Skocz do zawartości

Templar

Kwatermistrz
 • Liczba zawartości

  1 513
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  54

Ostatnia wygrana Templar w dniu 6 Grudzień

Użytkownicy przyznają Templar punkty reputacji!

Reputacja

514 Wyśmienity

O Templar

 • Tytuł
  Fan piekielnie trudnych misji

Informacje o profilu

 • Płeć
  Męska
 • Lokacja
  Bielsko/Kraków
 • Zainteresowania
  Gry komputerowe, ASG, militaria, systemy walki, Gry fabularne
 • Imię
  Mateusz

Ostatnie wizyty

11 594 wyświetleń profilu
 1. Panowie! Nie dostałem jeszcze od wszystkich danych do zamówienia!
 2. Mam pytanie z zakresu JTACowego (@Sone & @Jimmy paczam tutaj głównie na was):

   

  Otóż na wczorajszej misji pełniłem funkcję Dowódczo-JTACo-UAVą więc nie miałem za bardzo wolnej ręki do sterowania dronem + wzywania CAS podczas intensywnego przemieszczania się.
  Wpadłem zatem na pomysł aby laser z drona zalockować na dowódcy sekcji szturmowej (która była najbliżej przeciwnika), a kanonierce powiedziałem by pruła we wszystko co jest pomiędzy laserem a bazą wroga wedle własnego uznania. 
  W praktyce dało to bardzo dobre efekty bo nie musiałem tłumaczyć na bieżąco gdzie są jednostki sojusznicze dzięki czemu kanonierka mogła śmiało prowadzić ogień + w razie potrzeby mogłem podawać kierunek względem nas gdzie jest wróg wymagający ostrzału. 

  I teraz pytanie:
  Czy patrząc tak z perspektywy BHP JTACowego był to dobry pomysł?

  Czy tak de facto było to niebezpieczne zachowanie stwarzające ryzyko dla piechoty na ziemi?
   

   

  1. Pokaż poprzednie komentarze  1 więcej
  2. Jaskier

   Jaskier

   W głowie załączył mi się motyw muzyczny z "Curb Your Enthusiasm", bo faktycznie nie brzmi to bezpiecznie. Zadziałało i nikt nie zginął? Zadziałało, ale nawet dla mnie brzmi to jak "nie róbcie tego w domu".

  3. Jimmy

   Jimmy

   1. Bardzo zły.

   2. Bardzo niebezpieczny, czasami jakaś sekcji zostanie z tyłu, czasami wyjdzie do przodu.

    

    

  4. Sone

   Sone

   Szczególnie dlatego, że nie można zakładać, że każda jednostka w polu wie wszystko. Działają one często niezależnie, bez pełnego obrazu sytuacji i są koordynowane z góry. Cel (obiekt) widoczny/namierzony to już połowa drogi do jego zniszczenia.

 3. Główna nauczka z tej misjo to: Śmigło i drona wzywać tuż przed akcją! Gdybym miał wsparcie z nieba na moment odwrotu czeszenie pleców uratowało by nam tyłek.
 4. Cześć @Vaniok! Wpadnij do nas na TeamSpeak, aby chwilkę porozmawiać. W celu rozmowy łap @Semir, @Templar albo @Fistach. Ikona na TS: W razie nieobecności kwatermistrzów możesz się zgłosić do kogoś z administracji. Ikona na TS: >>>>Namiary na nasz TS<<<<
 5. Templar

  CO 25 Rzeczywistość Godna Brawek

  do

  Nareszcie ❤️
 6. Hmm... Gdy gram na Zeusie, często gdy ktoś padnie trupem, widać skrzynkę pod jego ciałem. Takie coś nie działa z automatu? No właśnie dowcip w tym, iż bundle misji które robię, w 75% opiera się o ręcznie tworzone EQ dla AI, bo nie mamy adekwatnych frakcji w naszym repo (np. Policja, US Army w hazmatach). :-/
 7. A jeżeli zrobię EQ w arsenale, a następnie zrobię export i wkleję jednostce to w init też będzie ok?
 8. @Stahu - misja miodnie trudna i wymagająca. I że tak powiem: WINCYJ!!! I bardzo miło było też że przyszła ekipa z TFA. Jak dla mnie można częściej zapraszać ludzi z innych społeczności "tak po prostu", nie na zasadzie Grande Joint-Ope, tylko tak jak wczoraj - po prostu na dużą misję. Wait... what? Jeżeli coś z palca dam do EQ to "przyspawam" to do AI? Jak, od kiedy? Dlaczego? O_o Da się to jakoś obejść?
 9. Cześć @Azar Wpadnij do nas na TeamSpeak, aby chwilkę porozmawiać. W celu rozmowy łap @Semir, @Templar albo @Fistach. Ikona na TS: W razie nieobecności kwatermistrzów możesz się zgłosić do kogoś z administracji. Ikona na TS: >>>>Namiary na nasz TS<<<<
 10. Cześć @Laejffe! Wpadnij do nas na TeamSpeak, aby chwilkę porozmawiać. W celu rozmowy łap @Semir, @Templar albo @Fistach. Ikona na TS: W razie nieobecności kwatermistrzów możesz się zgłosić do kogoś z administracji. Ikona na TS: >>>>Namiary na nasz TS<<<<
 11. Z mojej strony jedynie co trochę mi przeszkadzało to niekompatybilne radia piechoty i śmigieł. Oczywiście można by to podpiąć pod taki był klimat i technologia tamtych czasów, jak najbardziej, lecz w tym momencie można by dać znać iż zamiast jako CO brać dowódcę piechoty, należało by wziąć slot JTAC'a. Jak bym nie musiał zabierać radia @Darkanowi, misja poszła by o wiele gładziej. Poza tym całkiem mi się podobała misja i choć mapa dość mała, to znalazłem dużo okazji do wzywania CASów, także to było bardzo na +.
 12. Templar

  co 24 Szybenik

  do

  @Zus tak się zastanawiam, czy skoro RTO/JTAC kontaktuje się tylko z skrzydło-śmigłem, to nie warto połączyć to stanowisko z UAV? W tym momencie mógłbym od razu wysyłać requesty prowadzenia ognia bezpośrednio na laser z ręki lub drona, nie wchodząc w paradę JTACowi.
 13. Też dzięki @Doman! @Alienzo wszystkie czapki mają ten sam rozmiar. @Lt_Mic pisałeś na PW ale odpowiem tutaj by wszyscy wiedzieli - czapki są bez nicków.
 14. Odpisali: Model bluzy w wycenie to to SWRA 290, ale zastanawiam się nad http://jhk.pl/bluza-jhk-swra-kng-black lub http://jhk.pl/bluza-jhk-swua-hood-black co dodało by ~dychę do ceny bluzy. Czapka to one-size-fits-all. Z innej beczki przypominam by wysyłać mi dane! @Alienzo, @Fistach, @Jaskier, @Koxxus, @Lt_Mic, @Semir, @Stahu,
×
×
 • Dodaj nową pozycję...