Skocz do zawartości
canadian

[10.07.2017] CODENAME: Pathfinder

Rekomendowane odpowiedzi

Opisy i wrażenia z misji. Być może zrobię zapisy jeszcze raz, żeby przejść ją do końca (za jakiś czas oczywiście).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czekam na następne :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Daj M16A2 z M203 dla TLi i zrób coś z tą burzą w bezchmurnym niebie :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dałem zachmurzenie na 50% :s. Co do M16 to teoretycznie jest to zabieg czysto kosmetyczny, bo A1 i A2 w Armie nie różnią się niczym poza modelem magazynka. Chociaż i tak myślałem czy by wszystkim nie dawać A1, bo dopiero w 1983 armia USA zaczęła A2 kupować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponuję dać CLSom z 2 paki więcej :o no i zamiast krwi może lepiej dać sól fizjologiczną, poza tym nie wiem czy wtedy były opatrunki QC ale generalnie mieliśmy je 2 sztuki, a jako medyk nie miałem więcej QCów. A i co do soli/krwi to ja osobiście proponuję 250ml lub 500ml bo są bardziej 'uniwersalne', jeśli wiesz o co mi chodzi :P

Edytowane przez Zus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Latarki i flary (jak i ręczne jak i te do GL). Bardzo tego zabrakło.

Nawet się zastanawiałem czy nie bardziej się opłacało zostawić światło na lotnisku by cokolwiek było widzieć.  

Poza tym to nie wiem czy w tych ciemnościach para snajperska ma sens, bo bo rozpoznanie, szczególnie od punktu Orion, robiliśmy na węch i słuch. Nawet nokto w Vectorze nie działało. 

:-/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Flary były dostępne (ręczne oraz dla GL) tak jak wspominałem na db. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Zus napisał:

Proponuję dać CLSom z 2 paki więcej :o no i zamiast krwi może lepiej dać sól fizjologiczną, poza tym nie wiem czy wtedy były opatrunki QC ale generalnie mieliśmy je 2 sztuki, a jako medyk nie miałem więcej QCów. A i co do soli/krwi to ja osobiście proponuję 250ml lub 500ml bo są bardziej 'uniwersalne', jeśli wiesz o co mi chodzi :P

Z tymi QC to tak 50/50. Faktycznie zostały wynalezione dopiero rok później (1984), ale jeśli bym nie dał nawet małej ich ilości, to mogłoby to spowolnić niektóre akcje. Po misji UNSUNG nauczyłem się, żeby nie starać się z medykamentami być w 100% zgodnym z realiami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodaj szyny SAM, poza tym przydałyby się jakieś latarki, niby oddział specjalny a biedaki, że na ślepo wszędzie biegają?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Latarki jako broń boczna nie działają prawidłowo (działają lokalnie). Jest za to pełno flar do granatnika oraz ręcznych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciężarówka od agenta MI6 na slocie kierowcy ma czarną szybę i nic nie widać = nie da się jechać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie, coś się spierniczyło w RHS-owym GAZie. Dzięki za info, wymienię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że było trochę mało przeciwnika, a siły które nękały nas na lotnisku składały się z jakiś pojedynczych AI które wybiegały z lasu. Na samym lotnisku zabawiliśmy dość długo i być może przydałby się jakiś potężny kontratak który zmuszałby do szybszego działania.  Bądź co bądź przebywaliśmy na dość kluczowym obiekcie i fajnie byłoby poczuć, że wróg chce nas stamtąd jak najszybciej wypędzić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli nie było kontrataku, to znaczy, że nie mieliście wystarczającego progresu podczas zajmowania lotniska, co się potwierdziło na debriefie.

Mała ilość przeciwnika (w obronie lotniska) była spowodowana:
1) Warunkami - noc, brak noktowizji etc.
2) Uwarunkowaniem misji

Przeciwnikiem były ...

Cytat

Pozostałości Czerwonej Gwardii Czernarusi - jednostki podległej bezpośrednio pod sztab ChDKZ

... czyli jakiejś tam wymyślonej gwardii zabezpieczającej bazę. Nie są to wojska zawodowe + jest ich ograniczona ilość.

Większość sił walczyła na wschodzie i z tego powodu ciężko było o szybki QRF.
 image.png.bb6c442a74c7577acb84923be6390a66.png

I notka personalna - nie lubię kiedy zajmujemy takie kluczowe punkty jak miasta czy lotniska korzystając z sił rozmiarem przypominających pojedynczy pluton
(chociaż w tym przypadku jego połowę). Zadanie "przeszukaj lotnisko" miało być raczej sugestią, żeby na podstawie informacji otrzymanych od Agenta sprawdzić najważniejsze punkty, wysadzić co się da i uciec.

Wróg próbował Was przepędzić wszystkimi dostępnymi siłami (wliczając w to czołgi), które stacjonowały na lotnisku, a walcząca na wschodzie reszta podczas walki nie rzuci się do ucieczki by po chwili zamienić się w zbawienny QRF.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.