Skocz do zawartości
Slova

Wojsko Polskie

Rekomendowane odpowiedzi

Heh ale jak poprzednia władza trzymała piecze nad armią to tvn nic o tym nie wspominał w artykułach :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poprzednia władza przynajmniej pozorowała, że przeprowadza modernizację w dobrym kierunku, z jakimś zamysłem.
Oczywiście wiele bzdur przy tym czynili. Ale do tego się już przyzwyczailiśmy.

Edytowane przez Slova

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

+1 do Slova.
Poza tym to miała być taka "dobra zmiana" ;) Cóż... Póki byłem w mundurze, to zmiany widziałem. Ale zdecydowana większość tych zmian była na gorsze w porównaniu do poprzedników.
Nie można odmówić obecnej władzy kilku zauważalnych sukcesów w innych sferach np. finansowo-skarbowej, ale to co się dzieje w wojsku zaczyna mnie martwić. Co do samego TVN, to mam wrażenie że miał/ma jakiś układ ze środowiskami związanymi z PO/PSL. Ale jak się rozejrzymy wokoło, to osądzając po samej tematyce podejmowanych reportaży i barwie komentatorskiej dziennikarzy, łatwo chyba przypisać partie/ideologie do poszczególnych radii i telewizji z nimi sympatyzujących. Prawdę mówiąc to nie wiem czy istnieją jeszcze jakieś duże media w Polsce, które pozostały obiektywne i bezstronne.

Edytowane przez Intruzik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedni i drudzy armie wykorzystują jak k...e do robienia poliryki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ależ między innymi do tego armia też służy! Może się wydawać, że proporcje uprawiania polityki z armią w tle między polityką zagraniczną a wewnętrzną stanęły ostatnio na głowie, ale z tego to wypada się chyba raczej cieszyć ;) Poza tym, licznym komentatorom dzisiejszej sceny zacierają się granice pomiędzy próbą jednoczenia Polaków i pobudzaniem postaw patriotycznych (straszenie realnym wrogiem zewnętrznym) a rzeczywistym wykorzystywaniem armii do celów polityki wewnętrznej (np. szopka z Prezydentem i MON na użytek opozycji oraz PR-owo do wzmocnienia i "uwiarygodnienia" pozycji tego pierwszego). Mówiąc o zmianach na gorsze miałem na myśli sposób zarządzania ludźmi na szczytach i pagórkach w MON oraz "zabawy" systemem dowodzenia SZ RP czy sens niektórych zakupów i modernizacji, które wyglądają bardziej na zakupy na potrzeby PR-u obecnej władzy niż sensowne wypełnienie potrzeb armii na dzisiejszym polu walki. Ale w armii nie jestem od kilku miesiecy, więc trudno mi już w zasadzie odnosić się do obecnej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://polska-zbrojna.pl/home/articleshow/24247?t=Komandosi-wybrali-najlepszych

Cytat

W Kotlinie Kłodzkiej, gdzie rozpoczął się ostatni etap selekcji, czyli gra terenowa, zameldowało się 18 osób. O miejsce w Zespole Bojowym Jednostki Wojskowej Komandosów walczyli żołnierze wojsk lądowych, pogranicznicy, policjanci oraz służący w zabezpieczeniu żołnierze JWK. – Na sprawdzian w terenie zapraszamy tylko te osoby, które wcześniej zaliczyły egzaminy sprawnościowe w jednostce, między innymi pływanie, bieganie, podciągnięcia na drążku czy brzuszki oraz przeszły rozmowę z psychologiem – mówi Mixu, instruktor wychowania fizycznego z JWK. – Tym razem w góry przyjechała naprawdę silna grupa. Zwykle selekcję kończy nie więcej jak 40 procent uczestników. Teraz do końca sprawdzianu dotrwało 10 z 18 kandydatów – dodaje.

Obecnemu MON-owi i gen. Marchwicy (dowódca WS) na szczęście przeszła ochota na rozbudowę WS przy jednoczesnym znacznym zaniżeniu standardów szkoleniowych. Politycy się zmieniają, służba trwa.

S!

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jest tak źle. Selekcja to z tego wszystkiego najłatwiejszy etap, na bazowym jest niezły zapieprz, ale dopiero po przyjęcia do ZB jest konkretny zapierdol, bez taryfy ulgowej.  

S!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo Honkery to spuścizna Poldotrona, więc są w pełni BETONOWE.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://www.milmag.pl/news/view?news_id=460

Cytat

3 stycznia rozpoczęły się w Fabryce Broni Łucznik-Radom wewnętrzne badania karabinków  samopowtarzalnych Grot S do amunicji 5,56 mm x 45/.223 Remington. To odmiana wojskowego modelu Grot C16 FB/MSBS-5,56KA przeznaczona na rynek cywilny. Rozpoczęcie prób związane jest z ogłoszonym przez zarząd Łucznika terminem wprowadzenie broni do oferty do końca marca 2018

Ciekawe kiedy podadzą oficjalnie cenę ? Miejsce w szafie jeszcze mam, więc może ten karabinek tam trafi.

S!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Plotki i ploteczki mówią, że ok. 6k. Ja stawiam coś pomiędzy 6-7k 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Cena brzmi rozsądnie, jak za AR'a ze średniej półki. Jakby był trochę lżejszy mógłby z niego być fajny karabinek do dynamiki. W ramach ciekawostki - ekipa od MAPA wrzuciła coś takiego, z dopiskiem "Już niedługo.":

26197724_938324286322838_789089268518380

Wygląda mi to na water transfer. Czyżby zapowiedź wersji w MAPA?

Edytowane przez Cyrith

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do dynamiki to wydłużyć łoże, żeby lepsza kontrola była. Ale osobiście mógłbym mieć go mocno skróconego. Coś a'la mini-Beryl. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Milmag pisał że wymienna lufa zostaje, więc prawdopodobnie w późniejszym czasie będzie do kupienia 10" albo 13" (chociaż znając FB, nieprędko).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Antoni Macierewicz  Mariusz Błaszczak

Lepiej, gorzej, czy nie robi :)

Edytowane przez sveterek
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeden ch...j. Z tego samego koryta, obaj dziwni. No może Mariuszek trochę bardziej potulny będzie. I teorii spiskowych mniej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez Memtoniego to nie to samo...

Kto jak nie "Antoni wzywa do broni" :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Orientuje się ktoś co teraz z "prywatną armią Macierewicza" ? :confused1:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MSWiA gratuluje MONowi nowego ministra, współczuje, teraz was będą zwalniać dla dobra służby i słupków sondażowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Lypton napisał:

Orientuje się ktoś co teraz z "prywatną armią Macierewicza" ? :confused1:

Na Twitterze ktoś się śmiał że Marszałek Macierewicz jak Piłsudski do Sulejówka pojechał więc jego i "jego przyboczną prywatną armie" (aka WoT) zobaczymy najwcześniej w "maju" :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No błazen trafił do cyrku, wszyscy są zadowoleni, króliczek będzie goniony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi