Skocz do zawartości
Hirek

The Elder Scrolls V: Skyrim; czyli nie śpię bo biję smoka!

Rekomendowane odpowiedzi

Trafilem ostatnio...

Nie wiem czy pamiętacie ale kiedy był hype na Skyrim ja odpaliłem testowo pograłem jakieś 3h i stwierdziłem iż czegoś mi tu brakuje... zaznaczam że uwielbiam Morrowinda i spodziewałem się czegoś w jego stylu...

Mówiłem iż gra wg mnie jest po prostu nieciekawa i strasznie "płaska" ale nie badałem tego jakoś specjalnie i nie porównywałem bo i trudno porównywać coś w co tak krótko się grało z czymś w co przegrałem masę czasu.

Filmik który znalazłem idealnie wyjaśnia w czym lezą główne różnice i czego w nowych TESach brakuje... i niestety mam wrażenie iż część z tych uwag tyczy nie tylko TESa a i innych cRPG.

• Upvote 1
  • Downvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Nope, 8.3. Na tym portalu patrzymy zawsze na ocenę po prawej. Świat gry jest duży i nie powiem, piękny ale jednocześnie jest przesiąknięty masą błędów, niedopracowań i umowności. Główna fabuła schodzi na dalszy plan w pierwszych godzinach gry, jest tak słaba. Po kilku dniach nie pamiętałem co mam w ogóle zrobić oraz kto jest kim. Najbardziej podczas gry bolał mnie prosty do bólu system rozwoju postaci (łuk + skradanie=instant win) oraz dziwnie skalowany poziom przeciwników (smoka zabijasz 4 strzałami a jakiś mamut wypieprza cię w kosmos jednym ciosem). Podsumowując, Skyrim jest dla mnie przykładem jak nie robić dobrej gry rpg z dużym, otwartym światem, modlę się w REDzi pikcący Wieśka 3 nie poszli w podobnym kierunku, po części już wszystkich uspokoili ale dobrze wiemy jak to jest z obietnicami w tej branży w ostatnich latach. Przykładem dobrego rpg jest dla mnie Fallout: New Vegas. Spory świat, masa zadań pobocznych, przeogromna historia tego świata do poznania a i tak cały czas pamiętamy kim jest nasz bohater i jakie ma zadanie, później robi się jeszcze ciekawiej.

Skąd ten mój hejt ? Stąd że zmarnowałem na tę grę sporo godzin by po prostu przestać w nią grać, zabrakło jej tego czegoś co ma New Vegas. Duszy i jaj.

• Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Częściowo zgodzę się z towarzyszem - świat i sama rozgrywka jest spłycona w porównaniu do Morrowinda (Wyspa wrzucał kiedyś filmik na ten temat), ale od Obliviona jest już sporo lepiej. Nie można powiedzieć, że to jest słaba gra, bo nie jest, mogła by być jednak znacznie lepsza. Skyrim trzyma mimo wszystko fajny klimat, jest sporo rzeczy, które w TES'ach zawsze były obecne (gildie! Szczególnie złodziei w tym wypadku), a za 30 dyszki, jakie płaci się kupując w promocji na Steamie, to głupio byłoby zrezygnować. (Moim zdaniem)

Edytuj: 

The dumbing down of TES Series

- Why TES is not dumbing down.

Internety na ten temat, jak widać, też są podzielone ;-)

Edytowane przez Kitke
Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli ma się kogoś znajomego w UK który mógłby zakupić i wysłać nam gifta to nawet można zapłacić mniej niż 20 PLN bo na tamtejszym Steam Skyrim kosztuje 3,74 funta.

A co do dyskusji to zapewne jedni i drudzy mają rację. Ja nie jestem jakimś weteranem gier typu RPG więc nie będę zapewne porównywał Skyrima do innych gier tego gatunku. Do zakupu generalnie przekonała mnie ilość i jakość modów dostępnych do tej gry. Na konsole nie dał bym nawet złamanego grosza za tę grę (jak i za wszystkie inne :P). 

@[m=Sone]

http://skyrim.nexusmods.com/mods/19//?

Tę listę z reddit polecił Total Biscuit.

http://ww.reddit.com/r/skyrim/comments/1regt3/best_of_mods_must_haves_as_of_nov_2013/

• Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

To ja akurat do eksperymentowania polecam Skyrim Mod Organizera, który nie wrzuca rozpakowanych modów do folderu ze Skyrimem jak ten Nexusa. Robi to wszystko u siebie w oddzielnych folderach dzieki czemu mody można bez problemu włączać i wyłączać wedle zachcianki (nawet patche można oddzielnie instalować). Nic dzięki temu się nie rozwali gdy któryś mod będzie niekompatybilny z innymi, a pliki już nadpisane i trzeba przeinstalować Skyrima. ;)

Odnośnik do odpowiedzi

A ja akurat nie polecam eksperymentowania jeżeli nie znasz gry i tego co oferuje.

Pograj trochę vanilla, zobacz co jest zbyt płytkie jak na twój gust i dodaj odpowiednie mody.

Zawsze miałem ten problem, że jak wpadłem w szał modderski i zainstalowałem 2 giga addonów, to okazywało się, że przestał być to dla mnie skyrim i nie chciało mi się w to już grać :).

• Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Na tegorocznych targach E3 Bethesda zapowiedziała zremasterowaną wersję Skyrima!! Wprowadzone zmiany to podrasowana grafika oraz mody na konsolach. Premiera Skyrim Special Edition będzie miała miejsce dnia 28 października oraz dostępna będzie na konsole nowej generacji i PC! Aktualni posiadacze wersji Legendary Edition najnowszą wersję otrzymają kompletnie za darmo!!

Edytowane przez tomeek
Odnośnik do odpowiedzi