiedz Karv, jakich diód użyłeś i jaka kamerke masz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

diody to TSAL7600 a kamerka a techa 333mb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odgrzeję starego kotleta, żeby nie zakładać nowego tematu. Zrobiłem sobie to ustrojstwo z tym, że na odblaskach i teraz mam pytanie do tych co tego używali. Jak macie/mieliście ustawione paski czułości i wygładzania ?? Głównie chodzi mi o pasek odpowiedzialny kręceniu głową prawo-lewo i góra - dół. Resztę sobie wstępnie ustawiłem. Mam małe doświadczenie w Armie i nie wiem czy lepiej jest mieć małą czułość czy większą.

Wyczytałem gdzieś też na jakimś zagranicznym forum, że warto wyłączyć oś "Z" odpowiedzialną za przybliżenie i oddalenie. Jednak przy dobrze ustawionej martwej strefie nie przeszkadza to bardzo.

Macie jakieś doświadczenie w tym temacie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Swojego FreeTracka (kamerka A4tech PK-333 + czapeczka z odblaskami) używam od około 4miesięcy i ostatecznie jade na takich ustawieniach:

kamera:

Dodany obrazek

czułość i wygładzanie:

Dodany obrazek

wykresy yaw i pitch:

Dodany obrazek

wykres dla osi Z:

Dodany obrazek

Ciekawą zaletą freetrack'a jest konieczność wracania do pozycji zero czyli najczęściej do wygodnej ale wyprostowanej postawy, więc działa jak pajączek z telemango.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję, o to chodziło. Ja też używam tej kamerki + czapeczka z odblaskami. Widzę, że spora czułość (0,5) ale pewnie rekompensują to ustawienia w zakładce "Rotation".

Ja mam teraz ustawione na 0,2 ale mam ten problem, że muszę mocno głowę przekręcać żeby w grze obrócić o 90 stopni co jest niewygodne. Z kolei jak ustawię większą czułość to za szybko się obraca głowa w grze. Podejrzewam, że to właśnie kruszek jest w zakładce "Rotation". Potestuję dziś i dam znać. Dzięki jeszcze raz :ahoj:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy tych ustawieniach mam tak, że np. przy obrocie głowy w lewo do momenty gdzie lewym okiem widzę max 1/4 obrazu na monitorze (może trochę mniej, ale ja mam dość spory nos (o: ), to postać w grze patrzy na maxa za siebie przez swoje lewe ramie.

I nie wiem czy to złudzenie czy faktycznie tak jest, ale podczas gry online wydaje się, że jest trochę większy lag ruchu głową niż np w edytorze. Zasadniczo komp wtedy więcej ma do przemielenia i miałoby to sens. Ktoś ma jakieś doświadczenie w tej materii?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja mała prezentacja FreeTracka oraz jego możliwości w trzech grach, między innymi w Armie 2. Dokładny opis w podpisie filmu. Zapraszam:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam bardzo podobny patent, ale stelaż zrobiony ze słomek do napoi i przyklejony taśmą do kabłąka słuchawek. Wyeliminowałem przez to zakładanie czapki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym to ustrojstwo miał zamiar skonstruować i tak.

Jaką budżetową kamerkę mógłbym kupić bo jestem w temacie kamerek lajk a i fundusze małe.

Jakie diody polecacie?

No i mam stare słuchawiny(w całości no i są dość duże) warto by było coś z nimi kombinować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Konrad masz ode mnie ;)Dodany obrazek

Ganges: polecam Ci takie rozwiązanie jak ja mam czyli kamerka z diodami podczerwonymi + odblaski na czapeczce. Jedyna kamerka do PC, która spełnia te wymagania to A4Tech PK-333E i jest do kupienia na przykład w Komputroniku za 52 zł. (na Allegro pewnie taniej):

http://www.komputronik.pl/search/pl/run ... ategory/1/

Dlaczego odblaski, a nie diody ? Diody na głowie to dodatkowy problem z ich zasileniem, czyli albo kabel USB i do komputera albo bateryjka w czapeczkę. Dodatkowe kable i inne duperele, które obniżają komfort pracy.

Co do kamerek tu masz listę kompatybilnych (trzeba je rozbierać i usuwać filtr IR):

http://www.free-track.net/english/hardw ... 4aae703548

Do słuchawek możesz zrobić taki stelaż, o na przykład taki:

http://www.free-track.net/images/point_ ... 4NG_05.jpg

Jednak ja Ci dla wygody polecam zrobić zestaw z odblaskami. I jeszcze jedna sprawa. Zawsze na kamerkę trzeba założyć filtr w postaci kawałka kliszy lub wkładu dyskietki. Chodzi o to, żeby jak najmniej światła niechcianego wpadało do kamery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jak się na takim siedzisku gra w armę?

chcę sobie kokpit zbudować, ale nie jestem do końca przekonany :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tego używam tylko jako symulator rajdowy. Biorę udział w Wirtualnych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski i to naprawdę zdaje egzamin. W Armę gram normalnie, na krześle, przy biurku, chyba że całą misję byś grał jako kierowca czołgu albo ciężarówki to wtedy jak znalazł ;) Ewentualnie w śmigłowcu.

Swoją drogą gdybyś dobrze wszystko zagospodarował to można to mieć na stałe, jednak u mnie gdzie to stoi w pokoju u małego, a sam pokój jest mały to na stałe odpada. Dorobiłem sobie kółka z tyłu i na czas rajdu podjeżdżam do monitora. Gdybyś chciał potrzebne plany budowy to pisz. Zamieszczę na forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli tak jak myślałem...

Najlepsze jest zwykłe krzesło (rozwaliłem już 2)

Teraz męczę się na typowym fotelu biurowym, można na nim w Armę itp pograć, ale do jazdy się nie nadaje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Konrad dzięki wszystko widzę fajnie. Ze słuchawkami coś zrobię jak nie to będę w czapie siedział przed PC jakiejś.

Tylko ta kamerka widzę ma podobno problemy z sterownikami do Win7. No i trzeba ją rozbierać ale lubię się tak bawić to dla mnie przyjemność grzebać w środku tylko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z racji takiej ze kupilem sobie trackira 4 (odczuwalny skok jakosciowy) moj zestaw freetracka wala sie po pokoju jak ktos jest zainteresowany to prosze o PW

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z racji takiej ze kupilem sobie trackira 4 (odczuwalny skok jakosciowy)...

Skoro poruszyłeś ten temat, mógłbyś podzielić się na czym polega ten skok jakościowy? Mniejszy lag, większa precyzja? Bardzo mnie intryguje czy warto wykładać 10x więcej niż kosztował mnie freetrack.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mnie trackir kosztowal 380zeta (przylecial prosto z japonii, uzywka)

+brak laga

+super dokladnosc

+ogolnie jakos to znacznie lepiej dziala

-tandetny TrackClip Pro juz sie zlamal oczywiscie na laczeniu i musial zostac sklejony tasma(z tego co wiem duzo osob wlasnie na to narzeka)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie do ludzi którzy mieli Freetracka czy kamerka A4 Tech PK 333E jest dobrym pomysłem ? (54PLN)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Konrad sam ją używam i jest bardzo dobra do tego typu zabawy. Dużym plusem są diody podczerwone i na czapeczce wystarczą odblaski. Prosta i łatwa konstrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

minusem jest mala ilosc klatek oraz szerokosc "widzenia" mam kamerke i sam ja uzywalem, a moze zainwestujesz sobie troszke $ i oprzesz konstrukcje na Remote Controller-Nintendo Wii? podobno to prawie jak track ir (porownaj parametry)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi