Skocz do zawartości
kosteK

Problemy MM - Pytanie / Odpowiedź

Rekomendowane odpowiedzi

W tym rpt nie ma błędów które powodowałyby wywalanie do lobby.

• Smuteczek 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A wywala :) No nic, miałem starsze wersje które odpalały. Metodą prób i błędów próbuje znaleźć winowajce wśród addonów które dodałem do misji.

EDIT: Problem rozwiązany. Część stawianych jednostek z US oraz M8 Greyhound mają jakieś błędy które nie pozwalają odpalić misji na serwerze. Nie używać. Nie wiem dokładnie które jednostki, z jakim ekwipunkiem ale M8 na 100%

Edytowane przez Alienzo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Najczęstsze problemy z wywalaniem misji do lobby:

1) odwoływanie się do nieistniejących klas (np. mundur, pojazd, który został źle opisany przez twórcę)|
1a) odwoływanie się do zawartości moda, który nie został podpięty do serwera 

2) używanie znaków specjalnych w opisie misji (może jakiś umlaut się wkradł?)

Wyślij całe .rpt, bo to za mało mówi.

Edyta: sprawdź tylko pkt. 1)

Edytowane przez canadian

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś robił może coś z ORBAT Creatorem i wie dlaczego pojazdy z paczki RHS się bugują ? Tzn. Jak się doda pojazd z załogą do frakcji to sloty strzelca / dowódcy są zablokowane, a zamiast kompletu załogi jest tylko kierowca. Sprawdzałem na pojazdach z innych paczek i tego problemu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Gieno napisał:

Pojazdy RHS mają własne configi załóg, których ALiVE ORBAT nie rozpozna. Jedyną opcją jest użycie domyślnych konfiguracji frakcji RHS lub użycie pojazdów z innej paczki (CUP przykładowo).

A gdyby tak po prostu postawić AI obok wozu, by OBRAT mógł je rozpoznać, a następnie dać jako pierwszy WP by wsiedli do pojazdu? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, Templar napisał:

A gdyby tak po prostu postawić AI obok wozu, by OBRAT mógł je rozpoznać, a następnie dać jako pierwszy WP by wsiedli do pojazdu? 

@Templar gdyby mi chodziło o zwykłe jednostki do wstawiania z edytora, którym się daje waypointy, to bym się nawet w ORBATa nie bawił, miałem nadzieję stworzyć frakcję którą będzie można sobie bezproblemowo używać razem z ALIVE.

Edytowane przez Bubinsky

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może mi ktoś wyjaśnić jak, z punktu widzenia missionmakera, działają pojemniki z krwią / osoczem ? Kto to może podawać - każdy / medyk / doktor ? Czy można ją podawać tylko w pobliżu pojazdu ? Albo gdzie są ustawienia od tego, bo w ustawieniach medycznych ACE nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Bubinsky osoba z klasą zaawansowanego medyka lub doktora może przetoczyć płyny.

Generalnie płyny jak to płyny uzupełniają niedobory. Zastosowanie płynów w misji jest spoko, kiedy apteczka się kończy i jest jej bardzo mało. Wtedy medyk musi wybierać czy walczyć o pacjenta płynami czy podnieść go od razu, ale stracić cenną apteczkę.

Tak samo jest z szynami ACE. Zastępują one w pewnym wymiarze apteczki, ale mogą się połamać i sprawić że ktoś dalej nie będzie biegał. Oczywiście szyna "cudownie" nie wyleczy tak jak to robi apteczka.
Ustawienia dawania medykamentów przy konkretnych miejscach dotyczą tylko apteczki i zestawu do szycia.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi