Skocz do zawartości

Brecho

Szeregowy
 • Liczba zawartości

  126
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

4 Neutralny

O Brecho

 • Tytuł
  Stary użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Męska
 • Lokacja
  Polska B
 • Zainteresowania
  Acodin
 • Imię
  Paweł

Ostatnie wizyty

1 540 wyświetleń profilu
 1. Brecho

  Wojsko Polskie

  Parametry nura 15 to żadna tajemnica. Wszystko wzdłuż i wszerz jest o nim ogólnodostępne w internecie.
 2. Brecho

  Wojsko Polskie

  Na przykładzie OPL - nie jesteśmy w stanie wykonać na zasadzie inżynierii odwrotnej (pomimo posiadania pełnej dokumentacji) takich rakiet jak 9K33M3 lub 5W27U/D ze względu na tak trywialny problem jak brak możliwości wykonania ładunku bojowego przy zachowaniu jego odpowiednich parametrów - przede wszystkim gęstości która gwarantuje równomierność i odpowiednią prędkość spalania. Po prostu polski przemysł nie ma takiej możliwości, a jedyne na co sobie możemy pozwolić to kolejne wariacje na temat PPZR Strzała-2/Grom/Piorun. Przy jakiejkolwiek modernizacji PZR z daleka omijaliśmy wyrzutnie. Dlatego ja pozostaję gorącym zwolennikiem importu. Bo albo to, albo nic.
 3. Brecho

  Wojsko Polskie

  Ja mam duży kredyt zaufania dla nich i póki co jestem mimo wszystko optymistą. Nie tak dawno mieliśmy takich gości jak psychiatrę, albo Kozieja który rzucał bez problemu liczbami jak 80 czy 70 tysięcy. Albo Packa. Czy oni byli lepsi? Nie. Ale ludzie mają krótką pamięć. Bez takich emocji Panowie.
 4. Brecho

  Militarne itp.

  Ale po co? Ktoś może mi wytłumaczyć, bo ja chyba na poważnie tego nie rozumiem. Po co nam jest nowy karabinek? Czy możemy sobie na to pozwolić? Czy wojsko nie ma w tym momencie braków w broni i wyposażeniu innych kategorii niż kbk? Panowie nie dajmy się iluzji i nie patrzmy na wojsko z perspektywy strzelca kbk U-0 łamane na U-1. (z całym szacunkiem i mocą pozdrowień dla każdego żołnierza służącego w WP.)
 5. Brecho

  Filmy, seriale itp.

  No właśnie jak to oglądałem to miałem wrażenie że się nic nie pozmieniało, bo chyba każdy wątek filmu był wprost zerżnięty ze wspomnień policjantów z "Prawdziwych psów", z przełomu wieków. Słaby film swoją drogą, odgrzewany kotlet.
 6. Brecho

  ARMA 3!

  GT 630 2GB
 7. Brecho

  ARMA 3!

  Chłopaki, krótkie pytanie. Czy z E8200 i 4GB ramu są jakieś realne szanse uczestniczenia w rozgrywkach czy nie ma co sobie robić nadziei?
 8. Brecho

  Wojsko Polskie

  Wariat, nie wariat - podwyżki w końcu są
 9. Brecho

  Wojsko Polskie

  Nie chcę nic osiągać, jedynie do dziś nie pojmuję (i staram się od piewców ich niewinności dowiedzieć) jak łatwo niektórym przychodzi przełknięcie głównego problemu tego zdarzenia - ludzkiej śmierci, po to by tylko sobie ponarzekać na złe państwo, prokuraturę i Bóg wie kogo. Ogólnie wybielanie ich jest popularne raczej tylko w internecie, bo opinie w środowisku są w najlepszym wypadku wstrzemięźliwe. Nie ma znaczenia jak nieudolnie było przeprowadzone śledztwo, sprawa jest na pierwszy rzut oka bardzo bardzo śliska i jeśli ktoś wyżej pisze że powinni dostać medale?! To ja się tylko łapię za głowę. Za co te medale? Co oni zrobili dobrego? Chwała że takie rzeczy przechodzą tylko w internecie. Dla mnie w tym momencie nie ma znaczenia jak i czy zostali ukarani. Nie ten temat poruszam, od tego jest sąd. Ja pytam was - tych którzy piszecie o medalach i niewinności - czym oni wam zaimponowali? Ja tego szczerze nie rozumiem. Może jestem za głupi. Podoficer dyżurny podpisuje każdą broń która wraca do magazynu.
 10. Brecho

  Wojsko Polskie

  Przepraszam cię, ale póki co to żadnej dyskusji ze mną jeszcze nie zacząłeś.
 11. Brecho

  Wojsko Polskie

  Nie, za sześć zabitych osób. Wy wyraźnie nie macie za dużo pojęcia o tym jak funkcjonuje armia i w jaki sposób ponosi się w niej odpowiedzialność. Widziałem na własne oczy dwudziestokilkuletniego chłopaka zwolnionego z armii z WYROKIEM za to że na jego służbie ktoś zdał niekompletną broń (bez zamka) do magazynu. Nie miał on możliwości sprawdzić tej broni, to nie była jego broń ani on tego zamka nie zabrał - jedynie (i aż) podpisał się pod tym swoim nazwiskiem. I teraz wy oczekujecie że ludzką śmierć da się tak po prostu zrzucić na takie argumenty jak: "bo to jest wojna", "byli zestresowani", "amunicja była wadliwa", "taki dostali rozkaz"??? Ludzie w jakiej w rzeczywistości żyjecie?! To nie jest Hollywood, a realia naszego wojska są całkiem inne. To że ktoś próbował sobie zrobić na tej aferze karierę i że w prokuraturze pracuję imbecyle, nie usprawiedliwia ich i nie jest żadnym argumentem do tego że są niewinni.
 12. Brecho

  Wojsko Polskie

  Nie rozumiem czemu służy odwoływanie się do "za oceanu"? To że tam przechodzą morderstwa na cywilach, oddawanie moczu na ciała poległych i tym podobne incydenty, to oznacza że Polska ma przyjąć hurra-demokrację na wzór zachodu? Nie wątpię że na zachodzie byliby uniewinnieni - ale to w żadnym wypadku nie oznacza że niewinni. Tak samo argumenty że ktoś cały czas może ich tam zabić. Jak najbardziej może, bo to wojna, ale oni są żołnierzami którzy pojechali tam na własną odpowiedzialność, ba! żołnierzami też są tylko z własnego wyboru. Więc ja po prostu nie przyjmuję takiej argumentacji że "chcieli dobrze". Zginęli i stracili niewinni ludzie, kobiety, dzieci. Ktoś popełnił MORDERSTWO i musi być za to odpowiedzialny. Tłumaczenie się wadliwą amunicją to był też cios poniżej pasa wobec wszystkich, a tych których zabili w szczególności. Łatwo jest strzelać i czuć się bezkarnym tam na miejscu, ale przyznać do popełnionego błędu już bardzo ciężko. A co z tymi powyciąganymi rozmowami w których "jechali pr***********ć trzy wioski", co ze sprzecznościami w ich zeznaniach przez te lata, historiami w legii cudzoziemskiej jednego z nich. Nikomu z was naprawdę nie przyszło na myśl że być może oni faktycznie zrobili coś złego? Nie oskarżam - od tego jest sąd. Ja chcę tylko zwrócić uwagę na to że życie nie jest czarno białe. A ta historia, na pierwszy rzut oka, w szczególności.
 13. Brecho

  Hydepark

  Loża szyderców zza monitora?
 14. Brecho

  Bazarowo

  https://www.humblebundle.com/?gift=BXNd2R23qRYrT5Z4 Jeszcze więcej Insurgency
 15. Brecho

  Hydepark

  Oho, twardy komandos z kolegi. "W pi***ę i na gaz", co nie? W końcu w internecie o tym czytałem!
×
×
 • Dodaj nową pozycję...