Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ale przecież obie gry są bardzo podobne. Co takiego jest w Overwatchu że jest taki fun podczas gry w niego?

Z mojego punktu widzenia w Overwatchu moment to moment gameplay jest po prostu bardzo emocjonujący. Gra jest szybka i nie widać tego na nagraniach (mecze sprawiają chaotyczne wrażenie na widzu) ale każda decyzja może wiele zmienić podczas rozgrywki i każda akcja to zaledwie kilka lub kilkanaście sekund podczas których trzeba szybko te decyzje podejmować. Dodatkowo ciągle trzeba mieć z tyłu głowy metę i z automatu niemalże oceniać sytuacje (jakiego ja mam bohatera vs jakiego ma przeciwnik, czy ma naładowanego skilla czy własnie go zużył, kto jest w okolicy, czy sojusznik może ma ultimate z którym mogą zchainować mój itp, itd) Sprawia to że rozgrywka jest niezwykle emocjonująca.

Po prostu mnogość kombinacji w tym co się może wydażyć ze względu na ilość postaci (i fakt że są zbudowane na zasadzie kontr i uzupełnień dla siebie nawzajem) i szybkość akcji jest taka że każdy mecz wydaje się inny i podczas każdego meczu może się przytrafić spora ilość emocjonujących akcji, decydujących o tym kto wygra rundę.

Tu przykład takiej analizy pojedynczego meczu, na prawdę w tej grze dzieje się więcej niż na to by wyglądało:

Edytowane przez Wyspa
  • Upvote 2
Odnośnik do odpowiedzi

Czyli właśnie opisałeś jak wygląda rozgrywka w lola lub inną mobe.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

W pewnym sensie, mam jednak wrażenie ze coregampelay loop jest inny zupełnie :).

W MOBA masz line, dżunglę, shopa i dopiero po odpowiednim wylewelowaniu postaci atak (plus mniejsze starcia pomiędzy).

Overwatch głownie przez prędkość rozgrywki i brak linea, levelovania, shopa i dżungli to rozgrywka bardziej skondensowana do elementu samej akcji. Shopa zastępuje nam po prostu możliwość zmiany bohatera w każdym momencie (co dodatkowo dodaje dynamiki bo może zmienić oś rozgrywki w trakcie meczu).

No i Overwatch to mimo wszytsko FPS, owszem sa postaci które nie wymagają zręczności tylko znajomości rozgrywki i planowania, ale takie które są typowo na zręczność i celność też występują :)

Dla mnie po prostu dynamika jest dużo większa i sam fakt tego ze to FPS jest tutaj interesujące. MOBA głównie nie lubię dlatego ze to dla mnie zubożone RTSy.

Dodajmy do tego podobieństwo do tytułów takich jak team Fortress to właściwie Overwatch jest nie tyle MOBA (bo i mobów do bicia brak :D) co raczej czymś co ostatnio się klasuje pod nazwą "Hero Shooter", zresztą tego typu shooterów będzie coraz więcej co widać po Paladynsach i nadchodzącym Lawbreakers.

Edytowane przez Wyspa
  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawa aplikacja dla graczy Overwatch. Posiada ciekawe porady dotyczące bohaterów, ich umiejętności, kontr; pozwala także przeglądać bardziej szczegółowe statystyki swoich meczy, bohaterów i pokazuje statystyki naszych bohaterów porównywane z resztą użytkowników, dzięki czemu możemy sprawdzić czy idzie nam coraz lepiej czy nie danym bohaterem. POLECAM!

http://www.oversumo.com/

Dostępne na Androida i iOS.

PS Sory za post pod postem, ale dzięki temu będzie informacja o nowej treści.

Edytowane przez axel
Odnośnik do odpowiedzi

W Heroes of the Storm zaczyna się Nexus Challenge w którym można zdobyć skin do Genjiego.

http://eu.battle.net/heroes/pl/blog/20327397/

Jeśli ktoś nie grał w HOTSa a chce wbić te 15 gier zapraszam, pomogę. Tym z kontem powyżej piątego levelu tez pomogę.

mój ref link (potrzebuje trzech osób żeby dostać sweet mounta : P) Działa przy nowych i nie wyższych niż piąty level kontach w HOTS.

https://battle.net/recruit/96CQMZ6XPW

Edytowane przez Tox
Odnośnik do odpowiedzi