Skocz do zawartości
axel

Hearts of Iron IV

Rekomendowane odpowiedzi

Planowanie jest bardzo satysfakcjonujące. AI radzi sobie dobrze, póki plan nie napotka poważnych przeszkód. Gdy nie ma wyraźnej przewagi, jednostki po przebiciu głupkowato zapominają o zabezpieczeniu flanek i wówczas następuje soczyste okrążenie.

Interfejs jest dla mnie zbyt duży i w moim odczuciu przypomina wyglądem trochę flashowe internetowe gierki. Może dlatego, że byłem przyzwyczajony do interfejsu Darkest Hour, czyli totalna surowość i czarno-białe zdjęcia.

Moim zdaniem gra od 36 roku pozwala na dużo. Grając Polską mogłem bez problemu zawrzeć porozumienie z III Rzeszą. Podejrzewam, że udałoby się również iść w stronę przeciwną i dołączyć do Kominternu. W Darkest Hour (w które grałem najwięcej), gdzie można było rozpocząć od 1933 roku, dużo trudniej było zmienić kierunek polityki i nie występować w roli sojusznika Francji i GB.

Nie bawiłem się tym dużo, ale bardzo podoba mi się opcja tworzenia struktur dywizji jak i modernizacja sprzętu.

Zarzut jest do handlu, że nie można robić zapasów materiałów. Ciężko mi jeszcze stwierdzić, czy to dobre rozwiązanie czy nie, ale chyba rzeczywiście wolałbym mieć po staremu, wskaźniki zasobów (jak w hirołsach).

Ogółem gra się bardzo przyjemnie, szkoda, że samouczek jest taki biedny, bo gra nie sprawia wrażenie gigantycznego excela jak poprzednie części i może gdyby wyjaśnili lepiej (i więcej), zaskarbiliby sobie nowych graczy.

Moim zdaniem gra od 36 roku pozwala na dużo. Grając Polską mogłem bez problemu zawrzeć porozumienie z III Rzeszą. Podejrzewam, że udałoby się również iść w stronę przeciwną i dołączyć do Kominternu. W Darkest Hour (w które grałem najwięcej), gdzie można było rozpocząć od 1933 roku, dużo trudniej było zmienić kierunek polityki i nie występować w roli sojusznika Francji i GB.

Z ostatniej sesji z Wyspą (Rumun), Sonem (Jugo) i Axlem (Fin).

Szkoda Gdańska, ale w sumie po co mi Bałtyk skoro mogę mieć Moskwę  :hitler: 

rGaxoH1.jpg

• Upvote 2

Z ciekawości zapytam, w sesjach online czas leci na najniższym poziomie stale? Bo jakoś nie wyobrażam sobie grania bez możliwości regulacji jego tempa ;)

Czas leci głównie na 3, bądź 4 poziomie - wszystko jest zależne od tego co się dzieje (wojny, eventy, technologie) i czy Axel nie ma 3tysięcznego pingu ;)

Z ciekawości zapytam, w sesjach online czas leci na najniższym poziomie stale? Bo jakoś nie wyobrażam sobie grania bez możliwości regulacji jego tempa ;)

Czasem może host operować, reszta graczy może robić 30 sekundowe pauzy.

Ja tam do Grecji wysłałem swój korpus ochotniczy czyli 2 dywizje piechoty plus jedna dywizja z zmotoryzowana z M3 Lee wystarczyły coby obronić Ateny i zając Bułgarię :D

tumblr_mdtbe7j91Z1r8uyogo1_500.gif

Czy ty wszystko czego dotkniesz zamienia się w kolorowanki?! Rozumiem że Wyspa gra Japonią z lewackim ustrojem*? :D

Jakby co to będę wieczór miał wolny możemy dziś coś odpalić - czyt. zarwać noc.

*-tak wiem że jesteś pośrodku, to taki żarcik :D

• Upvote 1

Wjazd na plecy Niemcom po ataku na Francję i ta opadająca szczęka jak ok.150 ruskich dywizji wjeżdża ci w odwiedziny przez całą wschodnią niekrytą granice :Confuzzled:

Bezcenne

p.s  Udało się komuś coś zdziałać Polska demokratyczną? czy tylko falanga lub komuchy mogą uratować ten piękny kraj ?

Mam problem zdobyć tego achievementa.

Grając neutralną (oligarchiczną?) Polską od 1936 na ironmanie podbiłem wszystko w Europie co należało do Osi, potem ZSRR, Japonię, cały Iran. Żeby być w stanie wojny z Włochami rozpocząłem trzecią wojnę światową z Aliantami, gdzie podbiłem całą resztę Europy (poza Sycylią, żeby Włosi istnieli i brali udział w wojnie), Cesarstwo Indyjskie, Mongolie i wszystko po drodze, a achievementa nadal brak. Na forum Paradoxu jest wątek w którym jest parę osób z takim samym problemem. Ktoś od nas też utknął?

Dwa screenshoty, potem nie robiłem.

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=703550288

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=705195494