Skocz do zawartości

Maras

Sztabowiec
 • Liczba zawartości

  2 380
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  121

Zawartość dodana przez Maras

 1. Maras

  Hydepark

  Tutaj historia bliższa twojemu lotniczemu sercu @czarek90
 2. Maras

  Militarne itp.

  Właśnie wspominałem o tym w moim poście wyżej. Argumentowali to zmniejszeniem liczby osób do 3 w Fire Teamie i zwiększeniem siły ognia o 300%
 3. Maras

  Militarne itp.

  15-Marine rifle squad: An exclusive look inside the future infantry https://www.marinecorpstimes.com/news/your-marine-corps/2019/08/09/15-marine-rifle-squad-an-exclusive-look-inside-the-future-infantry/ Generalnie nowa koncepcja na liczebność squad'u USMC. Co zabawne jeszcze parę lat temu wszystko szło w stronę 12 osób, ale koncepcja się zmieniła... i dowódca korpusu też się zmienił 😜
 4. Maras

  Wojsko Polskie

  Po części się zgodzę, bo daleko nie trzeba też szukać przykładów na zachodzie, gdzie amerykanie z cmentarzyska samolotów wyciągają B-52, bo nie mają wystarczającej floty bombowców strategicznych @Tantal mogło być i tak... Ciekawe czy tych panów z power pointa skumulują w końcu w jednej Agencji Uzbrojenia tak jak to hucznie zapowiadali. Podejrzewam, że idzie im to jak krew z nosa, ponieważ mają problem w jaki sposób nie robiąc szkody pominąć tak wiele "buzi do wykarmienia" w postaci podwykonawców i komisji analizujących koncepcje etc...
 5. Maras

  Warto przeczytac, warto obejrzec

  Jakby ktoś się siłował z zamiarem zrobienia misji zwiadem brytyjskim z 3CB.
 6. Maras

  [IFA3] co 24 Rattenkrieg

  do

  Dawać ktoś chętny na drugiego dowódcę oddziału i lecimy. Na IFa fajnie się dowodzi bo nie ma tyle filozofii z radiami i komunikacją co normalnie Edit: Zwalniam slota, bo nie wiem czy się wyrobię. (Głęboka rezerwa)
 7. Maras

  Wojsko Polskie

  Pewnie znając nasz budżet i ostatnią politykę rozdawnictwa prędzej by na to poszli. Ale z drugiej strony nawet oni nie są chyba na tyle głupi by pchać się dalej w postsowiecki sprzęt. Zmiana lufy wymagałaby najpewniej zmiany całej wieży a to już koszt. + @Slova patrząc po wypowiedziach MONa to w naszej obecnej polityce zbrojeniowej inwestowanie w sprzęt inny niż amerykański to niemal zdrada stanu i spoufalanie się z wrogiem
 8. Do osób przygotowujących misje na ZEUS przed 20:00 na 20:00.

  Pamiętajcie aby zapisać i zrestartować swoją misję przed godziną 20:00. W innym wypadku statystyki nie zaliczą wam misji do rankingu, a jedynie "jakieś wydarzenie przed 20:00".

   

  W Zeusie jest funkcjonalność umożliwiająca to i działa na zasadzie eksportu pliku tekstowego zawierającego info o rozmieszczeniu obiektów.

  @Templar może to Wam łatwiej wyjaśnić w komentarzu ;)

 9. Maras

  Wojsko Polskie

  https://www.defence24.pl/polskie-pociski-kierowane-dla-t-72 Tutaj @Lt_Mic. Ale to też takie pisanie palcem po wodzie, bo rozwiązania gotowego nie mamy, a testy i ew. adaptacja potrwałyby pewnie z 8 lat od dziś znając MON. Zastanawiam się co naszych decydentów wstrzymuje od kierunku koreańskiego. Przecież podwozie od K2 mamy na wyposażeniu modułu ogniowego Regina (czyli nasze Kraby z zapleczem). Były ponoć jakieś problemy z przekładniami w tych koreańskich odpowiednikach, ale wsadzili niemieckie przekładnie i Oman zażyczył sobie 72 sztuki.
 10. Maras

  Wojsko Polskie

  http://dziennikzbrojny.pl/artykuly/art,10,51,11216,komentarze,1,rozsypane-brygady?fbclid=IwAR0dgCQ18f1evdCmZRjXgUwa1METfqXVyZKWM4V5EtsdgmlaLghgmz3dMbQ "Niektóre polskie brygady przynależne do Wojsk Pancernych i Zmechanizowanych znajdują się od kilku lat w rozsypce, są zdezintegrowane. Wkrótce do grupy przebudowywanych dołączy jeszcze jedna – Podhalańczyków. Polskie brygady co do zasady i tak uznawane są za nieodpowiednio przygotowane do prowadzenia działań, ale w ostatnich latach poziom ich gotowości jeszcze bardziej obniżono. Nie tworzą dziś zgranych zespołów bojowych, ale coraz bardziej twory administracyjne..." I ten "remont" T-72 w wersji podstawowej z 81' roku. Nie mamy załóg, a remontujemy szroty dla niekompletnych brygad PS.To już nawet w RHS są lepsze bo T-72B z 85' z i bez pancerza reaktywnego Kontakt-1. (+z możliwością wystrzeliwania PPK Refleks)
 11. Maras

  Militarne itp.

  Amerykańska odpowiedź na BTRy-82a Stary (dragoon) i "nowy" (CRADA) stryker z armatą 30mm. Wielkość wieży przeraża, ale pewnie jest tam sporo miejsca pod baterie do ew. broni laserowej lub systemu zwalczania roju dronów przez zapakowany w wierzy "własny rój dronów". Dragoon CRADA Swoją drogą ciekawe, bo ruskie zrobiły np. coś takiego (BTR-82AT) i wygląda to o niebo lepiej patrząc z perspektywy łatwości ukrycia pojazdu przed ew. przeciwnikiem.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...