Skocz do zawartości

Duku

Weteran
 • Zawartość

  553
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  45

Duku wygrał w ostatnim dniu 8 Sierpień

Duku ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

535 Wyśmienity

O Duku

 • Ranga
  Stary użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Męska
 • Lokacja
  INFIDEL
 1. Po długich patrolach na terenach kontrolowanych przez talibów, czy innych "niemilców" od miejscowych kóz różniliśmy się tym, że byliśmy dwunożni i uzbrojeni. Teraz wyjeżdżam w bardziej cywilizowane miejsce, gdzie luksusy typu bieżąca woda i ciepły posiłek będą częściej dostępne. Nawet 1 dzień spędzimy w Las Vegas. Fajnie, że wróciłeś cało i zdrowo. Jak ponowne przystosowanie się do cywilizacji? S!
 2. Militarne itp.

  Bardzo ciekawy dokument o kanadyjskich snajperach i ich walce w czasie 2-giej WS. S!
 3. Wojsko Polskie

  Już kilku kolegów mnie o takie rzeczy pytało, więc proszę bardzo : https://www.facebook.com/wirsofmedcenter/?hc_ref=ARTxwvJaFWXzV0qQ3TaicRMmXR0-aURfNr5k-BvrTXMXZ6TA4g2q7UYeGFIRETOtPtc&fref=nf S!
 4. Hydepark

  Ale przecież wiele angielskich dam, nawet tych z wyższych sfer poczytywało sobie za punkt honoru "pocieszanie" samotnych Polaków poprzez uprawianie z nimi pewnych nieobyczajnych i bardzo przyjemnych czynności. Niekoniecznie w łózkach. S!
 5. ʞɹɐdǝpʎɥ

  Bydlak założył sobie na karabinek takie coś : Jeśli już, to magazynki były 100-nabojowe. S!
 6. Militarne itp.

  http://www.milmag.pl/news/view?news_id=316 O ile to To jest czysty marketingowy bełkot. Żaden karabin nie jest w stanie tego zapewnić. To tutaj: Ma całkowite pokrycie w faktach. Faktycznie takie skupienie dla serii 10-ci strzałowych da się osiągnąć. S!
 7. Wojsko Polskie

  Nie te czasy. Politycy nie są zainteresowani skutecznością wojska, ich interesują tylko liczby w tabelkach i wykresy. Wyżsi oficerowie, poza nielicznymi wyjątkami tez mają to w d.pie. Sami WOT-owcy chyba też nie za bardzo, z tego co słyszę od ludzi z WS, którzy ich szkolą. Po tych ćwiczeniach kilku chłopaków pieprznęło kwitami, bo "nie chcą szkolić ludzi do misji samobójczych". Z drugiej strony ciągle na rożnych poligonach przychodzą do nas chłopaki z WL i pytają o rożne sprawy i proszą, żeby coś z nimi przećwiczyć. Nieraz takie zaimprowizowane szkolenia przekształcały się w coś większego. Oczywiście w oficjalnych papierach było wpisane co innego. PS. Na NFOW 'popełniłem" taki post: I tym: http://www.defence24.pl/93213,nowy-system-manpads-dla-rosyjskich-spadochroniarzy Wnioski nie za ciekawe. Wie może ktoś, co za debil był autorem tego scenariusza? Może będzie okazja spytać osobiście "co autor miał na myśli". S!
 8. Wojsko Polskie

  My jak "zginiemy" to idziemy pogadać na Brawo. Oni nie mają takiego luksusu. S!
 9. 1-sze podejście : CAŁA Alfa przy jednym małym budyneczku, widzę nad nami z prawej naszych przemieszczających się wzdłuż drogi, łapię NIEKRYTY prawy narożnik i co widzę? Jakieś 30 m. przed sobą na OTWARTYM POLU rosyjskiego snajpera z SWD. Miał czapkę-niewidkę czy to my tak kiepsko pilnowaliśmy perymetrów? Widzę nadjeżdżający BWP, więc cofam się i drę japę, że pojazd opancerzony, dawać AT. Chwile później następuje "rzeźnia nr.5". Przeżyłem tylko ja i mój dowódca sekcji (to był któryś z młodszych kolegów. Przepraszam, że nie pamiętam nocku). Krzyknąłem żeby sprawdził chłopaków, sam podebrałem AT i strzeliłem w bok pojazdu a potem powtórzyłem z drugiej podebranej wyrzutni. Jak chciałem użyć podebranej trzeciej AT, BWP eksplodował. Koniec misji. 2-gie podejście : Jedziemy drogą i mój dowódca melduje " 300 m. przed nami jakieś kontakty ". Zjeżdżamy z drogi na lewo, radośnie i beztrosko zapieprzamy do przodu ignorując strzelającego do nas przeciwnika. Następnie zatrzymujemy się w miejscu, skąd świetnie widać posterunek przeciwnika wraz BWP i wysiadamy. Ten ostatni skorzystał z tego, ze tak ładnie mu się wystawiliśmy i zaczął strzelać. Ja dostałem pierwszy, a potem reszta ALFY została zmasakrowana podczas próby wycofania. Nie wiem co był dalej, bo się rozłączyłem. S!
 10. Wojsko Polskie

  Po wczorajszej misji nie byłbym tego taki pewien. S!
 11. Wojsko Polskie

  Tylko to miały być ćwiczenia a nie żałosne pokazy. Wiecie jaka była reakcja żołnierzy z innych krajów NATO, którzy z nami to "widowisko" oglądali? Śmiali się. Wcześniej obejrzeliśmy łącznie ponad 60 godzin rożnych materiałów filmowych z ZAPAD-17. Nikt się nie śmiał, bo rosyjscy żołnierze napieprzali na "pełnej k..wie" jakby to była prawdziwa walka. S!
 12. Komputer Opinie/Porady

  Płyta główna na Z270 do tego procesora. Jaki zasilacz (to naprawdę bardzo ważna część) ? S!
 13. Wojsko Polskie

  http://on.interia.pl/militaria/news-dragon-17-pierwsze-duze-manewry-wot,nId,2446180 Scenariusz i wykonanie zadania godne jakiejś amatorskiej i kiepsko przygotowanej "szczelanki" ASG a nie dużych ćwiczeń wojskowych. Dzisiaj widziałem na jednostce nagranie z całości tego żenującego przedstawienia. Żal mi chłopaków z 6BPD, zostali wjebani na g..nianą minę. S!
 14. MSPO 17

  Na MSPO podpisano i taką umowę: http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/23574?t=Bory-dla-WOT-u Większość tego pójdzie do WOT, tylko kto to będzie tam obsługiwał? Niedoszkolone dzieciaki, którzy na wypadek W będą pierwsi do odstrzału. PS. Instruktorów to im cholernie brakuje, bo jeden uparciuch przed chwila przyszedł mi do domu, żeby mnie namówić do wstąpienia w szeregi WOT. http://www.milmag.pl/news/view?news_id=271 Normalnie wygląda to jakby WOT-owcy sami nie wiedzieli co będą robić. S!
 15. Wojsko Polskie

  Nie napisałem, że każda wymiana lufy jest równoznaczna z ponownym przystrzeliwaniem broni, ponieważ zmienia się średni punkt trafienia. S!
×