Skocz do zawartości
Ariel

Szukam Lapka

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jak w temacie. Przedział cenowy, to ok 3000zł. Raczej dla żony, niż dla mnie, ale sie nie pogniewam się jak będę mógł na nim w coś pograć. Osobiście zastanawiam się nad tym.

http://www.x-kom.pl/p/243864-notebook-laptop-156-asus-r510jx-xx041h-12-i7-4720hq-12gb-1tb-win8-gtx950m.html

tyle, że laptopy są mi tematem obcym i nie wiem, czy w tym przedziale cenowym nie wyrwę czegoś lepszego. Kwota jest płynna. dlatego proszę o sugestię i opinię ;)

Edytowane przez Ariel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szukałem do 3,5k, tylko z 1 MSI zaszalałem i ponad to wrzuciłem. Osobiście, jeśli nie potrzebujesz kompa do tworzenia "grafik", bo i tak się nie powinno tego robić na lapkach i do grania, bo masz stacjonarkę to polecam coś tańszego ustrzelić, a jeśli lapek ma być dla żony i tylko do oglądania seriali, pisania dokumentów i sprawdzania co tam na świecie i znajomych to lepiej coś tańszego i lekkiego. A jeśli lubisz coś co działa bardzo dobrze, jest lekkie, długo trzyma batka i ma być bardzo przyjazny użytkownikowi to kup (teraz mogę się narazić) MacBooka, na allegro znajdziesz w naprawdę dobrym stanie w dobrej cenie (w sklepach ceny to 3,7k w górę). Poużywałem jabłka na uczelni i powiem szczerze, że oczarował mnie, jeśli chodzi o użytkowanie w czasie prac graficzno-edytorskich.

Lenovo:

http://www.x-kom.pl/p/261088-notebook-laptop-156-lenovo-y50-70-i5-4210h-16gb-1000-gtx960m.html

http://www.x-kom.pl/p/261146-notebook-laptop-156-lenovo-y50-70-i5-4210h-8gb-256-gtx960m.html z 256 SSD

Reszta bebechów taka sama.

http://www.x-kom.pl/p/285053-notebook-laptop-156-lenovo-y700-15-i5-6300hq-8gb-1000-gtx960m.html - też lenovo, ale z ciut mocniejszym prockiem.

MSI:

http://www.komputronik.pl/product/247528/Elektronika/Laptopy_Tablety/MSI_GP60_2PF_Leopard_Pro_632XPL.html - mam podobnego, bo GP70, chyba ciut się różnią, ale nie wiele, bo nie mogę nawet znaleźć na szybko różnic. Po nowym update'cie Army i nowych sterów od Nvidii śmiga na wysokich i jest całkiem całkiem. Inne gry ? Jest na razie luz.

http://www.komputronik.pl/product/302661/Elektronika/Laptopy_Tablety/MSI_GP62_2QE_Leopard_Pro_226XPL.html - mocniejszy procek, ale słabsza grafika w porównaniu do powyższego.

http://www.komputronik.pl/product/307483/Elektronika/Laptopy_Tablety/MSI_GL62_6QD_011XPL.html - dużo lepszy procek, od powyższych 2.

http://www.komputronik.pl/product/306274/Elektronika/Dla_graczy/Wyprzeda%C5%BC_MSI_GS60_2PC_Ghost_085XPL.html - lepszy procek i grafika od 2 pierwszych MSI.

MSI są strasznie ciężkie i drogie, ale dobrze działają. Myślałem, że porty USB mi padły i coś z batką nie halo, a to się prawdopodobnie okazuje, że myszka crashuje start kompa, bo się podłącza i odłącza i tak na okrągło przez co OS nie wie co robić i się buguje. O Lenovo będziesz musiał zapytać chyba [m=Sone], o ile dobrze pamiętam on korzysta z Lenovo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jo, jak potrzebujesz jakiegoś gówienka do neta i bujania się z nim po mieście to polecam tablety z intelem z3740. W zeszłym roku kupiłem za 400usd Asusa Transformer Tab t100. Bateria to miazga, trzyma lepiej jak telefon 6-7h użytkowania bez problemu robi. Wydajność bardzo poprawna. Tzn. starsze gry pykają bez problemu, nowsze różnie ale w większości są grywalne, wszystkie pakiety biurowe działają super szybko. Od wielkiego dzwonu odpalam na nim nawet szopkę czy adobe premier. Sporym ograniczeniem jest 2gb ramu i tylko jeden port usb, ale w końcu to tylko tablet. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tablet mi niepotrzebny, znaczy taki byle jaki mam. I niestety, gdyby chodziło o samo przeglądanie internetów filmów i muzyki, to kupił bym pierwszy lepszy lapek za 1k, czy nawet z przedłuzeniem abonamentu na telefeon, bym wziął jakiś za 1 zeta.. Problem z żoną jest taki, że ona tez lubi sobie czasem w coś zagrać, a jej stacjonarka jest już dość mocno wyeksploatowana, że się tak wyrażę. Stwierdziła, że nowego blaszaka nie chce i woli laptopa. Jak w coś gra, to głównie w MMO. Miło by było gdyby taki Blade & Soul, czy Archeage odpalił bez problemów, a jak ruszy Arma3, to ja też się nie pogniewam :)

Jimmy, te propozycję z Lenovo które rzuciłeś, nie mają systemu, więc  muszę se doliczyć cenę windy do tego, nie wiem po ile teraz windows leci zaraz wujek google pomoże to ustalić. Jutro, poprzeglądam dokładniej te oferty które rzuciłeś, ale wydaje mi się że na pierwszy rzut oka MSI ma słabszą kartę graficzną od tych Lenovo, ale za to lepszy proc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, grafiki w MSI są ciut gorsze. Niby w benchmarkach jest tylko 5-10 pozycji różnicy na + dla GTX960M. Pytanie czy to, aż taką różnice się odczuwa. Na pewno cenowo lenovo wygrywa zestawienie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odgrzewam temat.

Potrzebuje dwóch laptopów:

1. Prezent na komunię, przedział cenowy ~2,5k. Generalnie laptop ten będzie jedynym kompem w domu, więc przedział użytkowania będzie od Worda po gry, więc jakość potrzebna mocno.

2. Laptop dla dziewczyny, przedział cenowy ~1,5k. Laptop asystujący do kompa stacjonarnego. Dosłownie do internetu, filmów i może lekkiej obróbki zdjęć.

Jakieś propozycje Panowie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AD.1

Nie mam pojęcia nie orientuje się.

AD.2

P28y2h2.jpg

Z doświadczenia ci powiem że nie ważne są parametry. Ma być ładny. Błyszczący i biały (ewentualnie ekri albo salaminowy róż). Nie wydawaj za dużo bo RAM-em i grafiką lasce nie zaimponujesz :P

Z życia wzięte:

- Podoba ci się laptop?

- ... no nie wiem.

- Kurde, kochanie 8 GB RAM, 1 TB dysk, GeForce 760!

- ...

- Ekran dotykowy i czytnik linii papilarnych nawet jest

- ... yhhmmm...

- Słaby?

- Nie wiem... Ale czemu czarny?

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

14 godzin temu, Templar napisał:

Odgrzewam temat.

Potrzebuje dwóch laptopów:

1. Prezent na komunię, przedział cenowy ~2,5k. Generalnie laptop ten będzie jedynym kompem w domu, więc przedział użytkowania będzie od Worda po gry, więc jakość potrzebna mocno.

2. Laptop dla dziewczyny, przedział cenowy ~1,5k. Laptop asystujący do kompa stacjonarnego. Dosłownie do internetu, filmów i może lekkiej obróbki zdjęć.

Jakieś propozycje Panowie?

Ciężko coś polecić ale jeśli dziewczyna nie zamierza w nic grać to jakiegoś używanego Macbooka do 1600zł polecam.

I pamiętaj że często na Allegro albo innych sklepach internetowych sprzedają używane "regenerowane" laptopy jako nowe więc tutaj trzeba uważać. Z Morele miałem przygodę i 2 razy wymieniali laptopa bo 2 razy przysłali używanego a płacone było za nówkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odkopuję stary temat żeby nie zakładać nowych.
Jak w temacie, szukam Laptopa, do "internetu" fajnie by było żeby miał dysk SSD kosztem HDD, z jakimś sensownym procesorem, jak widzę laptopy z i3-6006u to coś we mnie pęka.
No i konieczna matryca 15,6 cali
Przedział cenowy nie jest powalający 1700-2200zł.
Może ktoś z was używa czegoś podobnego i jest w stanie polecić jakąś sensowną ofertę, w grę mogą wchodzić nawet laptopy "poleasingowe".
Na chwilę obecną znalazłem paru kandydatów:

Lenovo (fajne parametry niestety bez systemu operacyjnego)- https://www.komputronik.pl/product/388171/lenovo-ideapad-100-15ibd-80qq01h9pb-.html?gclid=CjwKCAjw8r_XBRBkEiwAjWGLlDExPtDMC2ysnKxVaibOwpZxfWubMcrFIuYuOIkHdt_KTv6OlzxWSRoCJuMQAvD_BwE

W akcie desperacji biorę pod uwagę nawet coś takiego, Dell Vostro z "Super wydajnym procesorem"- https://www.morele.net/laptop-dell-vostro-3568-s064vn3568btspl01-1805-8-gb-ram-128-gb-ssd-windows-10-pro-pl-1528140/

Dodatkowo znalazłem także taką ofertę na allegro, problem w tym, że ta przecena (z 3500 na 2180) wydaje się być trochę podejrzana, co o tym myślicie?- http://allegro.pl/laptop-acer-aspire-5-fhd-i5-7200-8-128-ssd-mat-w10-i7164890982.html

Z góry dziękuję za zainteresowanie się tematem i pomoc w uporaniu się z problemem.

Pozdrawiam, Lypton

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odkopuję temat :) 

Poszukuję lapka dla koleżanki.

Wymagania:

- ma być ładny, cienki, najlepiej aluminiowy ;] 

- ekran 15 lub 17 cali, z naciskiem na 17

- dobre głośniki

- wytrzymała bateria 

Cena max 10k, ale nie mniej niż 7k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisano (edytowane)

20 minut temu, sveterek napisał:

Odkopuję temat :) 

Poszukuję lapka dla koleżanki.

Wymagania:

- ma być ładny, cienki, najlepiej aluminiowy ;] 

- ekran 15 lub 17 cali, z naciskiem na 17

- dobre głośniki

- wytrzymała bateria 

Cena max 10k, ale nie mniej niż 7k

Z takimi wymaganiami zamkniesz się w 1.2k-2k, chyba, że MacBook.
To być lapek do grania czy do czego? xd

Edytowane przez Zus
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ma być lapek do Netflixa, Worda, Facebooka i Acrobat Readra :D Chciała początkowo Maca, ale w nich jest trochę mało wejść, poza tym jak zajdzie potrzeba ściągnięcia jakiegoś programu typu PS to można napotkać problemy. Ogólnie to ma być ładny, lekki i mega dobrze wykonany :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście jakbym miał luzem 10k na lapka do takiej pracy to tylko maczka bym kupił. Jak będzie za mało wejść to zawsze może kupić przejściówkę za grosze, a jakość sprzętu jest mega.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najnowszy Macbook Air stoi na stronie apple za 7k z 256gb SSD. Wszystkie wymaganie spełnione :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm. To ja mogę swojego sprzedać Mediona za 10k, no niech będzie 8k. Głośniki dobre, bateria trzyma 4 godziny, Netflix śmiga jak szalony. (Mogę nawet swoje konto na rok oddać).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najnowsze macbooki do gunwo. Nawet fanboje zostają na starszych wersjach. Poza tym "szukam lapka 15" najlepiej 17".. Jabłuszko ma chyba 13.3? Co nie zmienia faktu, że wyświetlacze Retina są boskie. Druga dobrze zrobiona rzecz to gładzik.

Ostatnio koledze się najwnoszy macbook zagotował podczas pracy. W domu miał temp. 35stC oraz otwarte środowiska programistyczne / spotify / slack / nieobciążone developerskie maszyny wirtualne. Temp na procku 70stC wiatrak na max aż na czerwono mrugało...

Na takich większych lapkach się nie znam. Jak muszę pracować na lapku w delegacji używam X1 Carbon ostatniej generacji i się spisuje dobrze, no ale ekran 14 cali.

W tym przedziale cenowym szukaj czegoś z dyskiem M.2, będzie przyjemnie szybko się wszystko ładowało. Może coś takiego?

Dell

https://www.kuzniewski.pl/p56158,dell-vostro-7580-n340b4n7580emea01-1905-intel-core-i7-8750h-15-6-full-hd-16-gb-1512-512-m-2-ssd-1000-hdd-gb-1-x-m-2-ssd-oraz-1-x-hdd-nvidia-geforce-gtx-1060-max-q-windows-10-pro-pakiet-uslug-i-wysylka-w-cenie.html

HP:

https://www.kuzniewski.pl/p54295,hp-zbook-15v-g5-4qhd1ea-intel-core-i7-8750h-15-6-full-hd-32-gb-1512-512-m-2-ssd-1000-hdd-gb-1-x-m-2-ssd-oraz-1-x-hdd-intel-uhd-graphics-630-windows-10-pro-pakiet-uslug-i-wysylka-w-cenie.html

Thinkpad T580.

HP Spectre x360

Dell XPS15 (ostatnie generacje są coraz gorsze)

oraz ewentualnie... Microsoft Surface? Bardzo fajne urządzenie. Tańsze wersje powinny zmieścić się w budżecie.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tych co Doman napisał to Dell XPS15 dodałbym do tego Acera Swifta 7 lub Travelmate 6.

Travelmate'a używam. Dysk SSD + ja mam jeszcze ekstra 1TB HDD, batka trzyma w trybie utrzymywania batki od 8 do 6h. Używam go do pracy biurowej, a patrząc, że to będzie jutub + netflix to u niej może być nawet lepiej.

Jest super, ponownie bym go kupił. Lapek do pań ma być po pierwsze ładny. Ale patrząc na widełki cenowe ? Sądzę, że weźmie Maka, już ma go w głowie, wiec teraz tylko inne będą musiały jej wybić ten pomysł XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chce zakladac nowego tematu. 

Pytanie czy ktos moze polecic jakis tablet graficzny do uzytku codziennego? Rysowanie, zabawa w PS / GIMP.

Wolam @Golas :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

23 minuty temu, Templar napisał:

Najważniejsze pytanie @Rutek - planowany budżet?

Nie mam jakiegos limitu, ale tez nie chce wydawac krocia. Szukam czegos do codziennej zabawy, sprawdzonego, trwalego, latwego w uzyciu z dobrą czułością. Dajmy na to do 700-800pln.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wacom Intuos BT M

Wacom Pro S 2019

na Cintiqa Cię nie stać raczej ;) ale spoko nawet ja stwierdzam, że to już jest dla PRO ludków xD choć bawiąc się 13" Cintiqiem stwierdzam, że te 4k warto zainwestować albo nawet w większą wersję :P

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi