Skocz do zawartości
Yankeee

Kierownica i joystick

Rekomendowane odpowiedzi

Od ostatniej aktualizacji TS nie mogę przypisać klawiszy ani na kierownicy , ani na joysticku żadnego klawisza do TS. Wygląda to w ten sposób, iż wybierając ręcznie podpisanie pod jakąkolwiek opcję, i wybranie danego przycisku , jest brak reakcji, TS nawet nie wykrywa że naciskam danych przycisk. Kiedy już wejdę do gry to wszystko normalnie działa względem ustawienia gry , ale nie to co mam ustawione na przyciskach względem TS(typu rozmowa czy whisper). Proszę o jakieś porady.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnia aktualizacja ts zesrała wszystko i teraz żekomo jest potrzebny plugin, żeby ts współpracował z joyem. Niby go mam a i tak chujnia z patatajnią. Jedynym sposobem jest przypisanie klawisza joya do klawiatury i dopiero przypisanie mówienia do w/w przycisku tak by działał.   Strasznie to zrobili.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten sam problem. Reinstalacja plugina nic nie daje. plugin nie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kończy mi się joystick i wybór chyba padnie na Thrustmastera t16000.

W związku z tym mam pytanie: czy do takiego sprzętu można później podłączyć dowolne pedały (np. Saiteka)?

Pytam, ponieważ mam kierownicę, której pedały podłącza się przez RJ-kę do kierownicy, a nie bezpośrednio do komputera przez USB.

Czy ze sprzętem do latania jest podobnie/inaczej/zależy_od_producecnta?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

T16000 niestety nie został przygotowany do obsługi pedałów przez RJ. Dodano to w przepustnicy TWCS (która mogę spokojnie polecić w tym przedziale cenowym).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę abstrakcyjne pytanie:
Czy mieliście Panowie problem ze skręcaniem w prawo na joysticku?

Udało mi się odkorkować mój Steam Controller by zaczął działać (okazało się, że to wina privilegów adminowych) i ustawiam go sobie na nowo.

I mam problem bo ustawiłem sobie gałkę w tryb joysticka, i za cholerę... nie mogę skręcać w prawo...
Jakiś pomysł co to może być?
😕

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3 razy w lewo to jak raz w prawo :P

A tak serio to możesz mieć po prostu uszkodzoną jedną oś na kontrolerze. A co ci pokazuje windowsowa kalibracja? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Alienzo napisał:

3 razy w lewo to jak raz w prawo :P

A tak serio to możesz mieć po prostu uszkodzoną jedną oś na kontrolerze. A co ci pokazuje windowsowa kalibracja? 

No właśnie niekoniecznie bo jak latam śmigłem to sygnał joysticka działa fantastycznie.

Jak i stick, jak i żyroskop.

Ale gdy wsiadam do samochodu to Arma strzela focha i mogę skręcać tylko w lewo.

Edytowane przez Templar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak mówisz tylko o armię to masz źle osie przypisane w ustawieniach. Pamiętaj że jak je w Armię przypisuje to musisz wykonać ruch w dwie strony kiedy bindujesz oś. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic nie bindowałem w armie jako takiej, ale spróbuję.

Generalnie Steam Controller de facto binduje się pod istniejącą klawiszologię, podpinając pod guziki i bumpery konkretne klawisze.

Nie licząc oczywiście wspomnianego sticka - który działa jak joystick oraz prawego głaskadełka i żyroskopu które działa jak mysz.

W ogóle ten SC jest ewidentnie dla nerdów ze względu na ilość opcji konfiguracji, trybów, aktywatorów itp 😄

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi