Skocz do zawartości

Duku

Chorąży
 • Liczba zawartości

  599
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  56

Ostatnia wygrana Duku w dniu 30 Kwietnia

Użytkownicy przyznają Duku punkty reputacji!

Reputacja

639 Wyśmienity

O Duku

 • Tytuł
  Stary użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Męska
 • Lokacja
  INFIDEL

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Duku

  Wojsko Polskie

  Kolega znacznie lepiej strzela niż pisze Jak dobrze wrócić do domu S!
 2. Przepraszam, że nie odpisuję na wiadomości, ale jestem poza polska i nie mam takiej możliwości. Bedę za jakieś 2 lub 3 tygodnie.

  Pozdrowienia dla całej ekipy.

  S!

   

  1. Alienzo

   Alienzo

   Ciechocinek taki zły że po zagranicznych obozach dla emerytów jeździsz? :D

 3. Duku

  Wojsko Polskie

  Nie, ale sporo z tych też mam S!
 4. Przepraszam za zniknięcie z misji, ale ostatnio mamy problem z netem i czasem go po prostu rwie i nie ma po kilka godzin. Misja ciekawa, ale strasznie wolno nam to szło. Jak macie w sekcji strzelca wyborowego, to nie przydzielajcie go nas "sztywno" do jednej pozycji w formacji, tylko dajcie mu więcej luzu. Niech skanuje dookoła teren na średnim i dalszym dystansie. S!
 5. Duku

  Hydepark

  Ciąg dalszy nastąpił. Okazało się, że wyżej wymieniony ciul był zarażony. Trzy dni (od piątku ) spędziliśmy z naszymi rodzinami na kwarantannie, Na szczęście amerykanie zrobili nam szybko testy. Niestety moja podkomendna została zarażona, pozostali zdrowi. Dzisiaj znów byłem w "robocie". Szybki test poranny na "sfirusa" i można zaczynać kolejny dzień. Biurko "Miss Alabama" jest puste a na moim obok noża lezy teraz 416-ka. Trzeba robić swoje dalej. Tak jak inni. S!
 6. Dzisiaj nie będę na misji, muszę iść na "nockę" :(

  S!

  1. Pokaż poprzednie komentarze  2 więcej
  2. Alienzo

   Alienzo

   Nie. Urzędnik ma godność i mniej przywilejów. Ja jestem knur sztabowy :D

  3. Letho

   Letho

   @Alienzo Ty za biurkiem? xD Masz już model do sklejania? :D

  4. Duku

   Duku

   A ja dopiero wróciłem do domu. Moi ludzie zaczęli nosić na widoku pistolety i noże. Cała czwórka chyba doszła do wniosku, że tak najlepiej rozmawiać z lokalnymi matołami. Chyba otworzyłem "puszkę Pandory".

   S!

 7. Duku

  Hydepark

  Tes, wyjazdy Ci nie służą Dzisiaj jeden ciul z MONu w towarzystwie jakiegoś majorzyny z WOTu chcieli przejąć zapasy (od amerykanów przeznaczone dla naszych żołnierzy ) żeby "racjonalizować ich przeznaczenie i zarządzać ich wydawaniem". Postawiłem sprawę dosłownie "na ostrzu noża" i kazałem wy....jść. Niestety uszkodziłem książkę, na której jeden z moich ludzi szlifuje swój język polski.
 8. Duku

  Militarne itp.

  https://www.defence24.pl/fan-dance--polskie-zwyciestwo-na-szlaku-sas-relacja S!
 9. Nareszcie odzyskałem swój komputer. Do końca tygodnia postaram się pozałatwiać zaległe sprawy.

  S! 

  1. Pokaż poprzednie komentarze  1 więcej
  2. Duku

   Duku

   Nie "smutni panowie" z nakazem. Za ten "afrykański spacer " ciągle próbują upier..lić i zwalić całą winę na nas.

   S!

  3. Alienzo

   Alienzo

   Ano ci panowie to kariery sobie potrafią budować tylko czyimś kosztem. 

  4. Templar

   Templar

   Albo ratować kariery próbując udowodnić, że to nie ich wina.

 10. Dzisiaj jeden z bardziej ro********h dni w moim życiu. Podpisałem papiery i niedługo zmienię obywatelstwo. Niech moje dziecko ma większe możliwości lepszego startu w życie niż ja. Patrzę jak Polskę niszczą bydlaki, którzy teraz nią żądzą, to lepiej żeby moja córa mogła spokojnie wyjechać w razie czego.

  :cheers1:

  S!

  1. Pokaż poprzednie komentarze  2 więcej
  2. Alienzo

   Alienzo

   Jak dobrze pójdzie z moimi planami to na starość zaproszę cię na moje ranczo w Texasie :D

  3. Slova

   Slova

   Smutno, bo tu nie ma się z czego cieszyć, że życie zmusza do takich wyborów, ale gratulacje.

  4. Duku

   Duku

   Bedę obywatelem USA, ale na razie nigdzie się nie wybieram. Póki mam wybór zostaję w Polsce. Jeszcze się ze mną trochę pomęczycie ;)

   S!

    

 11. Duku

  MC: Snajper | Etap 2 z 2

  do

  @ Lix to akurat jest do uzgodnienia. Jak Wam będzie pasowało, tak zrobimy szkolenie. S!
 12. Duku

  Wojsko Polskie

  Co mam napisać ? Wypadki się zdarzają, zwłaszcza przy tak intensywnym szkoleniu. Zerwane ścięgna i mięśnia, połamane kości, "obcierki" ( kiedy pocisk kogoś muśnie ), odstrzelone elementy wyposażenia osobistego, to jest codzienność w tej służbie. Do tego dodaj zmęczenie psychiczne i fizyczne ludzi, którzy od lat biorą udział w misjach bojowych. Sam nieraz się zastanawiam jakim kur.a cudem straty "niebojowe" są tak małe. Wyobraź sobie taki scenariusz ćwiczeń: kilkunastu facetów wpadających do do czteropiętrowego budynku i "czyszczący" go pokój po pokoju, piętro po piętrze. Ciągły huk i błyski "flaszy", wszechobecny dym, snajperzy obrabiają budynek z zewnątrz a wszystko pod presją czasu. Każda sekunda się liczy, bo gdzieś tam są "zakładnicy" ( ch.j wie gdzie, ale są ) których trzeba uratować. Na dachu ląduje następnych sześciu i zaczynają taką samą "polkę" od góry. W ciągu kilku minut wszyscy wystrzeliwują grubo ponad 1000 pocisków, kilkadziesiąt granatów różnego typu. I robią od cholery innych rzeczy. Jeden wielki pieprzony chaos. Setki takich paskudnych scenariuszy, tysiące godzin ćwiczeń i tysiące wystrzelonych pocisków w ciągu roku. Tam naprawdę nie trudno o wypadek. S!
 13. Duku

  Wojsko Polskie

  Ta umowa dotyczy też szkolenia załóg oraz personelu "naziemnego" oraz logistyki (części, przystosowanie zaplecza technicznego itp.), więc te S-70i mogą być dostosowane do potrzeb WS wcześniej. Tylko nikt nie wie kiedy. Póki co, i tak te maszyny nie nadają się do jakichkolwiek ćwiczeń dla potrzeb WS. S!
 14. Duku

  Hydepark

  Tak Dej Groš Zaklínači S!
 15. Duku

  Wojsko Polskie

  @Keeway chodzi o to, że przedstawia się "przebierańców" jako żołnierzy WS (była sytuacje, że w styczniu tego roku podstawiono takich, co wcześniej udawali rzołnierzy OT). Na jednym z ze spotkań ówczesny minister Macierewicz stwierdził, że nie można nam ufać, bo nie próbowaliśmy odzyskać wraku tupolewa. Chodziło mi o to, że zaczęto zmniejszać ilość godzin i środków przeznaczonych na szkolenie np. snajper dla utrzymania poziomu skuteczności w strzelaniu musi oddać w ciągu roku około 2000 strzałów w rożnych warunkach terenowych i pogodowych. Próbowano zmniejszyć tę ilość do 500. Były próby zlikwidowania zaawansowanego kursu snajperskiego w Lublińcu, przenoszenia ludzi do OT i innych jednostek i w .uj innych działań. S!
×
×
 • Dodaj nową pozycję...