Skocz do zawartości
AdinS

Komputer Opinie/Porady

Rekomendowane odpowiedzi

Jak by Ci rzeczywiście Toxu grafika padła, a potrzebował coś na teraz, to mogę pożyczyć Ci moją zdekomisjonowaną kartę (HD 7850 - szaleństwa nie ma, ale A3 działa bez zarzutu) aż ogarniesz sobie jakąś nową.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli masz jakieś inne wyjście w karcie (np HDMI), to spróbuj z niego skorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Tox napisał:

Jestem pewien na 99% że to karta graficzna ale wole zasięgnać opinni innych osób.

Czy to oznaka rozpadającej się karty graficznej? PC nagle padł, zawias, jak niby do BSOD ale umarł całkiem. Pomógł dopiero wyłączenie guzikiem power. Potem brak odpowiedzi przy uruchamianiu. Wszedłem w tryb awaryjny, wyłączyłem kartę graficzną. Przy normalnym rozruchu PC się odpalił na tylko zintegrowanej i działa ale obraz idzie przez mojego AMD HD 7950 (nie miałem jeszcze czasu przełączyć monitora na wejście na płycie głównej) dlatego prawdopodobnie dalej mam piękne czerwone kreski na wszystkich kolorach poza białym.

K2XS5XR.jpg

Miałem podobną sytuację z moim starym hd 6870, grałem w gta v nagle zwiecha, odpalam ponownie i sterowniki nie chca się załadować, zielone pasy w biosie i windowsie.  Kupiłem zastępczo gtx 560 a tego hd 6870 rozebrałem, wygrzałem w piekarniku, wymieniłem paste termoprzewodzącą i wyczyściłem i.... nagle temperatury z 70-80 spadły do max 59 w stresie(!) ... powodem na 99% były zimne luty.... mam nadzieje, że obecnego gtx 1060 to nie spotka nigdy... :) 

edit: Dodam, że ten 6870 grzał się od nowości i po oc (przez firmowa apke od msi) osiągał nawet ponad 80 stopni... jakieś lipne te pasty mieli w tym msi.. a dodatkowo sterowniki przed padnieciem grafiki cały czas się wysypywały ("sterownik ekranu amd przestał działać" - nie nie była to wina software) 

..w sumie to ciekawy jestem czy jeszcze działa ten 6870 bo byłem zaskoczony efektem :D  ale sprzedałem go za grosze, w końcu nigdy nie wiadomo czy nie padnie znowu. 

Edytowane przez kupyn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Templar napisał:

Jak by Ci rzeczywiście Toxu grafika padła, a potrzebował coś na teraz, to mogę pożyczyć Ci moją zdekomisjonowaną kartę (HD 7850 - szaleństwa nie ma, ale A3 działa bez zarzutu) aż ogarniesz sobie jakąś nową.

Dzięki będziemy w kontakcie jeśli niczego na szybo nie dam rady na miejscu ogarnąć.

6 godzin temu, canadian napisał:

Jeżeli masz jakieś inne wyjście w karcie (np HDMI), to spróbuj z niego skorzystać.

Spróbuję.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nie mam innego wejścia poza DVI na karcie więc nie mam jak tego sprawdzić. Oficjalnie kartę uznaję za martwą.

Z braku kasy i ze względu na dość stare już inne podzespoły zdecydowałem się zamówić Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti GAMING G1 4GB. Cena rewelacyjna nie jest ale takie mamy czasy aktualnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 7.03.2018 o 20:41, Tox napisał:

Niestety nie mam innego wejścia poza DVI na karcie więc nie mam jak tego sprawdzić. Oficjalnie kartę uznaję za martwą.

Z braku kasy i ze względu na dość stare już inne podzespoły zdecydowałem się zamówić Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti GAMING G1 4GB. Cena rewelacyjna nie jest ale takie mamy czasy aktualnie.

Jeśli masz umiejętności.. a w sumie to nie potrzeba wiele to możesz spróbować ją wygrzać w jakimś starym przenośnym piekarniku:) na kilka miesięcy a może nawet dłużej powinno pomóc :D 

na yt jest troche "poradników"

Edytowane przez kupyn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, kupyn napisał:

Jeśli masz umiejętności.. a w sumie to nie potrzeba wiele to możesz spróbować ją wygrzać w jakimś starym przenośnym piekarniku:) na kilka miesięcy a może nawet dłużej powinno pomóc :D 

na yt jest troche "poradników"

Jak znajdę chwilę to może tak zrobię. Aktualnie już zamontowałem nową karę, wszystko śmiga jak powinno. Dzięki za pomoc chłopaki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Panowie, potrzebuje porady.
W pracy potrzebujemy na tu-teraz-natychmiast kupić komputer. Niestety uparto (mimo mojego stanowczego protestu) się na kupienie gotowego piecyka.

https://www.x-kom.pl/g-13/c/175-komputery-serwery.html
Co z tej oferty proponujecie?^
Komp potrzebny jest dla grafika firmowego. Cena "rozsądna" (dyski i RAMy mamy jak coś, więc na to nie trzeba zwracać uwagi).

Edytowane przez Templar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

https://www.x-kom.pl/p/310604-nettop-mini-pc-intel-compute-stick-atom-x5-z8300-2gb-32gb-win10.html#

A tak na serio dobrze jakbyś choć mniej więcej podał ramy cenowe + ewentualnie informacje o pamięciach jakie macie i jakich programów używa grafik. Nie jestem pewien, ale jeśli się nie renderuje to chyba nie ma sensu brać Ryzena, wystarczy szybka i5, lub i7 :) 

Edytowane przez sveterek
  • Super 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, sveterek napisał:

A tak na serio dobrze jakbyś choć mniej więcej podał ramy cenowe + ewentualnie informacje o pamięciach jakie macie i jakich programów używa grafik. Nie jestem pewien, ale jeśli się nie renderuje to chyba nie ma sensu brać Ryzena, wystarczy szybka i5, lub i7 :) 

Co do oprogramowania to głownie Photoshop i pochodne. Renderowanie zdarza się ale nie jest priorytetowe.

Co do ceny... weź mnie nie denerwuj. Zadałem pytanie o dokładną ilość środków jakie są dostępne ale cały czas dostaje tą samą odpowiedź "Cena ma być rozsądna".
😐

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jeśli miałbym wybierać z tego co podałeś, to w sumie ten jest całkiem ok.
https://www.x-kom.pl/p/361304-desktop-x-kom-picasso-os-300-i3-7100-8gb-128gb1tb-wx.html

Procesor 2 rdzenie, 4 wątki, raczej styknie. Ma hyper-threading, więc nie jest źle.
Do tego SSD 128 Gb na system i najważniejsze programy, 1 Tera HDD.
Imho grafika zintegrowana wystarczy jeśli nie będzie potrzebował renderować filmów.

Edytowane przez canadian

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Update:
Kryzys zażegnany.

Okazało się, że do kompa grafika została ostatnio dodana nowa kość RAMu.

Niby komp potrafił chodzić z jedną nową i jedną starą pamięcią ale teraz zdechł na dobre.

Po wyjęciu starej kości udało mi się włączyć maszynkę. Dzięki temu jest czas na spokojniejsze wyszukanie części i sklecenie składaka.

Niemniej jednak dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Plan pierwotny był (jest?) taki aby będąc na misji korzystając z poczty US kupić sobie bezcłowo Oculusa tj. 1750 zł. Taniej o ~500zł niż zamawiając do Polski. 

Jednakowoż tak sobie pomyślałem że na moim kompie DCS czy IŁ-2 przy Oculusie będą działać na średnich ustawieniach jak i nie gorzej. 

Dlatego pomyślałem że może lepiej byłoby wpierw zmodernizować blaszaka. I tu pytanie co najlepiej zmienić w tej konfiguracji: 

Intel Core i5 3450, 16gb ddr3 1400 mhz, GTX 1060 6GB, 500gb hdd.

Myślałem o tych 3 elementach:

Intel Core I5 8440, 16gb ddr4 2400mhz, 

Płyta główna MSI B360M PRO-VDH

Coś innego w granicach 350$ patrząc na amazon? Oprócz procesorów wszystko jest tańsze o jakieś 100-200zł jak w Polsce. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ot ci ciekawostka dotycząca zakupów w Polsce i USA (gdzie hamburgery zarabiają o niebo lepiej od nas), dwa te same zestawy:

POLSKA:

C9hbdma.jpg

USA:

lG0ZYt9.jpg

Karty graficzne jeszcze bardziej się różnią ceną. Za GTX 1070 Ti Cerberus 8GB DDR5 VR Ready w Polsce trzeba dać 2239 zł. Na Amazonie wychodzi ~1800 zł.

Zestaw OCULUS Rift 800 zł taniej.

Murzyni europy i świata 😕

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

#dojnazmiana

Będzie coraz gorzej niestety. Kocham nasz kraj i kulturę, ale władzy nienawidzę.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Heh, ja rozwiązałem problem wysokich cen podzespołów jednym ruchem :)

gCO1INI.png

Spoiler

No i jeszcze 20+ dni do kowbojskich przygód :)

comment_GpddnVeyw7UqrtUKO2yU399pkzsslBon

Edytowane przez Red
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Red napisał:

Heh, ja rozwiązałem problem wysokich cen podzespołów jednym ruchem :)

gCO1INI.png

Pokaż ukrytą zawartość

No i jeszcze 20+ dni do kowbojskich przygód :)

comment_GpddnVeyw7UqrtUKO2yU399pkzsslBon

Redu.....  ale w Armę na padzie?  :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Templar, jeśli to nie za drogo to gorąco polecam: https://www.morele.net/monitor-lg-29um58-p-857295/ 

21:9 to bardzo ciekawy bajer który daje masę różnych możliwości, teraz już chyba nie mógłbym się przesiąść na 16:9. Wiele ułatwia pracę na komputerze, w grach wiadomo szersze pole widzenia.

Z wad, wiadomo potrzeba odpowiednio szerokiego biurka. Przy filmach 16:9 paski po bokach, to samo YT (za to filmy "kinowe" wypełniają ekran całe, brak pasków na górze i dole). Przy naprawdę starych gierkach, gdzie nie ma możliwości ustawienia nowego formatu bezpośrednio w ustawieniach, trzeba grzebać w plikach gry i wpisać go ręcznie. Ale nigdy nie miałem sytuacji gdzie musiałem grać z paskami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szukam Pany nowy monitor. Ciężko mi opisać co ma mieć bo trochę się gubię w tych nowych technologiach. Mogę jedynie dodać że preferuję 27 cali, którego będę używał tylko do gier i filmów, staram się kupować topowe modele, żeby mieć go na dłuższy czas. Może jeżeli ktoś rzuci jakieś propozycję będę w stanie pokierować was bardziej. Monitor zapewne będzie działał na gtx 1080 Ti.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czacha, Ty żujesz?:P A jaka sumę pieniędzy chcesz przeznaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żuję, Żuję :P. Szczerze powiedziawszy cena nie gra roli, tak jak napisałem staram się celować w topowe modele więc mniej więcej ok. 3 tys. jestem w stanie przeznaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Monitor wydaje się być spoko. Trochę jednak niepokoją mnie te komentarze na temat wadliwych konstrukcji. Czy posiadasz go może aktualnie? Jeżeli tak, to jak było w twoim przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi