Skocz do zawartości
Lt_Mic

[07.07.2018] JO 300(?) Pustynny Zmierzch

Rekomendowane odpowiedzi

firefox_2018-06-24_17-43-14.png.5256b40c

Event Joint OP

Pustynny Zmierzch

Termin: 07.07.2018

Godzina: 18:00 CEST

Zbiórka i wchodzenie na sloty do odpalonej misji od 18:00-18:30 

Wyruszamy z bazy o 19:00

Odprawa i Zasady:

Szybko rosnące wpływy państwa islamskiego na terenie Takistanu doprowadziły do przewrotu politycznego którego skutkiem było pozbawienie faktycznej władzy rządu Takistańskiego. Po obaleniu rządu państwo islamskie zyskało wielu nowych rekrutów którzy wcześniej służyli w siłach zbrojnych takistanu. Wzmocnione wojska radykałów islamskich przeprowadziły atak na prowincje Rasman. O godzinie 9:00 jednostki piechoty wspierane przez zmotoryzowane oddziały szturmowe oraz siły pancerne zdobyły lotnisko, okoliczne miasto, pomniejsze miejscowości oraz lokalne pola roponośne. Jednocześnie siły powietrzne i naziemne takistanu rozpoczęło ofensywne działania na tereny oraz bazy NATO położone na południe od Rasman. Po 5 godzinach jednostką wojsk amerykańskich stacjonujących w rejonie udało się odeprzeć atak oraz odzyskać łączność. Tymczasem sztab US army wraz z wywiadem stacjonującym w rejonie działań ofensywnych takistanu przygotował plan odzyskania kontroli oraz powstrzymanie ekspansji ISIS.

Czytaj więcej

Sloty:

Zostaną przydzielone jak będziemy mieli wiedzę o ilości graczy.

Liczę że uda nam się zebrać minimum pluton (2 drużyny + SL) lub większą część 1 kompanii, które poprowadziłbym jako nasze HQ.

Sloty

Mody:

Linia dostępna na kolekcji steam część addonów mamy w paczce zostanie to zweryfikowane na dniach w celu minimalizacji pobierania.

Mod

Na więcej pytań będę odpowiadał na pm / ts ewentualnie w tym temacie.

Zapisy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy rozgrywka będzie odbywała się na serwerze grupy organizującej event; jeżeli tak, to czy zostały/zostaną przeprowadzone próby mające na celu ustalić jego możliwości? Z tego co widzę obecnie maja serwery na odpowiednio 33 i 32 sloty postawione na Armie 3 a sama społeczność gra prawie cały czas w skali kilkunastoosobowych coopów. Nawet zakładając, że zapełnione zostanie 50% slotów to (bazując na doświadczeniach z różnych JO) ośmielę się stwierdzić, że taka rozgrywka wymaga wydajnego serwera.

Edytowane przez Rizzet
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moc ich serwerów była dyskutowana, termin wejścia próbnego nie jest jeszcze ustalony, ale był przez nas zasugerowany.

W zależności od liczby osób zapisanych będziemy mieli naszą własną mniejszą misję w rezerwie.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponował bym zrobienie stresstestu - przed JO wbić się dużą ilością osób na serwer, odpalić misję, pobiegać, postrzelać, pojeździć, zrobić rozwałkę a nie tylko wejść, tupnąć nogą i wyjść. Jeżeli to jest CO to jeszcze postawić gdzieś AI w okolicy by móc do niego postrzelać, jeżeli TvT to postrzelać do siebie by sprawdzić czy lagi nie będą uniemożliwiać trafiania innych.

W ten sposób będzie wiadomo czy serwer wydoli, czy będziemy rozjeżdżani przez driftujące czołgi.

Edytowane przez Templar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakiegokolwiek stress testu nie zrobia i tak ostatecznie dowiemy sie tuz przed rozgrywka lub w trakcie. Bo sprawdzenie na 60-100 osob nic nie da jezeli ma przyjsc ponad 200.  Chyba ze faktycznie pare dni przed zorganizowac wszystkie grupy biorace udzial. Szanse na to wydaja mi sie jednak nikle

(Pardon ze bez Polskich znakow. Angielska firma psia mac)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie data wejścia próbnego aka stresstestu jest jeszcze ustalana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli faktycznie będzie ponad 15 HC to szansa jest, ja z 3 HC mam wzrost i stabilnie po 15 FPS minimum więcej na serwerze jednym choć nie na taką ilość ludzi i AI, kwestia jeszcze łącza dla tej ilości graczy 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od jutra ma być serwer testowy sprawdzę linie jak dostanę IP i będę uzgadniać termin. Wstępnie obsadzamy 2 kompanie Mountain cały golf i hotel 1. Póki co nie mamy innych grup w naszej kompanii dalsz info jutro 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeglądając rozpiskę zastanawia mnie rola Inżyniera Bitewnego. Jeżeli to będzie coś w stylu wh40k, widzę tam @Tox na stanowisku :D

• Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niepotwierdzone

serwer:

91.121.82.142:2302

łączyć się z BattleEYE włączonym kto przetestuje i wejdzie nie wywalony do jakiejś misji zgłaszać w tym temacie, bo mamy dostarczoną checklistę do wypełnienia 

wstępnie sprawdzałem, że nasze foldery RHS się pokrywają więc nie powinno być potrzeby ich pobierać niestety pozostałe foldery wymagają babrania się w usuwanie wielu podpisów i innych addonów które mamy by je zastosować (jakieś namieszane zależności między oboma folderami cup i project opfor)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszedłem na serwer, odpaliłem misję, pobiegałem i postrzelałem więc jest chyba git.

Wyskoczył mi tylko warn na czacie, że mam za stary Ace do RHSa ale nic się nie stało. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Templar napisz mi co dokładnie załączyłeś w addonach w sensie ich źródeł 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz niestety nie jestem w stanie dosłownie zacytować lini którą podpiołem (jestem w terenie do soboty rano), lecz użyłem addony z zestawu z warsztatu (w tym folder @ace) + nasze RHS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Została dodana misja testowa:

Ip: 91.121.82.142: 2302
Misja: JO Testy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłem na serwerze testowym. Mody pobrałem po prostu wszystkie z workshopa.

FPS w Bazie wynosiły dla mnie najwyżej 22, najmniej 7 (przy kręceniu kamerą, bieganiu). Wyjechałem poza bazę i podjechałem do strefy walk, wpadłem na AI, FPSy spadły do 14.

Na koniec screen z nokto (pokazuje śmigłowiec wroga na około ~400 metrach)(śmigło, nie wiadomo dlaczego, stało na zboczu wzniesienia):

Spoiler

A6164DEB9E328183DBFA1D1E23E6B23A68BA2184

CC0784FD45E9640924724A24DB43566FCA5133A4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie proszę o potwierdzenia przetestowania modów czy inni też mają podobne sytuacje z fps na misji testowej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszedłem na serwer, używając tylko i wyłącznie modyfikacji z kolekcji na steamie podanej przez organizatorów i niestety osiągałem maksymalnie 30 fps.

Sprzęt:

CPU - i5 6600K

GPU - GTX 970

Ram - 8GB

System - Win 10

• Smuteczek 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wraz z moimi 18 klonami wszedłem na serwer - mody pobrałem z warsztatu z powyższego linku.
FPS na poziomie 25-35.

• Smuteczek 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na testy nie podłączyli headlessa, na głównej misji powinno być lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teścik zrobiony. FPSy w normie w granicach 5-14, da się grać.
Sprzęt: 
CPU - i5-2310
Ram - 8GB 
GPU - GTX 760

System - Win 10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ip: 91.121.82.142: 2302
Misja: JO Testy 

ts: event.friendly-fire.pl lub 80.211.129.146
hasło: Event
kanał: ArmA Coop Corps
hasło do kanału: pfBTBK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.