Skocz do zawartości

Koxxus

st. Szeregowy
 • Liczba zawartości

  71
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  7

Zawartość dodana przez Koxxus

 1. Jest ktoś chętny jutro zagrać coś luźnego? Mogę zeusować jakąś prostą misję na godzinkę-dwie.

  1. Fistach

   Fistach

   Ja bardzo chętnie tylko niestety nie zdążę wrócić z świąt :( 

 2. Czy są tu jeszcze ludzie chętni zagrać Iron Fronta?

  1. Alienzo

   Alienzo

   Oczywiście że tak. Ale wstezymaj się chwilowo z robieniem misji na IF bo zbliża się update ;)

  2. RedTie

   RedTie

   Ja byłbym chętny.

  1. Pokaż poprzednie komentarze  10 więcej
  2. Tes

   Tes

   Widzę że nie jesteś znajomy z terminem CUPastrofa. Nie wyciągniesz nic z tamtąd. Cała paczka albo nic. 1. To nielegalne, bo EULA, 2. Nawet jakbyś chciał to tyle roboty jest ogarnąć co z czym ma zależność że szkoda zachodu. Poza tym, jak nienawidzę RHSu z różnych powodów tak CUP to jakość 2010. Nie przejdzie. No i najważniejsze- ważni ludzie próbują zmniejszyć wagę paczki, nie zwiększyć.

  3. Krystian

   Krystian

   No to trudno

  4. canadian

   canadian

   Bludski od Prei też zapowiedział wydanie mapy z użyciem assetow z nowego DLC.

 3. W trybie pilnym poszukuje kogoś kto zna się na kwestiach IT. Komputer przed misją odmówił posłuszeństwa... 

 4. Koxxus

  Hydepark

  "Dont fu*k with uncle sam" W roku 1976 amerykańska armia postanowiła wyciąć topolę. Niby nic, zapewne wiele drzew kładzie się codziennie w wielu armiach świata. Nie warto by było o tym wspominać, gdyby nie fakt, że wspomniana topola rosła sobie w Koreańskiej Strefie Zdemilitaryzowanej (DMZ). I zasłaniała widok. Grupa saperów z armii US przekroczyła więc granicę DMZ i wzięła się do roboty. Koreańczycy z Północy uznali to za wystarczający powód do otwarcia ognia. Dwóch żołnierzy amerykańskich zginęło. Tym przykrym incydentem (i paroma ostrymi notami dyplomatycznymi) zapewne sprawa by się zakończyła gdyby nie to, że w tamtych czasach armia US poważnie traktowała swoją doktrynę wojenną, a szczególnie jej podstawową zasadę: "You don't fu*k with Uncle Sam". Tak więc trzy dni później do DMZ wkroczyła kolumna 20 pojazdów wojskowych z ekipą wojskowych inżynierów wyposażonych w piły spalinowe. Operację zabezpieczały dwa plutony (po 30 żołnierzy) piechoty na pojazdach pancernych wyposażonych w 165 mm działka i Siły Specjalne Korei Południowej (65 ludzi) szkolone w taekwondo i uzbrojone w pałki. Część z żołnierzy miała zamocowane do ciała miny typu Claymore z ręcznymi detonatorami w ręku (jihad style). Na zapleczu operację zabezpieczało 20 śmigłowców w tym 7 bojowych. Z bazy w Guam poderwano bombowce strategiczne B-52 eskortowane przez F-4, F-5 i F-86. Lotniskowiec USS Midway zajął pozycję niedaleko granicy w pełnej gotowści bojowej. Do Południowej Korei przerzucono dodatkowe 14000 żołnierzy, zaś przy samej granicy zgrupowano kilka regimentów piechoty i czołgów. Siły Północnej Korei, w ilości około 300-400 żołnierzy nie uznały za sensowne przeszkadzać (i nie ma się co im dziwić). Armia US ścięła sporne drzewo is się wycofała. Ścięła je jednak specjalnie na wysokości ok. 6m. Tak, żeby pniak był dobrze widoczny na przyszłość. Co udowadnia, że lotniskowce atomowe są dobre na wszystko. Łącznie z wycinką drzew. PS. "Operation Paul Bunyan" jakby ktoś nie wierzył.
 5. Przypominam o dzisiejszej misji! Każdemu z was powinno się spodobać.

  1. Fistach

   Fistach

   Ja już przebieram nóżkami i nie mogę się doczekać ;)

 6. Dane wywiadowcze na wtorkową misję są już dostępne. Zapraszam do zapisywania się, aby misja się odbyła potrzeba jeszcze sześciu osób. 

   

   

 7. Zapraszam wszystkich serdecznie. Pierwsza misja z autorskiej minikampanii na Clafghanie jako siły wsparcia pokoju. Będziecie wcielać się w różne jednostki, począwszy na zwykłych piechurach, kończąc na niespodziance :)

   

   

   

 8. Koxxus

  [ZGM] Operation Sandsnake

  do
  Operacja TFOR (Takistan Force), czyli międzynarodowe wsparcie pokoju i demokratyzacji Takistanu trwa w najlepsze. Najgorsza sytuacja panuje w prowincji Clafghan, gdzie trudne warunki topograficzne ułatwiają działania miejscowym oddziałom radykałów. Ostatnie meldunki mówiące o licznych sztukach broni przeciwlotniczej uziemiły lotnictwo, które odgrywało kluczową rolę w dostarczaniu zaopatrzenia do obozów-garnizonów założonych w centrum działań. Wobec tego, jednostki 1. Dywizji Piechoty Królewskich Sił Sahrani zostają wysłane z misją dostarczenia zaopatrzenia do jednej z placówek, aktualnie obsadzonej przez żołnierzy polskiej 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Minimum 16 osób (nie licząc zeusów). .zapisy-wrapper { margin-left: 50px; margin-right: 50px; } .zapisy-wrapper .opis p { margin-bottom: 1em; } .zapisy-wrapper .opis p:first-child { margin-top: 1em; } .zapisy-wrapper .opis p::first-letter { padding-left: 15px; font-size: 150%; } .zapisy-app { margin-top: 2em; } .zapisy-app .h1, .h2, .h3 { margin-top: 1em; } .zapisy-app .h1 { font-weight: bold; font-size: 1.5em; } .zapisy-app .h2 { font-weight: bold; font-size: 1.2em; margin-left: 15px; } .zapisy-app .h3 { font-weight: bold; font-size: 1.1em; margin-left: 30px; } .zapis-url { font-size: 0.8rem; text-decoration: none !important; } .zapis-url:hover { color: olivedrab; } .zapisy-log { margin-top: 2em; } .slot { grid-gap: 10px; margin-left: 15px; font-size: 14px; } .slot.wolny { text-shadow: #3CFF0099 1px 0 10px; } .tuwpisany .opcja, .tuwpisany .wpisany, .tuwpisany .opis { color: white !important; font-weight: bold !important; text-shadow: none !important; } .slot .opis { font-weight: bold; } .slot .opcja { font-weight: normal; color: rgba(107, 142, 35, 0.8); } .slot .wpisany { font-weight: normal; font-style: italic; } .zapisanych { margin-top: 1em; margin-bottom: 1em; } .log-wypisany { color: rgb(248, 79, 0); margin: unset; } .log-wpisany { color: rgb(13, 222, 0); margin: unset; } @media (max-width: 500px) { .zapisy-wrapper { margin: 0; } .slot { margin-left: 20px; } }
 9. Wolicie coś w klimatach pustynnych czy "europejskich" w najbliższym czasie? 

  1. Templar

   Templar

   Europejskich!!!

  2. Fistach

   Fistach

   Europaaaaa !!!!

  3. Alienzo

   Alienzo

   Nie ważne co byle sponiewierało :P

 10. Aktualnie, ze względu na problem z miejscem na dysku, IF i UNSUNG muszą poczekać. Macie jakieś ciekawe pomysły bądź jest coś co chcecie zagrać na misjach? 

   

  Jezeli tak, to zapraszam na PW z pomysłami. Coś się wykombinuje :)

 11. Koxxus

  Militarne itp.

  @Jimmy W necie znalazłem info o jakichś wybuchach w Poznaniu w akompaniamencie samolotów i syren. Spytałem tutaj czy coś gruszego sie dzieje, ale wyszło na to że to informacja nieprawdziwa.
 12. Koxxus

  Militarne itp.

  Jest ktoś z Poznania kto może potwierdzić temat? //edit, pewnie fejk
 13. A propos dzisiejszej misji:

   

   

  tenor.gif?itemid=10083629

 14. Koxxus

  Militarne itp.

  https://www.reuters.com/article/us-usa-afghanistan-draft-idUSKCN1PK0DG?fbclid=IwAR1W4YteT9fc9A3XYWYJj7amA-IvWxFeh7L9N7xEdbEo8X7op1Q_XeD_zQA Ciekawe...
 15. Dodałbym do tego kilka kwestii a propos zielonych beretów, bardziej jako ciekawostkę: - bardzo rzadko kiedy jest pełen skład czyli 12 ludzi. Zazwyczaj nie ma chorążego, czyli Assisant Commander, który tak dodam nigdy nie jest "oficerem młodszym" a w korpusie Warrant Officer czyli u nas to korpus chorążych. Zgadza się w ODA jest po dwóch 18 Bravo, Charlie, Echo i Delta. Ale dlatego że jeden jest doświadczonym czy to medykiem, czy uzbrojeniowcem, czy łącznościowcem itd. A drugi jest albo śeiżakiem albo zwyczajnie nie działą w ekipe tak długo. Należy pamiętać że zadania poszczególnych SF MOS wykraczają daleko poza te, które opisałeś. Np, SF Engineering Sergeant to nie tylko wysadzanie, to też budowanie a także dbanie o zaopatrzenie ekipy w polu. 18 Delta jest nie tyle medykiem, to prawie że lekarz medycyny na polu walki. Do tego ma unikatowe uprawnienia - może przypisywać leki jak też wypisywać recepty. Coś czego praktycznie nie znajdziesz gdziekolwiek na świecie - jeżeli chodzi o wojskowych medyków pola walki. Do tego prowadzi osobistą kartotekę zdrowia wszystkich członków ODA, może dbać o ich uzębienie a także wykonywać zadania weterynaryjne na zwierzętach w polu. 18 Delta jest KLUCZOWY w zdobywaniu "serc i umysłów" - od leczenia codziennych dolegliwości, przyjmowanie porodów, opiekę weterynaryjną po taktyczne ratownictwo na polu walki. Jak też długotrwała opieka w skrajnych waunkach. 18 Bravo to specjaliści od uzbrojenia, mają niesamowitą wiedzę na temat różnorakiego typu broni od konwencjonalnych po sprzęt altyleryjski, granatniki, możdzieże itp. 18 Echo to nie tylko facet z radiem, jest wysoce wyszkolony w korzystaniu z najnowszych technologii telekomunikacyjnych, systemów szyfrowania i kodowania jak też rozkodowania. Musi znać archaiczny już alfabet Morse'a. Jeżeli ekipa nie ma własnego JTACa albo kogoś w tym zakresie wyszkolonego, to 18 Echo jest ich linią życia. 18 Zulu czyli Team Sarge to najbardziej doświadczony SFer, podoficer który widział dużo a zapomniał jeszcze więcej. Jest to bez dyskucyjnie najwyższe stanowisko dla podoficera w społeczności US Army SF. Podobnie z Intel Sarge który to zbiera, analizuje i przetwarza wszelkie dane wywiadowcze, potrzebne dla ODA aby wykonali ich zadanie. To bardzo doświadczony podocier z wieloma laty spędzonymi w Siłach Specjalnych. Nie wspomniałeś też że w każdym batalionie, kompanie są podzielone w zależności od ich specjalności infiltracyjnych - stąd specyficzna ich numeracja, która też nie jest przypadkowa 😉 Macie tzw Dive ODAs gdzie wszyscy są wyszkolonymi nurkami bojowymi, FreeFall ODAs wyszkolone w zaawansowanych skokach ze spadochronem, Mobility ODAs z większym nasyceniem pojazdów terenowych, czy Mountain ODAs specjalizujących się w operowaniu w terenie górskim. Są też kompanie CIF które realizują głównie zadania typu Direct Action, Special Recon i Hostage Rescue......tak jak ta która regularnie ćwiczy z JWK w Lublińcu 😉 Struktura ODA jest bardzo złożona i bardzo rozbudowana, bo porócz ODA masz też jednostki wspierające które same w sobie są bardzo ciekawe 😉
 16. Niestety nie jestem za bardzo obeznany z pisaniem rzeczy do gry.
 17. Najbardziej z tych opcji jest mi na rękę skorzystać z ORBAT toola. Dzięki za pomoc!
 18. Wie ktoś, czy da się dodać customowe jednostki do DACa? W głowie mam zamiar stworzenia przeciwnika, którego elementy wyposażenia mamy w modach, natomiast nie posiadamy go jako osobnej frakcji.
 19. Dzięki za informacje- na dniach po zebraniu opinii wpadnie update. Co do briefu- był wzorowany na briefach Cichego.
 20. Zapraszam do dzielenia się wrażeniami oraz odczuciami po misji.
 21. Będzie strumyk z misji? 

  1. Pokaż poprzednie komentarze  3 więcej
  2. Koxxus

   Koxxus

   W zamyśle mieliście natknąć się na zdecydowanie poważniejszy opór niż zakładano. Budynki specjalnie tak obsadzilem w większości aby zmusić was do sprawdzania każdego kąta, bo często ludzie na odwal się wchodzą. 

    

   Następnym razem trochę ją dopracuje

  3. Zus

   Zus

    Tak ode mnie czysto estetycznie - te skrzyneczki z eq na początku to może i ciekawy pomysł ze względu RP ale takie itemki jak pistolety, zatyczki do uszu i apteczki osobiście dałbym bezpośrednio do EQ.

    Do poprawy to na pewno latarki do mapy wraz z narzędziami nawigacyjnymi i może zamiast wskaźników laserowych dać wskaźnik + latarka - można by było fajnie je wykorzystać przy zabezpieczaniu budynków plus dodałby klimatu.

    Z takich przemyśleń to warto by było  dodać może z jednego / dwa lawy dla norwegów?

  4. Koxxus

   Koxxus

   Dostałem kilka informacji, spieszę z odpowiedzią:

    

   Byliście Afgańskimi jednostkami, nie Tier 1 USSOCOM. Wyposażenie odpowiadało rzeczywistemu sprzętowi brygady. Norwegowie to inna para kaloszy. Co do latarek- pojawią się w kolejnej aktualizacji misji. Przedmioty latające zostaną również naprawione. 

    

   Noktowizja była słaba- co wiele osób zabolało z tego co słyszałem- bo taka miała być. 

 22. Koxxus

  Problem z menu interakcji.

  Tracer avenger, ale możliwe że coś wcisnąłem niepotrzebnie
 23. Czołem, Od około dwóch tygodni nie działa mi w grze menu interakcji pod Windowsem, mimo ustawienia go w konfiguracji klawiszy. Niestety nie mogę nawet ponownie przypisać klawisza windows do tego elementu klawiszologiii, co znacznie utrudnia mi działanie w grze. Jest tu ktoś z podobnym problemem, kto jest w stanie przywrócić normalne działanie tego klawisza? Z góry dziękuję za pomoc. S!
 24. Koxxus

  CO 18 Dragon's Den

  do

  @Suszkow Zgadza się, obie ekipy na zielono zajmujcie jako ostatnie. Szczerze mówiąc przypadkiem dowiedziałem się o opcjonalnych slotach, toteż zmieniłem kolor obu z tych drużyn.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...