Skocz do zawartości
Od piątku, zmiany w systemie zapisów. Więcej informacji wkrótce.
towarzysz

Nintendo Switch

Rekomendowane odpowiedzi

Zelda ukończona po 65h gry szlajając się po górach, troche zwiedzając i wykonując część pobocznych questów. Gierka mega. Problem tylko jest gdy na początku ginąłem od jednego ciosu to później po zdobyciu lepszego ekwipunku i Master Sworda szło dosyć łatwo. Bossowie mogli by być silniejsi bo często zwykły Lynel potrafił przypomnieć nagorsze koszmary z Dark Souls (zabija jednym ciosem, szybki jak koń, strzela z łuku trzema strzałami na raz i zieje ogniem) a ostatni boss Ganon nawet nie zabił mnie ani razu.

Gierkę polecam, dobra dla młodszych i starszych graczy zarazem. Ja się zabieram teraz do dalszego zwiedzania Hyrule i robienia side questów.

130300100309f7b7099466dc81b5104d_legend-

Jak ktoś ma możliwośc moderacji tematów to zmieńcie nazwę tego tematu na Nintendo (Temat ogólny).

Nintendo zapowiedziało wypuszczenie 2DS-a XL. Konsola ma być tańsza niż 3DS i być lepsza niż obecny 2DS bo tak naprawdę jest to okrojony z funkcji 3D i kamer 3DS. Widać też że jadą na fali popularności Switcha i stąd ten manewr, bo jak ktoś nie zamierza wydać 1700zł na Switcha to ma tańszą alternatywę jako handhelda. Obecnie ludzie są w kropce bo nikt nie wie czemu Nintendo zdecydowało się na taki krok.

Edytowane przez Red

CEMU 1.7.5 -> 

Wychodzi nowa wersja emulatora Wii U dla PC, czemu pisze o WiiU w temacie dla Switcha, ponieważ niektóre z gier wychodzą na oba urządzenia, a dzięki temu wreszcie możemy zagrać w Zelde na PC:D.

Wersja 1.7.5 już teraz jest dostępna przez Patreon za 5 dolarów, a w okolicach konca miesiąca dostępna będzie dla wszystkich za darmo.

Zelda Breath of the Wild wreszcie całkiem stabilnie, wszystkie runy i lokalizacje działają, duża poprawa w płynności i nawet 30FPS jest osiągalne(taką blokade ma gra, więc więcej nie będzie).

Trochę o Nintendo 2DS XL. Cena ma wynosić około 630zł co jest chyba najlepszym kompromisem między ceną a możliwościami.

https://www.cdaction.pl/news-49529/new-nintendo-2ds-xl-zapowiedziano-nowa-wersje-budzetowej-odmiany-3ds-a.html

Oficjalnie można powiedzieć też że Wii U jest uśmiercone. 3DS i Switch obecnie mają zagwarantowane wsparcie przez Nintendo.

https://www.cdaction.pl/news-49530/nintendo-switch-jak-sprzedaja-sie-gry-jak-sprzeda-sie-konsola-.html

EDIT: Przy okazji wyrwałem za świetną cenę New 3DS XL . Ace Attorney czeka :D

http://www.nintendo.com/games/detail/phoenix-wright-ace-attorney-trilogy-3ds

9EmlARG.png

Edytowane przez Red

Pograłem trochę w Mario Kart 8 i musze powiedzieć że gra całkiem spoko. Wyścigi są krótkie, emocjonujące i posiadają dobrze przemyślane trasy. Modyfikacje opierają się głównie na postaci, rodzaju pojazdu, oponach i lotni. Gra przez sieć działa bardzo dobrze i nie miałem problemów z połączeniem się z innymi graczami. Grafika stoi natomiast na bardzo wysokim poziomie poddając konsole naprawdę ciężkiej próbie z której ta wychodzi obronną ręką oferując stałe 60FPS do 2 graczy na jednym ekranie. Gdy graczy jest więcej niż 2, gra zwalnia do stałych 30FPS. 

Jak dotąd to obok Zeldy jest to drugi "Must Have" dla kupującego Switcha. 

I jeszcze taka mała informacja. Obecnie nie istnieje żaden emulator Switcha. Jeśli coś takiego szukacie to lepiej zaprzestańcie bo możecie potencjalnie doznać dotkliwej szkody przez tego typu program. Oczywiście nie dotyczy to emulatora Wii U.

Edytowane przez Red

Nintendo widać poszło po rozum do głowy i otwierają się bardziej na inne gry spoza ich grona.

A tu już zapowiedziana FIFA18, Rocket League, a nawet chodzą pogłoski o nowym Call of Duty na tą konsolę. Muszę przyznać że jestem pod wrażeniem. Dodatkowo już zapowiedzieli dodanie Youtuba, Netflixa i Twitcha. http://www.ppe.pl/news/52262/nintendo-switch-otrzyma-aplikacje-do-ogladania-wideo-i-live-streamow.html

Splatoon 2 wychodzi już 21 Lipca i w dniu premiery pojawią się Bundle konsola + gra więc można już wypatrywać gdzie będzie najtaniej.

A jak ktoś powie że nie opłaca się bo jest mało gier to niech sobie zajrzy na tego linka https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Nintendo_Switch_games

Edytowane przez Red

Muszę przyznać że Splatoon 2 przerósł moje oczekiwania. Świetny Multiplayer i całkiem niezły platformowy SinglePlayer. Ubisoft wiele nauczyłby się od Nintendo, zwłaszcza tego że wraz z premierą dostajemy:

-Pełną kampanię Singleplayer (która jest zaskakująco dobra i trudna)

-Kilka trybów gry Multiplayer jak i gry rankingowe oraz gry ligowe.

-Możliwości zmiany wyglądu (które mają wpływ na rozgrywkę)

-Duża liczba przeróżnych zestawów broni, od wałków malarskich aż po gatling gun.

Czy jest to warta gra kupienia Switcha? Tak, granie na handheldzie jak i na TV jest bardzo intuicyjne i wygodne, a podwyższenie ceny gry z 200 do 270zł świadczy o jej rosnącej popularności.

9 godzin temu, axel napisał:

Redu, co do tej listy gier na switcha to chyba nie zauważyłeś że 2/3 listy to gry które jeszcze premiery nie miały albo nawet daty premiery.

Do końca Lipca będzie około 96 tytułów dostępnych. To jest ta 1/3 :) Ale takimi największymi hitami do ogrania to wciąż Zelda, MK8, Splatoon 2, ARMS, Fate Extella, LEGO City Undercover no i stary dobry Minecraft. W nadchodzącym sierpniu dostaniemy Minecraft Story od Telltale, Mario + Rabbits (XCOM z zającami i wąsaczem od ubisoftu). We wrześniu Rayman Legends, NBA 2K18, FIFA18, Pokken i Dragon Ball Xenoverse 2. Wg. mnie gry to najmniejszy problem Nintendo.