Skocz do zawartości
Tomy

ʞɹɐdǝpʎɥ

Rekomendowane odpowiedzi

Wypadek podczas Zapad'u. Śmigło ostrzelało dziennikarzy.

http://wmeritum.pl/zapad17-helikopter-zaatakowal-obserwatorow-wsrod-rannych-dziennikarze-dramatyczne-nagranie-wideo/201090

Update:
Nagranie zajścia ze śmigła:

Edytowane przez Templar
  • Lubię 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobno miał kilka sztuk broni, być może żeby nie tracić czasu na przeładowywanie. Rzekomo też popełnił samobójstwo zanim policja weszła mu do hotelowego pokoju. Co do tego czy karabin czy karabinek to cholera go wie przy tych wszystkich bębnowych magazynkach do karabinków. Z poniższego filmu trudno wywnioskować. Pierwszy magazynek wystrzelał w 10 sek, drugi w podobnym czasie, co przy średniej szybkostrzelności np. M4 daje między 70 a 95 szt więc wciąż mieści się w przedziale np. 100rnd C-Mag. Z drugiej strony czas ciszy pomiędzy magazynkami to 35 sek, co szybciej wskazuje na usuwanie zacięcia lub wymianę taśmy w taśmowym karabinie niż podmianę broni czy wymianę C-Maga. Ale śpieszyć też się nie musiał, bo 20 tys ludzi nie zniknie z dużego placu w mgnieniu oka no i równie dobrze wcale nie musiał być eks-komandosem czy wogóle mieć obycie z bronią (jego brat twierdzi, że nie miał żadnych doświadczeń z wojskowością). Odległość 400m z hotelu do placu koncertowego przy strzelaniu do tłumu 20 tys osób ogniem ciągłym też nie jest żadnym wyznacznikiem. Za dużo jak dla mnie niewiadomych, żeby jednoznacznie stawiać diagnozę. Z całą pewnością broń była automatyczna, więc posiadanie jej prywatnie jest nielegalne.

EDIT: Na innych filmikach czas pomiędzy magazynkami jest sporo krótszy. Widziałem też filmik na którym w trakcie wywiadu, chwilę po całej strzelaninie, babka udzielała wywiadu a w tle stały przynajmniej dwie czarne furgonetki z emblematem US Army i napisem "goarmy.com". Nie mogę go teraz znaleźć. Ciekawe kto tam się pojawił? ;) 

Znalazłem te ciężarówki, w tle za panią udzielającą wywiadu. Wywiad odbył się 30 minut po ogłoszeniu przez Policję, że znalazła martwe ciało strzelca w pokoju hotelowym. Strzelanina rozpoczęła się 2.5 godziny wcześniej. Imponujący czas reakcji.

Edytowane przez Intruzik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I4KtEX7.jpg
9j8CL9F.jpg

Po samych "akcesoriach" typu szyny, lunety/kolimatory, kolby czy magazynki widać, że nie oszczędzał na tej akcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ba. Na wikipedii znalazłem informację, że miał przy sobie między 18 a 20 sztuk broni, z czego przynajmniej dwie z optyką i na trójnogu. Ciekaw jestem czy te dane się potwierdzą.
Z pierwszego zdjęcia wynika, że używał też 100-pociskowych magazynków SurFire. Możliwe, że najpierw wywalił w tłum kilka magazynków ogniem ciągłym, a jak tłum się rozpierzchnął i pochował po dziurach, to wyciągnął karabinek z lunetą. Zastanawiam się ile czasu będziemy czekać na próbę pobicia "rekordu" ofiar w tym zdrzeniu przez kolejnego pajaca made in USA...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pojazd "goarmy.com" to pewnie ze względu, że to jakiś festiwal country był i łatwo wtedy o promocję. Imponujące jest to, że gość dał radę wnieść kilka sztuk broni automatycznej, kilkaset (kilka tysięcy naboi), otworzył okno na 32 piętrze (jak dobrze kojarzę i ile razy byłem w wysokościowcach to nie dało rady otworzyć okna lub były tylko uchylane). Pojawia się wiele pytań i wiele teorii, że domniemany sprawca tylko dostarczył sprzęt, a wykonawcą mógł być ktoś inny co nie zmienia faktu, iż  to straszna tragedia. Zastanawiające jest też jak został zabezpieczony cały festiwal biorąc pod uwagę, że było tam, aż 20 tys. osób. Czy lokalna policja nie zabezpieczyła tak dużej imprezy przez sprawdzenie/monitorowanie pobliskich budynków lub obecności strzelców wyborowych jednostek policji/AT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, canadian napisał:

I4KtEX7.jpg

Po samych "akcesoriach" typu szyny, lunety/kolimatory, kolby czy magazynki widać, że nie oszczędzał na tej akcji.

Bydlak założył sobie na karabinek takie coś :

50 minut temu, Intruzik napisał:

Z pierwszego zdjęcia wynika, że używał też 100-pociskowych magazynków SurFire.

Jeśli już, to magazynki były 100-nabojowe.

S!

Edytowane przez Duku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Duku napisał:

Jeśli już, to magazynki były 100-nabojowe.

S!

Oczywiście, że masz rację. O pierwszej w nocy po ciężkim dniu, po prostu machnąłem ręką jak się zaciąłem na tym słówku. Ale uwielbiam tego typu eksperckie rozważania. Gdzieś jeszcze popełniłem błąd w nieskazitelnej polszczyźnie drogi Duku? :D I wogóle, jak byś mógł mi posłużyć za webowy autokorektor to było by miło., tylko reakcję przyśpiesz :D 
S!

Nie ma sprawy. Następnym, razem wystarczy zwykłe "Dziękuje"

Duku

Dziękuję! :) 
                     Intruzik

Edytowane przez Intruzik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Jimmy napisał:

Pojazd "goarmy.com" to pewnie ze względu, że to jakiś festiwal country był i łatwo wtedy o promocję. 

Masz rację, Jimmy. To pewnie były armijne trucki służący do promocji i rekrutacji. Nie wiedziałem, że coś takiego mają. Wg planów armii mają odwiedzać większe eventy do 2030. No i nadzieja o SOCOM-ie czy innym specjalsie reagującym w kwadrans rozwiała się jak bańka mydlana :D 

MSB7.jpg

Nie sądzę jednak, że otwierał okno. Na jakiś zdjęciach widać było potrzaskane szyby w oknach jego pokoju. Nie przyglądałem się zdjęciu, ale na pierwszy rzut oka nie wyglądały, jakby były otwarte czy wyleciały od ładunku założonego na drzwi. Wyglądały raczej tak, jakby były wybite.

Edytowane przez Intruzik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Haha 3
  • Smuteczek 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://wiadomosci.wp.pl/macierewicz-przekracza-wszelkie-granice-gen-piotr-pytel-zatrzymany-przez-zandarmerie-wojskowa-6195383365646465a  

https://mobile.twitter.com/tvpiKorea/status/938315618721390593 

teraz żeby media interesowały się zatrzymaniami ŻW to trzeba być generałem, molestować lub prowadzić fikcyjne badania na WAT (badali zamach? I im źle wyniki wyszły? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są zarzuty to i zatrzymania. Tam nie wszystko jest czarno-białe. A z WAT-em to co roku jest jakaś inba. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brzmi głupio ale tak naprawdę jest bardzo proste- walka o władzę, nic więcej. Zabranie nuków i satelit szpiegowskich Air Force i trzyliterowym agencjom. Na przykład takie FBI nadal jest wierne poprzedniej władzy i nawet tego specjalnie nie ukrywa. Ot, Dolan się odgryza. Chce utrzeć nosa Pentagonowi i posadzić kolejnego swojego człowieka za biurkiem.  Może też próbuje stworzyć bardziej nakierunkowaną militarnie wersję NASA bo tych mało obchodzi poza badaniami i dalszą eksploracją. Jemu potrzebne bomby, lasery i szpiedzy, a nie skład wody na Tytanie.  Poza tym, Rosja ma wojska kosmiczne od dawien dawna i nikt się z tego nie śmieje. Co robią?

-Obrona antybalistyczna

-Informowanie władz państwowych i wojskowych o zagrożeniach płynących z kosmosu, m.in. działalności wrogich satelitów i statków szpiegowskich, zagrożeniu pociskami balistycznymi;

-Budowa, dowodzenie oraz kontrola nad satelitami i statkami kosmicznymi.

Tyle oficjalnie. Praktycznie- są kremlowskimi oczami na świat. Kto widzi więcej ten wie więcej. Kto wie więcej ten wygrywa. (A bez budulca nie ma pałacu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do NASA to gdyby nie ona i USAF to dalej by się bawili z ZSRR. Programy kosmiczne NASA oraz USAF i DoD uwaliły ekonomicznie ZSRR (Rosjanie próbowali ścigać np. taki program "gwiezdnych wojen" i im nie wyszło).  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko 73 lata zajęło przejście od "Nur für Deutsche" do "Nur für Juden"

Hipokryzja level "kalego bić źle kali bić dobrze"

https://www.theguardian.com/world/2018/jul/15/israel-turmoil-bill-allowing-jews-arabs-segregated

Edytowane przez Tes

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo kozła ofiarnego na upadek Europy trzeba znaleźć :) PiS robi tu straszny syf, tak jak i poprzednicy robili. Różnica jest taka że poprzednicy syf robili pod dyktando zachodu a obecni robią to tylko dla siebie :)

To nie ważne że Francja, Niemcy i Szwecja upadają kulturowo. Nieważne że we Francji, Niemczech i Szwecji media są cenzurowane a kraje te chylą się ku upadkowi, tracąc swoją stabilność. To w Polsce jest łamana demokracja i wolność słowa.  Jeśli cokolwiek w Europie dzieje się źle to przez tych pieprzonych Polaków i Węgrów :)

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Alienzo napisał:

Bo kozła ofiarnego na upadek Europy trzeba znaleźć :) PiS robi tu straszny syf, tak jak i poprzednicy robili. Różnica jest taka że poprzednicy syf robili pod dyktando zachodu a obecni robią to tylko dla siebie :)

To nie ważne że Francja, Niemcy i Szwecja upadają kulturowo. Nieważne że we Francji, Niemczech i Szwecji media są cenzurowane a kraje te chylą się ku upadkowi, tracąc swoją stabilność. To w Polsce jest łamana demokracja i wolność słowa.  Jeśli cokolwiek w Europie dzieje się źle to przez tych pieprzonych Polaków i Węgrów :)

Wydaje mi się, że nie tylko robią to dla siebie, ale również trochę pod Amerykanów, a co za tym idzie pod ich izraelskich przyjaciół. Świadczy o tym całkowita bierność w sprawie bezspadkowych roszczeń żydowskich oraz w sprawie głosowania ustawy 447 w amerykańskim kongresie. Zmowa milczenia jaka zapanowała w tej kwestii jest wysoce niepokojąca. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi