Skocz do zawartości
Lt_Mic

Hydepark

Rekomendowane odpowiedzi

ZAWSZE trzeba sprawdzać zapięcie karabinka! Od tego zależy życie. Jak się nie sprawdza to później gacie pełne:

• Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://www.tvn24.pl/nocna-ewakuacja-policyjnych-antyterrorystow-w-namiotach-niespelna-9-stopni,888151,s.html

Serio aż mnie w sercu ukuło jak to przeczytałem. Elitarni policyjni antyterroryści ewakuowanu z namiotu bo było 9 stopni w środku... 

K...a. Namiot dmuchany z podłogą a nie stary NS z brezentu i pogiętych metalowych rurek. 9 stopni. Przy 9 stopniach to da się nawet impreze zrobić. 9 stopni to 4 gwiazdki na poligonach. 2 tygodnie spędzałem w brezentowym namiocie przy - 20 na zewnątrz i -5 w środku. Podłogi do namiotów dostawały namioty z oficerami w środku. Ogrzewanie jak sobie nie przywiozłeś z domu "słoneczka" (butla gazowa z palnikiem grzewczym) to nie było, a jak było to gazem waliło tak że nasz namiot dostał nazwe Auschwitz. Konserwe nad ranem opalało się przy ognisku żeby rozmarzła, klapki POŁAMAŁEM jak pod prysznic szedłem (500m po mrozie do i z pryszniców) a te księżniczki z policji ewakuowane bo 9 stopni w namiotach. 

Poprzewracało się w du***h... 

• Trep 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Alienzo Wiesz to jest dla nich normalny dyżur w pracy bez większych wynagrodzeń, więc dlaczego zabezpieczając kilkutysięczne wydarzenie mają odpoczywać w takich warunkach a czemu nie jak sami policjanci twierdzili że wystarczy im budynek, w którym będą mogli się położyć w cieple. Cała organizacja tego wydarzenia jest zerowa. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A Katowice przez to tak rozwalone z komunikacją, że głowa mała... Wszystko na ostatnią chwilę załatwiane, a ulice były już zamykane na tydzień przed szczytem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Matt ja też nigdy nie miałem żadnych dodatkowych profitów za spędzanie tygodni w psich warunkach. Chodzi mi o to że jeśli ktoś określa się mianem elitarnego, jeśli uważa że jest twardym badassem z niezniszczalną psychiką to niech nim będzie naprawdę a nie nagle przy 9 stopniach celcjusza zamieniają się w delikatne księżniczki.

Jeśli mogą mieć lepsze warunki niech mają, też mnie to nie boli. 

Ale robić afere, szum tak wielki w mediach bo w namiocie było 9 stopni (na plusie!)... To jest żałosne i nie przystoi ludziom takiego formatu. Ludziom którzy jak coś się zesra będą musieli znieść dużo większe obciążenie psychiczne jak 9 k...a stopni ciepła. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Alienzo napisał:

https://www.tvn24.pl/nocna-ewakuacja-policyjnych-antyterrorystow-w-namiotach-niespelna-9-stopni,888151,s.html

Serio aż mnie w sercu ukuło jak to przeczytałem. Elitarni policyjni antyterroryści ewakuowanu z namiotu bo było 9 stopni w środku... 

K...a. Namiot dmuchany z podłogą a nie stary NS z brezentu i pogiętych metalowych rurek. 9 stopni. Przy 9 stopniach to da się nawet impreze zrobić. 9 stopni to 4 gwiazdki na poligonach. 2 tygodnie spędzałem w brezentowym namiocie przy - 20 na zewnątrz i -5 w środku. Podłogi do namiotów dostawały namioty z oficerami w środku. Ogrzewanie jak sobie nie przywiozłeś z domu "słoneczka" (butla gazowa z palnikiem grzewczym) to nie było, a jak było to gazem waliło tak że nasz namiot dostał nazwe Auschwitz. Konserwe nad ranem opalało się przy ognisku żeby rozmarzła, klapki POŁAMAŁEM jak pod prysznic szedłem (500m po mrozie do i z pryszniców) a te księżniczki z policji ewakuowane bo 9 stopni w namiotach. 

Poprzewracało się w du***h... 

Ale wiesz @Alienzo, że to nie jest poligon, który ma symulować działania wojenne tylko od ch*j wie kiedy zaplanowane wydarzenie a policjanci to nie są żołnierze, będzie wojna to będziemy spać i przy -30 ale teraz mamy czas pokoju, policjanci mają być wypoczęci i gotowi do działania. Tobie płaca za przygotowywanie się do wojny a nam płacą za zapewnianie codziennie bezpieczeństwa, Ty się pobawisz w wojnę kilka razy do roku na poligonie a potem pracujesz od poniedziałku do piątku, wszystkie weekendy wolne + święta a policjanci zapierdalają cały rok i coś nam się należy od tego spierdolonego państwa, które potrafi wszystko robić jedynie na pokaz a nie potrafi nawet dla swoich ludzi, dzięki którym to wszystko jest zapewnić godziwych warunków do odpoczynku.

Zachowujesz się jak wojskowy beton, wypierdol se klime z Rosomaka bo w 82 na poligonie w Orzyszu na Skotach nie było nawet ogrzewania a w ogóle wtedy to była Bechatka i ogień a nie jakieś ceratexy jak teraz macie, jeszcze by Groty chcieli i kamizelki modułowe, dawniej był AKMS i pasoszelki i też było, w du***h się poprzewracało.

Edytowane przez Krystian
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę poleciałeś @Krystian. To że warunki im powinni zapewnić lepsze to jest oczywiste tak samo jak nam na poligonach. Bo skoro mamy się przygotowywać i ćwiczyć to powinniśmy mieć zqpewnione do tego dobre warunki. Jeśli chodzi o warunki jakie panują na poligonach to sam wiem z własnego doświadczenia że w momencie spania w warunkach jakie powyżej opisałem przez 2 tygodnie, całe szkolenie jest o wiele gorsze bo ludzie są osłabieni i trening to jest wegetacja.

JEDYNE o co mi tutaj chodzi to to że z warunków jakie otrzymali zrobili tak wielkie halo że o tvn zachaczyło. W o wiele gorszych warunkach musimy spędzać poligony a tu księżniczki zabolało 9 stopni w namiocie. Dobrym, nowym pompowanym. Bez brezentu z pogiętymi rurkami i z podłogą zamiast ściółki. Luksus. Jak ktoś sobie du*y nie odmroził na Nowej Dębie, Wędrzynie czy Drawsku to nie doceni takich warunków jakie dostali policjanci. Zwykłe biadolenie. 

No ale jest to także luksus posiadania związków zawodowych i możliwości strajkowania i składania skarg do mediów. U mnie za takie coś leci się do cywila albo nawet i za kratki. 

Poza tym nie nadużywaj słowa beton jeśli go nie rozumiesz, a nie rozumiesz bo akurat mi do betonu bardzo daleko i zawsze z nim miałem na bakier. W dodatku uważaj na ton swoich wypowiedzi i nie sprowadzaj normalnej dyskusji w stronę prostackiego hamstwa. Jeśli masz zamiar w ten sposób dyskutować to lepiej zaparz sobie meliski i pooddychaj zamiast obrzucać się obelgami. Czołem! 

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie, @Alienzo cały czas mówisz o poligonach a to nie jest żaden poligon tylko zabezpieczenie poważnego międzynarodowego spotkania, na poligonie masz takie warunki bo od tego jest poligon żeby symulować warunki bojowe a że nasze wojsko jest ch****e i ma wyjebane na żołnierzy to musisz spać w jakimś dziadostwie. Masz na jednostce, w koszarach ogrzewanie czy też siedzisz przy 9 stopniach? Bo to dla policji nie jest poligon tylko zwykła służba jak każda inna i należą nam się godziwe warunki służby, odpoczynku czy normalne posiłki.
To co dla żołnierza na poligonie jest dobrymi warunkami, dla policjanta dobrymi warunkami nie jest bo my pracujemy w czasie pokoju w środowisku cywilnym a nie w czasie wojny.

Po prostu porównujesz poligon wojskowy do służby policjantów, kompletnie innej formacji, jeszcze rozumiem jakby to było nagłe, ch*j trzeba w tydzień zorganizować szczyt i dlatego śpicie w namiotach a nie w hotelach ale tak nie jest, na poligonie masz gorzej bo od tego jest, my zamiast poligonów codziennie gonimy się za Sebixami, podnosimy zesranych trolli z ulicy i ogólnie więcej czasu jesteśmy na melinach niż w domu, dwie kompletnie inne służby.

No i gdyby nie związki zawodowe i media to byśmy byli cały czas w stanie wojennym tak jak wy jesteście śpiąc w jakimś syfie i jeżdżąc 50 letnim sprzętem, zamiast biadolić że policjanci się potrafią upomnieć o swoje to warto chyba też zacząć się upominać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ależ ja jak najbardziej jestem za tym żebyście mieli lepsze warunki. Zarówno wy jak i my. Jednak śmieszy mnie (i tak pozostanie) szum jaki zrobiono z takich warunków. To nie jest taka wielka krzywda żeby robić o to tyle hałasu. 

I wierz mi że nie mam na myśli tylko poligonów bo i na misjach zdarzało nam się spać w warunkach dla psa kiedy obok stały puste kampy z conajmniej 3 gwiazdkami, ale nie... Nie dla psa kiełbasa. I choć bolało to trzeba było zacisnąć zęby, nikt fo tvnu noe dzwonił że ciężko. 

23 minuty temu, Krystian napisał:

@Alienzozamiast biadolić że policjanci się potrafią upomnieć o swoje to warto chyba też zacząć się upominać.

No i tu macie ten luksus że możecie się upomnieć. U nas można tylko po kątach "boadolić" bo bez względu na stopień czy to szeregowy, plutonowy czy nawet generał (choćby przykład gen. W stanie spoczynku Skrzypczaka co o śmigła i sprzęt w afganie się upomniał) nikt nie może gęby otworzyć bo leci na pysk. 

O dużo jeszcze, moim zdaniem Policja w tym kraju powinna się upomnieć. Choćby o zarobki bo tu cię zaskocze uważam że, niektóre stanowiska w Policji powinny zarabiać więcej jak żołnierze bo wojne prowadzą na co dzień. 

Jednakowoż uwaga zawarta w artykule odnośnie tych "okropnych" warunków pozostanie dla mnie śmieszną przesadą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak ale Ty te warunki traktujesz jak żołnierz, jak poligon czy misje a to nie jest ani poligon ani misja, 9 stopni i dmuchany namiot to są dobre warunki dla żołnierza w czasie wojny a nie dla policjantów w czasie pokoju, gdzie było x czasu na zapewnienie hoteli czy dodatkowego miejsca na szkole policji w Katowicach czy na OPP czy nawet na komendach, zamiast stawiać dmuchane namioty można by dać materace w pokojach odpraw na komendach i wyszło by na to samo, my nie działamy teraz w czasie wojny żeby godzić się na wojenne warunki. Widziałeś jakie zajebiste posiłki dostajemy, Bogracz i bułka dla policjantów pełniących 16 godzinne służby, za całe 10 zł i jeszcze się chwalą bo normalnie nam przysługuje dziennie 2.70 na posiłek w warunkach zimowych, policjanci mający zakwaterowanie dostają dziennie posiłki za niecałe 40 zł i to po cenach resortowych czyli normalnie warte pewnie z 20 zł. Logistyczne zabezpieczenie tej imprezy nie istnieje, tak samo jak nie istniało na ŚDMach no ale wtedy się udało to może teraz się też uda, wtedy Oshee za darmo policjantow dawało izotoniki bo policja nie potrafiła zapewnić wody nawet.

No niestety w latach 90 gdy powstawała policja też związki zawodowe były niemile widziane a jak ktoś narzekał na warunki to mu przełożony rzucał pasek i mówił że może się powiesić (autentyk bo cywil może nie uwierzyć) no ale minęło prawie 30 lat i zmieniło się na tyle w policji że już nikt nie pozwala sobie żeby być traktowany jak śmieć, kończą się powoli czasy mobbingu a jak nas rząd chciał wyruchać to 59 % policji poszło na L4 i cudem podpisali to porozumienie bo na następny dzień było planowane wprowadzenie stanu nadzwyczajnego bo ilość osób na L4 miała sięgnąć 70 %, poszli wszyscy, krawężnicy, dzielnicowi, dochodzeniowcy, operacyjni, CBŚP i wszystkie SPAPy, wojsku brakuje takiego zgrania bo tu nie chodzi o warunki pracy dla nas tylko o bezpieczeństwo kraju na które rządzący mają wyjebane póki ładnie wygląda. A przecież cywil nie ma pojęcia jak jest w środku, cywil widzi tylko ładny radiowóz i dwóch nic nie robiących tylko jeżdżących cały dzień policjantów, albo misiaków z suszarką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odbiegasz bardzo pisząc o tym co powyżej, od tematu tego kwaterunku o którym wrzuciłem artykuł ale spoko. Jeśli chodzi o ten konkretny artykuł i to konkretne zakwaterowania to i tak pozostaje przy tym co wspomniałem. Bez względu na to czy to ćwiczenia czy działanie, bywa tak że da się zacisnąć zęby i warunki jakie dostali wg mnie wcale nie były tak tragiczne aby robić taki szum. Przy tym pozostanę. 

Co do reszty co napisałeś powyżej to napiszę co nie co bo widzę że skończyło się argumentów o kwaterunku i próbujesz ze mnie zrobić nieczułego na krzywdę Policji ;) A tak nie jest!

Na tym froncie odnośnie posiłków się z tobą jak najbardziej zgadzam, bo miałem okazję działać na ŚDM z Policją (mieszane patrole w Częstochowie) i to po tej imprezie i rozmowach z Policjantami stwierdziłem że powinni zarabiać więcej jak wojsko. W wojsku jest taka zasada (bardzo dobra) że "nie ważne gdzie i ile żołnierz zapierdala, kicha musi być zapchana." Choćby kiełbasą z wody i kaszą albo konserwą z SRG ale MUSI! W policji niestety mają to w du**e. Dobrze że wspomniałeś o ŚDM bo akurat w tej logistycznej ch...ni też brałem udział razem z Policjantami.

Młody policjant z którym chodziłem był na służbie przez 16 godzin. Ciągle na nogach. Jak się zapytałem o to czy mu jedzenie zabezpieczyli to się zaśmiał. Oddałem mu swoje SRG bo na 2 dni dostałem 2 SRG (plus standardowo zapasy z domu). Nie wziął tylko dlatego że jakby go przełożony zobaczył że je w czasie służby (16h) to by mu jaja urwał. Dał się w końcu namówić, że wejdzie do naszego autobusu i coś na szybko przekąsi gotowego. 

To co się  naoglądałem i nasłuchałem, tak do tej pory uważam że Policjant powinien zarabiać więcej od żołnierza w kraju. Pod paroma względami mają bardziej pr*******e jak ja.

1 sprawa, odpowiedzialność. Podczas interwencji musi bardziej uważać na to co mówi i co robi niż gówniarze wobec których interweniowaliśmy. Jak kumpel (120kg masy, aparycja brzydszego brata Johna Ceny) pyskującego gnoja za fraki podniósł to Policjant zbladł. Powiedział nam później że sam miał ochotę nim rzucić o ścianę i nawet jest zadowolony z tego że dzięki nam pyskowanie się zgasiło w młodzieży, ale w dobie telefonów komórkowych i youtuba to sam wylądowałby za to za kratami gdyby coś takiego zrobił.

2 sprawa. Zero szacunku ze strony ludzi. Był od pilnowania porządku i bezpieczeństwa. Już mniejsza o tych gówniarzy co respektu nie czuli ale k...a dorośli ludzie, ponoć mądrzy. Potrafili zjebać go (mi też się parę razy oberwało) o to że... pociągi się k...a spóźniają no i jak to w ogóle jest zorganizowane że jest tak dużo ludzi, kolejki wszędzie a na peronie nie ma gdzie usiąść. Frustracje najłatwiej było wyładować na Policjancie i żołnierzach, choć ci drudzy potrafili się odgryźć.

Rozmowa mojego żołnierza z moherem :D

- No wie Pan, tyle wojska i Policji, a dla starszych osób nie potrafią zapewnić miejsca żeby gdzie usiąść było albo żeby w kolejkach czekać nie musieli. Kiedyś to wojsko lepsze było a teraz to takie niewychowane chłystki. Gówniarzowi mundur dali i czuje się ważny!

- Miałem taką babcie jak pani.

- No i co mnie to...

- A zakopałem ją w ogródku.

(Policjant już by miał ostro po du**e za takie słowa. Nasz d-ca tylko się śmiał ze skargi z jaką babcia przyszła)

3 sprawa. Cierpliwość. Policjantowi choćby pluli w twarz, musi się zachowywać przepisowo. Prawo, przepisy nie chronią ich a lumpów których zatrzymują. 

Sytuacja:

4 gówniarzy wpadło na peron pełen ludzi i zaczeło dla jaj krzyczeć "Allah Akbar". Z racji zagrożenia o jakim się wtedy mówiło, samo takie zachowanie mogło doprowadzić do katastrofy. Kilka tysięcy osób na pełnym peronie, niech tylko kilka wpadnie w panikę, strach rozsiewa się moment w takiej sytuacji i ofiary gwarantowane. My, jak to ludzie po misjach jak usłyszeliśmy że ktoś robi sobie żarty w ten sposób, to mieliśmy ochotę sprzedać im po lepie. Policjant był akurat przy nich pierwszy i zaczął odczytywać im jakieś regułki i chciał spisać dane. Bezkarnie śmiali mu się w twarz. 2 moich żołnierzy dopiero jak podeszło "dość blisko" do łebków to zachowanie zmieniło się o 100% (ja powstrzymywałem wielkiego bo chciał im wpi...ć).

Także naoglądałem się tego i owego i nie odbieraj mnie jako antypolicyjnego. Znam wielu policjantów i parę policjantek, z którymmi widuje się na strzlenicy ;) Jestem jak najbardziej za wieloma postulatami które ostatnio wyciągnęli na światło dzienne i słusznie niech się o nie biją należy się! 

Pozostaje jednak przy zdaniu że akcja jak w tym artykule była kompletnie niepotrzebna. Tym bardziej że znając Polskie obyczaje, jeśli w pewnym momencie dojdzie do tego że Policja będzie zarabiała dużo więcej a w mediach będą ciągle pojawiać się pretensje takie jak odnośnie tego zakwaterowania, to w końcu może się to obrócić z powrotem na niekorzyść tej służby. Tylu Polaków będzie popierać tak długo Policjantów w strajkach, ilu będzie zarabiało więcej od nich, jak te zarobki się odwrócą i Kowalski będzie miał na pasku mniej, to zacznie się ból du*y. Tak jak to już się zaczynają bóle o wojsko.

EDIT: PS: A Polski Policjant z Eulexu też mi właśnie przyznał rację że przesadzili z tym marudzeniem panowie z BOA i pozdrawia ;)

Edytowane przez Alienzo
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Alienzo dalej nie rozumiem gdzie tu przesada, jak się ma coś na lepsze zmienić kiedy będziemy wiecznie zaciskać zęby, przecież nie ma wojny, to jest zwykłe zabezpieczenie na które dało się przygotować nie wiadomo ile wcześniej i zamiast załatwić gdzieś normalne pokoje policjantom to wymyślili namioty jakbyśmy byli na linii frontu jakiejś, problem rozwiązano zajebiście a mianowicie SPAPy przenieśli na OPP w Krakowie do pomieszczeń kompanii a OPP wywalili na korytarze, no i jak tu ma być dobrze w tym kraju?

Moje i wielu innych policjantów zdanie jest takie, że takie warunki są do du*y bo o ile faktycznie gdyby to były wydarzenia nagłe to można by logistyka po stopach całować ale nie w sytuacji gdzie było x czasu na zapewnienie warunków do służby policji, no po prostu nie, my nie jesteśmy od walk w śniegu i mrozie i dlatego chcemy ogrzewania w radiowozach a latem klimatyzacji, bliżej nam do cywili niż do wojska, w zasadzie tylko OPP można porównywać do wojska. A SPAPy to już w ogóle oni mają być wypoczęci, siedzieć w ciepełku i czekać na sygnał a nie marznąć i się wkurwiać.

Bardzo dobrze że wszelka patologia służby jest nagłaśniana bo mamy XXI wiek, aspirujemy do krajów zachodu, jak ktoś nie zna realiów to nawet pomyśli że mamy służby jak na zachodzie a nie potrafią zapewnić ani miejsca zakwaterowania ani posiłków ani sprzętu nic, nie wiem jak u was w wojsku wygląda sprawa szpeju ale my mamy wszystko własne, spodnie mam swoje w rip stopie bo te co dają to można w piecu najwyżej spalić, polar mam swój bo mi napisy policja odpadły po kilku praniach, kaburę mam swoją, bo kupiłem swoją latarkę do pistoletu, wcześniej też miałem swoją bo resortowa jest do du*y, mam swoją zwykłą latarkę, swoją kamizelkę, radiowóz jak chcemy mieć dobrze zrobiony to też składka i sami robimy, etui na notatnik masz sobie kupić, etui na odznakę też masz kupić a w niektórych jednostkach w ogóle kupowali odznaki na allegro bo nie było kasy i im nie dali wcale. O tym wszystkim trzeba mówić bo inaczej się nigdy nic nie zmieni.

Edytowane przez Krystian

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak po za tym to wczuj się trochę w tych policjantów ze SPAPów i BOA, my nie możemy bandytów umieścić na dołku jak w celi jest mniej niż 20 stopni celsjusza i nie ma, jest 19 stopni dołek zamknięty bo prawa człowieka a tutaj na 3 tygodnie dali elicie policji namioty i piecyk, zrozum ich zdenerwowanie, przecież traktują nas gorzej niż bandytów. I bym nie wyjechał do Ciebie z betonem gdybyś nie nazywał tych policjantów księżniczkami, tylko dlatego że nie pozwolili traktować się jak śmieci przez przełożonych, trochę mnie to zdenerwowało. @Alienzo

Edytowane przez Krystian
missclick

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, jedna zasadnicza kwestia:

Czy cały ten cyrk z namiotami tak naprawdę i ostatecznie bardziej nie "boli" tvn niż tych policjantów?

Czy tak naprawdę Ci policjanci nie mieli wyj***ne, mało tego, może uznali to za ciekawe doświadczenie?

To samo było przy Światowych Dniach Moździeży w Krk dwa lata temu - też było bur-hur w jakich to tragicznych warunkach mieszkali. I co? I końcem końców tvn'y złapano za gorącym uczynku jak podrzucali flaszki do kubłów na śmieci przy miesjcu gdzie stacjonowali policjanci, by robić aferę. 

Media szukają sensacji, więc nie można brać każdej "ewakuacji" na zbyt poważnie. 😉

A no i do tego "wiemy po czyjej stronie" jest tvn, więc skoro mają okazję dopiec ministerstwu, to korzystają z każdej okazji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj postanowiłem zadzwonić do znajomego, który robi w spapie i zapytać się dokładnie kto zaczął tą całą wojnę, z tego co on mi powiedział media zrobili z tego tematu strasznie wielką aferę. Policjanci zapytani o warunki zakwaterowania po prostu odpowiedzieli że śpią w namiotach, jest tak a nie inaczej i tyle a to dziennikarze wyciągali od nich dodatkowe rzeczy żeby oczernić?, wzbudzić sensację... Czyli standardowa zagrywka mediów zrób tak żeby było głośno 

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak. I mniejsza o to że wyrządzili im większą krzywdę niż pomogli. Bo dla wielu przedstawiło ich to w złym świetle. Jeśli rzeczywiście jest tak jak mówisz że wyszło to od dziennikarzy a nie policjantów to zwracam im honor. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Alienzo napisał:

No tak. I mniejsza o to że wyrządzili im większą krzywdę niż pomogli.

Alienzo zasadnicze pytanie - czy ich intencją było w ogóle pomóc? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Templar napisał:

Alienzo zasadnicze pytanie - czy ich intencją było w ogóle pomóc? 

Zapytaj ich

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobno chłopaki z Marsa i gAgatki zostają w namiotach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już niedługo w RHS!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi