Skocz do zawartości
kosteK

Problemy MM - Pytanie / Odpowiedź

Polecane posty

canadian    159

Hmm, rozumiem. Dziwna sprawa. Misja na testowym wywala do lobby, a w rpt nie widzę innych błędów z nią związanych.

Rutek    749
8 godzin temu, canadian napisał:

Hmm, rozumiem. Dziwna sprawa. Misja na testowym wywala do lobby, a w rpt nie widzę innych błędów z nią związanych.

Rozwiązanie: (nie dawać znaków specjalnych) przecinków, średników itd. w overviewtext jak i nazwie misji.

Alienzo    796

Jak WYMUSIĆ to aby na serwerze gracz miał twarz taką jaką życzy sobie MM? Używałem this set face i nie działało. W internetach znalazłem (Sone pomógł ;) ) coś takiego:

Spoiler

if (isServer) then {[_unit, "LIB_WhiteHead_10_Camo"] remoteExec ["setFace", 0, _unit]}

No i też nie działa. Wiem że u Tesa w misji kiedyś byliśmy murzynami bez względu na twarz w profilu, ale nie mogę tej misji znaleźć :/

Templar    314
4 godziny temu, Cender napisał:

Czy wystrzał z T72 nadal crashuje armę?

Śmiem wątpić bo już parę razy grane było z T72. Chyba że jakaś jedna, konkretna sztuka wywala, ale nie zauważyłem czegoś takiego.

• Upvote 1

canadian    159

Zagadka dla MM i nie MM.

Jakim sposobem ustawić teksturę broni przy użyciu pliku .paa zawartego w PBO misji, a nie używając osobnego addonu.

Golas    66

obiekt setObjectTextureGlobal [0, "jakasnazwa.paa"];

gdzie obiekt to może być nazwa(zmienna) w misji lub w przypadku wstawienia do initu this, natomiast 0 to kolejna warstwa(wybór miejsca), obiekt może mieć kilka textur wymagających wypełnienia, jeżeli ich nie wypełnimy wtedy pozostaną w naturalnej dla nich formie lub będą przezroczyste.

https://community.bistudio.com/wiki/setObjectTextureGlobal

Edytowano przez Golas
  • Super 1

canadian    159

Oj to wiem :P. Kwestią jest dodanie tekstury dla broni, czyli w przypadku kiedy nie mamy pola init.

Rutek    749

Zmieniaj cyferkę "selection" jednostce, która ma tę broń lub postaw broń w edytorze.

6 godzin temu, Golas napisał:

natomiast 0 to kolejna warstwa(wybór miejsca), obiekt może mieć kilka textur wymagających wypełnienia, jeżeli ich nie wypełnimy wtedy pozostaną w naturalnej dla nich formie lub będą przezroczyste.

canadian    159

Myślałem, że hiddenselection odpowiada za rzeczy takie jak mundur, kamizelka czy hełm, a nie broń. Sprawdzę, dzięki.

canadian    159

Wchodząc w config jednostki widzimy taki układ:

hiddenSelections[] = {"Camo","insignia"};

Oznacza to, że 

zmieni nam mundur, a

obiekt setObjectTextureGlobal [1, "jakasnazwa.paa"];

zmieni nam naszywkę

Nic więcej niestety nie zmienimy przez init jednostki :/

Golas    66

Broń nie jest częścią jednostki :) postaw broń w edytorze daj jej teksturę i podbierz dopiero - teoretycznie zadziała bo każda broń ma swoje własne id :)

Intruzik    525

Czytałeś ten wątek Canadian? Ewentualne hiddenselections dla broni zawarte jest w sekcji CfgWeapons, w dużych modach zwykle będącą osobnym addonem zawierającym całość broni ręcznej i ich konfigurację.
https://forums.bistudio.com/forums/topic/191048-weapon-skin-got-textures-how-to-set-them-to-override-the-default/
Powyższa metoda to patchowanie istniejącego addonu poprzez stworzenie alternatywnego configu, dzięki któremu tworzysz nowy wariant broni, ale z inną teksturą. Przykładowy config zawarty jest w wątku. Wymagane jest posiadanie A3Tools oraz znajomość nazw tych selekcji w modelu danej broni, które obejmują broń (i przypisane do nich tekstury) i które można wykorzystać do "hiddenselections". Oczywiście musisz mieć także dostęp do oryginalnych tekstur, których wygląd trzeba zmienić. Równie dobrze może to być jedna selekcja i jedna tekstura. 
Niestety metoda ta tworzy dodatkowy addon, co prawdopodobnie jest nieakceptowalne dla Twoich celów, niemniej wrzucam tutaj, bo może dla kogoś innego nie bedzie to przeszkodą.

canadian    159

Zewnętrznym configiem już robiłem wcześniej, tylko właśnie potrzebne mi jest zrobienie tego z poziomu misji. Dzięki anyways.

Intruzik    525

Nie wiem czy to jest możliwe. Sprawdziłem w SP kilka broni od RHS, rzekomo w 99% wspierającego "hiddenSelections". Żadna metoda w edytorze nie zadziałała w stosunku do broni stawianych w Edenie, z komendami "setObjectTextureGlobal" czy "setObjectMaterialGlobal" wpisanymi w init obiektów.

sveterek    50

Znacie jakiś patent aby AI będące z graczami po stronie OPFOR poinformowało poprzez komunikat w bocznym okienku, o wykryciu strony BLUFOR wraz z koordynatami ? 

Alienzo    796

Wiem że jest możliwość przezbrajania naprawy i tankowania lotnictwa po wejściu w odpowiedni wyzwalacz. Czy jest też możliwość stworzenia wyzwalacza w którym po wejściu wszystkie aceowskie rany gracza się naprawią? Jak to zrobić? Pytam bo chciałbym dodać pilota do misji ale byłby całkowicie sam na lotnisku z dala od graczy. 

Doman    959
 [kto, kogo] call ACE_medical_fnc_treatmentAdvanced_fullHealLocal 

"kto" oraz "kogo" mogą być tą samą osobą - cud samo uzdrowienia :D

Jeśli nie chcesz się bawić z lokalnością to w triggerze  On Activation daj:

{
	if (local _x) then {
		[_x, _x] call ace_medical_fnc_treatmentAdvanced_fullHealLocal;
	} else {
		[_x, _x] remoteExec ["ace_medical_fnc_treatmentAdvanced_fullHealLocal", _x];
	};
} forEach units thisList;

Napisane z głowy, nie testowałem. Może wymagać delikatnej poprawki.

thisList to lista rzeczy / osób znajdująca się w triggerze (triggera można różnie ustawić, dopasuj pod siebie).

Nie wiem czy trzeba dawać "units thisList" czy od razu zwracani będą ludzie. Do potestowania.

Proponuje w triggerze ustawić cooldown aby to się nie powtarzało za często. Leczenie ran w ace (jak ich otrzymywanie) propaguje do wszystkich klientów wiele zmiennych. Nadużycie tego wprowadza desync.

Templar    314

Mam problem:
Wyskakuje mi błąd "No entry .model." przez który misja nie chce banglać.

Przeszukałem za czymś takim w plikach misji co nie działa i takiej co działa. Wiadomo co to może być?

Templar    314
2 godziny temu, Cichy napisał:

Czy postawiłeś jednostki z paczki amerykańskiej 80' 90' ?

Tak.

Cichy    64

I wszystko jasne, musisz podmienić na natowskie jednostki i im zrobić eq i problem zniknie. Btw mi się udało to rozwiązać musisz poszukać pojedynczych które działają, sa takie np. ["usm_soldier_90s_w_h_crew1",1],["usm_soldier_90s_w_h_crew1",1],["usm_soldier_90s_w_h_nco",2],["usm_soldier_90s_w_h_rm1",5],["usm_soldier_90s_w_h_rm1",4],["usm_soldier_90s_w_h_rm1",3],["usm_soldier_90s_w_h_rm1",5],["usm_soldier_90s_w_h_rm1",3],["usm_soldier_90s_w_h_rm1",4],["usm_soldier_90s_w_h_rm1",3],["usm_soldier_90s_w_h_rm1",5]]; i one nie powinny wywalać .

• Lubię 1

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.