Skocz do zawartości
Slova

Wojsko Polskie

Rekomendowane odpowiedzi

@piranha nie ty pierwszy ;) . Tak na poważnie, to mam nadzieje, że dobrze to przemyślałeś. To ciężki i często paskudny sposób na życie.

@Slova  bo matoły bez pojęcia tak sobie wymyśliły, że WOT to ma być takie super i taki "nasz miś narodowy na miarę naszych możliwości", że "nasyci patriotyzmem pole walki" i  ch.j wie co jeszcze. Niestety tam jest za dużo rozdmuchanej propagandy w która zbyt wielu ludzi uwierzyło i potem wychodzą takie kwiatki, jak rycie ziemi lufą kbw. Służy tam wielu wartościowych ludzi, którym naprawdę zależy ale jest to najczęściej marnowane. Cholernie szkoda.

S!

Odnośnik do odpowiedzi

8 godzin temu, Duku napisał:

@piranha nie ty pierwszy ;) . Tak na poważnie, to mam nadzieje, że dobrze to przemyślałeś. To ciężki i często paskudny sposób na życie.

@Slova  bo matoły bez pojęcia tak sobie wymyśliły, że WOT to ma być takie super i taki "nasz miś narodowy na miarę naszych możliwości", że "nasyci patriotyzmem pole walki" i  ch.j wie co jeszcze. Niestety tam jest za dużo rozdmuchanej propagandy w która zbyt wielu ludzi uwierzyło i potem wychodzą takie kwiatki, jak rycie ziemi lufą kbw. Służy tam wielu wartościowych ludzi, którym naprawdę zależy ale jest to najczęściej marnowane. Cholernie szkoda.

S!

@Duku po 10 latach snajperstwa i przepierdzielania się , czas chyba odpocząć... idę na inny etat, ale czekam jeszcze na roszady etatów... albo stare śmieci u Ciebie z kumplami, albo coś nowego w Wawie lub Krakowie. Propozycje padły, wybiorę która lepsza... ;) Z resztą do minimum zostało mi dwa, może trzy lata... :)

Edytowane przez piranha
Odnośnik do odpowiedzi

https://naszamlawa.pl/wyrozniony/siostry-poszly-w-slady-braci/

Niech ktoś mnie oświeci, czy nie jest kinda niebezpiecznym wstawiać foty specjalsa, wraz z nazwiskiem i miejscem pochodzenia? Przecież to proszenie się o problemy...

Chyba że to przebieraniec, ale niezbyt mogę w to uwierzyć

Edytowane przez Koxxus
Odnośnik do odpowiedzi

Albo programowaniem strony zajmował się jakiś szwej po szybkim przeszkoleniu albo chrome się krzaczy - więc nie dałem rady przeczytać.

Domyślam się że facet albo nie jest już w strukturach wojsk specjalnych albo emerytura. 

Panie są z WOTU a berety wojsk lądowych? Nie czytałem artykułu ale ktoś mógłby mi wyjaśnić jakim cudem panie mają stopień oficerski?

image.png.433d70e9fbe723ac2524984d825c9709.png

Odnośnik do odpowiedzi

Mając jakiekolwiek studia (w przyp. WOT wystarczy licencjat) idziesz na 11 miesięczne przeszkolenie i zostajesz oficerem. To w przypadku gdy jesteś cywilem. 

Kiedy jesteś już żołnierzem (czyt. po przysiędze) i posiadasz ukończone studia, 6 miesięczny kurs daje stopień oficerski. 

Warunkiem dla obu powyższych jest posiadanie lub zaliczenie w trakcie kursu jez. Angielskiego ba poziomie Stanag 2.

Edit: jakbym miał czas, chęci i pieniądze na ukończenie 3 semestrów na AON (bo 3 już mam) to mógłbym teoretycznie pójść na emeryturę jako ppor. Ale nie :) Za dużo zachodu i NNW do przyswojenia. 

Odnośnik do odpowiedzi

1 godzinę temu, Alienzo napisał:

Edit: jakbym miał czas, chęci i pieniądze na ukończenie 3 semestrów na AON

Teraz to już nawet takiej uczelni nie ma :D

Ja bym się pokusił na Twoim miejscu, bo po akademii powerpointa ze stopniem wyżej miałbyś chociaż te kilka ziko więcej do emerytury jak mniemam 🤑

Odnośnik do odpowiedzi

7 godzin temu, Koxxus napisał:

https://naszamlawa.pl/wyrozniony/siostry-poszly-w-slady-braci/

Niech ktoś mnie oświeci, czy nie jest kinda niebezpiecznym wstawiać foty specjalsa, wraz z nazwiskiem i miejscem pochodzenia? Przecież to proszenie się o problemy...

Chyba że to przebieraniec, ale niezbyt mogę w to uwierzyć

Zwróćcie uwagę co ma (a właściwie czego NIE MA) na mundurze, z takim "gołym" to on jest z pionu administracyjnego lub innego tego typu  i nie jest związany z 'bojówką" czy szkoleniem. Kiedyś gdyby jednak był (albo i nie), to już wyleciał by na kopach (było kilka takich przypadków w naszych WS).

Podesłałem linka do jednego kumpla, to jest jednak złamanie pewnych zasad i ten debil powinien dostać za to po du**e.

PS, @Maras przebijam ;) :

https://www.defence24.pl/zagan-szkoli-kierowcow-t-72

Cytat

W ramach 34. Brygady Kawalerii Pancernej prowadzony jest kurs dla kierowców czołgu T-72.

W pierwszej chwili myślałem, że ze zmęczenia coś mi się popieprzyło. Kiedyś jeździli na Leopardach. Tak dalej pójdzie to niedługo będzie tam kurs obsługi T-34.

S!

Edytowane przez Duku
  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

4 godziny temu, Blackeye napisał:

Teraz to już nawet takiej uczelni nie ma :D

Ja bym się pokusił na Twoim miejscu, bo po akademii powerpointa ze stopniem wyżej miałbyś chociaż te kilka ziko więcej do emerytury jak mniemam 🤑

Nie :) Ni ch**a :P

Odnośnik do odpowiedzi

Cytat

Z góry nas klasyfikowali jako słabsze, niekompetentne. Dawali nam to odczuć.

Jak?
A wieszał się nagle taki ogr na tobie całym ciężarem, że niby jest ranny: „I co, wyciągniesz mnie? Wyciągniesz?”.

No i? Wyciągneła? No bo nie dokończyła.

Kurde no ja rozumiem specjalistki, są takie babochłopy że mnie czy nie jednego gościa by poskładały. Nie wiem jaka ona była, więc nie oceniam. Może i przesadzali... Ale... 

Są jednak powody dla których najlepsze jednostki świata nie biorą kobiet na akcje. A to nie wynika z modnej obecnie dyskryminacji, a bardziej z doświadczenia i wiedzy o biologii. 

Wojna nikogo nie dyskryminuje tylko jest równie ciężka dla wszystkich. A natura taka jest że w większości przypadków fizycznie kobieta nie przeskoczy pewnych rzeczy. 

A skoro przy tym jesteśmy to kobiety ponownie mają zaniżone normy z WF. Przynajmniej do jednostek regularnych. 

• Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

1 godzinę temu, Alienzo napisał:

A skoro przy tym jesteśmy to kobiety ponownie mają zaniżone normy z WF. Przynajmniej do jednostek regularnych. 

Do GROMu też, przynajmniej do zabezpieczenia. A z resztą zdania zgadzam się w 100%.

Odnośnik do odpowiedzi

W dniu 11.01.2021 o 08:29, Alienzo napisał:

Mając jakiekolwiek studia (w przyp. WOT wystarczy licencjat) idziesz na 11 miesięczne przeszkolenie i zostajesz oficerem. To w przypadku gdy jesteś cywilem. 

Kiedy jesteś już żołnierzem (czyt. po przysiędze) i posiadasz ukończone studia, 6 miesięczny kurs daje stopień oficerski. 

Warunkiem dla obu powyższych jest posiadanie lub zaliczenie w trakcie kursu jez. Angielskiego ba poziomie Stanag 2.

Edit: jakbym miał czas, chęci i pieniądze na ukończenie 3 semestrów na AON (bo 3 już mam) to mógłbym teoretycznie pójść na emeryturę jako ppor. Ale nie :) Za dużo zachodu i NNW do przyswojenia. 

@Alienzo jest łatwiej - najszybsza droga do oficera (po przysiędze oczywiście) to 3 miesięczne KPKR (Kurs Przeszkolenia Kadry Rezerwy) xD

Nie trzeba zdawać ani WF ani Angielskiego - wystarczy licencjat a jak chcesz iść na zawodowego musisz mieć magisterkę.

Bez magisterki możesz iść do służby okresowej na 2 lata i uzupełnić wykształcenie do magistra (dostając pensję ppor bez żadnych dodatków)xD

• Wow 1
Odnośnik do odpowiedzi

17 godzin temu, Gwiazdek napisał:

Do GROMu też, przynajmniej do zabezpieczenia. A z resztą zdania zgadzam się w 100%.

@Gwiazdek @Alienzo Na bojówce, na rocznym też mają łatwiej... Jedynie czasami szkolenie bazowe zweryfikuje... Mieli kiedyś wyrównać normy, były takie plany, no ale... pewnie by poszło, że dyskryminacja, bo to przecież kobieta... Równouprawnienie kończy się, jak trzeba wnieść lodówkę, już na 2-gie piętro...

Odnośnik do odpowiedzi

10 stycznia 2012 r. żołnierze JWK (Task Force 50)  przeprowadzili operację "Sledgehammer".

Ten czas zapierdala niemiłosiernie ;)  Siedzimy, pijemy a chłopaki wspominają i pozdrawiają ekipę ACC.

S!

Edytowane przez Duku
  • Lubię 1
  • Upvote 3
Odnośnik do odpowiedzi