Skocz do zawartości

Maras

Sztabowiec
 • Liczba zawartości

  3 188
 • Rejestracja

 • Wygrane w rankingu

  150

Zawartość dodana przez Maras

 1. Maras

  Warto przeczytac, warto obejrzec

  Bardzo przystępnie wyjaśniona kwestia "TRUDNOWYKRYWALNOŚCI" myśliwców 4 i 5 generacji. Czyli co to jest ten stealth...
 2. Ja jak robiłem kiedyś więcej misji zawsze trzymałem się prostego i zrozumiałego dla wszystkich schematu: Zarys sytuacyjny (tło wydarzeń) Sytuacja taktyczna (sytuacja na mapie, ruchy wojska, ogólne nastawienie do siebie stron, zamiar dowództwa, wcześniejsze ogólne doświadczenia z przeciwnikiem) Zadanie (opis celu/celów i propozycja realizacji zadań przez MM wraz z kolejnością ) Siły własne (co mamy, jakim uzbrojeniem dysponują żołnierze i pojazdy, ile osób mieści się w danym pojeździe) Przeciwnik (oprócz "przeciwnik uzbrojony w AK" informacja o liczebności, umundurowaniu, zorganizowaniu, informacja o ostatnich meldunkach o przeciwniku, informacje szczegółowe i możliwym jego zachowaniu. Uwagi (logistyka, gdzie znaleźć wyposażenie, komunikacja, kto ma jakie radia, skąd wziąć dodatkowe radia, medyczne, jak skonfigurowany system medyczny, techniczne, np. jak użyć interakcji na jakimś przedmiocie lub informacja o nie opuszczaniu danej strefy działań) O misji (standardowe info o misji) Stosuje też listę zadań zaznaczonych na mapie natomiast największą robotę robi właśnie zakładka Zadanie, gdzie jako MM tłumaczę zamysł misji z mojej perspektywy. Nigdy nie miałem zarzutów o niedomowniena.
 3. Maras

  co 24 Rebel Radio

  do

  Było dużo. Dlatego liczyłem, że po zwróceniu uwagi przez Sztab jako doświadczony MM i organizator tego wydarzenia sam umiejętnie zweryfikujesz termin i ilość slotów bez konieczności naszej ingerencji. Po tej sytuacji nie sądzę, aby administracja w przyszłości dawała pozwolenie na tak małe misje w terminy weekendowe nawet osobom z tytułem MM. Tyle.
 4. Maras

  co 24 Rebel Radio

  do

  Zwalniam slota dowódcy AFG skoro jest takie zainteresowanie.
 5. Maras

  CO 19 Heavy Bird Down

  do

  Do nauki dowodzenia sugeruję slot Team Leader. Na slocie Platoon Sergeant nie nauczysz się dowodzić. Na tym slocie musisz umieć dowodzić i wspierać swoim doświadczeniem dowódcę operacji.
 6. Witaj @Abselon Następnym krokiem w twoim procesie rekrutacyjnym jest przygotowanie się do szkolenia podstawowego od strony technicznej : Poradnik poborowego Ci w tym pomoże Poradnik Poborowego Instrukcje dotyczące instalacji modów oraz konifguracji TeamSpeak 3 znajdziesz tutaj: Poradnik Techniczny Zostaw znak po sobie i daj znać innym ze właśnie do nas dołączasz. Mówiąc krótko Przywitaj się! Powitalnia dla nowych graczy Gdy będziesz już przygotowany zapisz się na najbliższe szkolenie podstawowe. Najbliższe terminy szkoleń Arma 3 Jeśli w najbliższym, dogodnym dla Ciebie czasie żadne szkolenie nie jest zaplanowane skontaktuj się z Kwatermistrzem! WAŻNE INFORMACJE DOT. PRZYGOTOWANIA DO SZKOLENIA! 1. W dniu szkolenia musisz mieć pewność, że Twoja wersja gry wraz z używanymi przez nas modyfikacjami są aktualne. 2. Możesz bez przeszkód testować działanie gry i modyfikacji na naszym serwerze Alpha, jednak pamiętaj, aby nie prowadzić testów w trakcie trwania rozgrywek oraz szkoleń. 3. Jeśli masz problemy wejdź na kanał "ArmA 3" na naszym TeamSpeaku lub napisz prywatną wiadomość do Kwatermiszrza (Fistach, Semir, Templar). Pamiętaj, że Twój nick w grze i na TS musi być zgodny z nickiem z forum. Pigułka zasad dotycząca prowadzonych rozgrywek na serwerach ACC: 1. Punktualność - celem rozegrania misji zbieramy się na kanale ALPHA o godzinie 20:00. Na każdą rozgrywkę należy stawić się punktualnie. 2. Przygotowanie techniczne - każda osoba stawiająca się na kanale Alpha musi być przygotowana technicznie do rozgrywki - tzn. mieć pewność że wszystko działa prawidłowo, tak aby nie opóźniać startu misji. 3. Przygotowanie mentalne - obowiązuje bezwzględny zakaz stawienia się na rozgrywce pod wpływem jakichkolwiek środków odurzających, które znacząco wpłyną na twoje zachowanie / poziom rozgrywki. 4. Dyscyplina zapisów - nie zapisuj się na sloty co do których nie masz pewności że podołasz wyznaczonym Ci zadaniom (np. pilot śmigłowca). Pamiętaj także iż zapisująć się na sloty rezerwowe oraz opcjonalne masz obowiązek stawić się w gotowości do rozegrania misji! 5. Podczas samej rozgrywki stawiamy duży nacisk na: -dyscyplinę - obowiązuje starszeństwo stopnia jaki zaproponował MM lub w jego braku - dowódca operacji, jego zastępca, kolejni dowódcy i ich kolejni zastępcy -komunikację - dostosuj poziom ACRE i efektów ARMA w taki sposób byś słyszał innych i sam brzmiał zrozumiale -klimat i symulację - Wszelkie zachowania łamiące symulację i klimat rozgrywek (nadużywanie mechanik gry, nierealistyczne zachowania lub rozmowy "Out of Character") będa karane. 6. Po zakończonej rozgrywce następuje podsumowanie operacji, jeżeli bierzesz w nim udział, uszanuj hierarchię wypowiedzi jaką wyznacza dowódca operacji oraz wykaż się kulturą, gdy chcesz się wypowiadać lub bronić własnych racji. Do zobaczenia na szkoleniu!
 7. Jeden przycisk do nadawania na radiu i osobny klawisz do zmieniania radii na jakich nadaję. Nigdy nie miałem problemu.
 8. Złapałeś mnie za język @Peter i masz trochę w tym racji. Cel 1 i 2 można traktować jako jeden duży i zgadzam się. że było tam sporo do eliminacji. Natomiast celu 3 i 4 nawet nie widziałeś, więc uwierz mi na słowo lub otwórz misję i zobacz, że tamte były już wyjątkowo proste i małe Na DB poza tym co Ty tu przytoczyłeś powiedziałem też że w tej misji (odwrotnie jak w moich innych) cele zrobiłem od najtrudniejszego do najłatwiejszego. Co do dalszej części to cóż... Testowałem, latałem, strzelałem, namierzałem, niszczyłem. Wszystko działało zanim podjąłem decyzje o dodaniu tego także proszę nie wytykaj mi, że tego nie sprawdziłem Zawsze tak robię, zrobiłem to i tym razem, także raczej nie ma potrzeby mnie tu pouczać Zgadzam się w pełni z postem @canadian i mógłbym napisać dokładnie to samo co on ale z pomocą przychodzi mi kto inny: Fragment z regulaminu: P.S. To tak jakby zapisać się na strzelca RPG nie umiejąc z niego strzelać i mieć potem pretensje do MM za to, że RPG w tej armii nie powinien mieć celownika i to wszystko wina MM. 👏🙂 ____________________________________________________________ Kącik jasnowidza:
 9. Maras

  JO 50 Crimea

  do

  @Roven, @Houdini, @Templar, @Lao, @StoTur, @Ksazes, @Black, @Hubert, @Calc, @Vaniok, @Chidori, @Prajs, @Samowar, @Wyga Zmiana godziny zbiórki na 18:30.
 10. @LoxXo ta czerwona podstawa o której wspominasz miała imitować czerwone płachty jakie wojska koalicji stosowały na swoich pojazdach podczas wojny w Iraku. Były one stosowane ponieważ b. często dochodziło do friendly fire między wojskami koalicji. Działo się tak ponieważ pierwszy raz od ponad 50 lat zachód walczył na wojnie z symetrycznym przeciwnikiem (patrz nie z rebeliantami/partyzantami), który miał własne wojska lądowe z pojazdami opancerzonymi i całą gamą innych pojazdów Wprowadzenie czerwonych płacht miało na celu identyfikację wizualna swój-obcy. Także to nie bug... to feature
 11. W tamtym okresie optyka długa typu M150 RCO albo ACOG nie była tak popularna jak obecnie jeśli chodzi o LKMy typu M249. A dystansy walki to kwestia planu
 12. Dzięki tym, którzy pojawili się dziś. Podejrzewam, że mogło być gorzej z optymalizacją dziś. Te HMMWV miały sporo obiektów dołożonych na sobie i to mogło być obciążające. Jak coś się podobało to piszcie, jak coś było słabe to tym bardziej dajcie znać!
 13. Maras

  [ZGM] CO 32 Wolna Wyspa Altis

  do

  @piotrek
 14. Maras

  Project Reality

  Może warto spróbować jeszcze raz...
 15. @Alienzo @canadian A to wam nie działa?
 16. Maras

  CO 40 A Red Letter Day

  do

  @Znicz dalej przypominam się z planem.
 17. Maras

  CO 40 A Red Letter Day

  do

  @Znicz opublikujesz jakiś plan na forum przed misją?
 18. Maras

  CO 42 Get Some

  do
  Irak, rok 2003, II Wojna w Zatoce Perskiej Pluton Hitman-2 Bravo wydzielony z 1st Reconnaissance Battalion USMC ma za zadanie przedrzeć się na nieopodal miasta Zargabad. Celem głębokiego rajdu plutonu jest zdezorganizowanie okolicznych placówek przemysłowych i dotarcie do tamy opanowanej przez rebelianckich zwolenników Saddama Husajna, tzw. Fedainów Slot Dziennikarza (Role Play) przeznaczony dla osoby nagrywającej rozgrywkę i znającej realia serialu "Generation Kill". min. 30 os. Czytaj więcej .zapisy-wrapper { margin-left: 50px; margin-right: 50px; } .zapisy-wrapper .opis p { margin-bottom: 1em; } .zapisy-wrapper .opis p:first-child { margin-top: 1em; } .zapisy-wrapper .opis p::first-letter { padding-left: 15px; font-size: 150%; } .zapisy-app { margin-top: 2em; } .zapisy-app .h1, .h2, .h3 { margin-top: 1em; } .zapisy-app .h1 { font-weight: bold; font-size: 1.5em; } .zapisy-app .h2 { font-weight: bold; font-size: 1.2em; margin-left: 15px; } .zapisy-app .h3 { font-weight: bold; font-size: 1.1em; margin-left: 30px; } .zapis-url { font-size: 0.8rem; text-decoration: none !important; } .zapis-url:hover { color: olivedrab; } .zapisy-log { margin-top: 2em; } .slot { grid-gap: 10px; margin-left: 15px; font-size: 14px; } .slot.wolny { text-shadow: #3CFF0099 1px 0 10px; } .tuwpisany .opcja, .tuwpisany .wpisany, .tuwpisany .opis { color: white !important; font-weight: bold !important; text-shadow: none !important; } .slot .opis { font-weight: bold; } .slot .opcja { font-weight: normal; color: rgba(107, 142, 35, 0.8); } .slot .wpisany { font-weight: normal; font-style: italic; } .zapisanych { margin-top: 1em; margin-bottom: 1em; } .log-wypisany { color: rgb(248, 79, 0); margin: unset; } .log-wpisany { color: rgb(13, 222, 0); margin: unset; } .z_toastmsg { min-width: 800px; /* Set a default minimum width */ margin-left: -400px; /* Divide value of min-width by 2 */ text-align: center; /* Centered text */ border-radius: 2px; /* Rounded borders */ padding: 16px; /* Padding */ position: fixed; /* Sit on top of the screen */ z-index: 1; /* Add a z-index if needed */ left: 50%; /* Center the snackbar */ bottom: 30px; /* 30px from the bottom */ } @media (max-width: 500px) { .zapisy-wrapper { margin: 0; } .slot { margin-left: 20px; } }
 19. Maras

  Hall Of Shame

  @Vaniok Ban na rozgrywki na serwerze ACC do 21.04.2020 (włącznie). Niszczenie realizmu i autentyczności rozgrywki przez zabijanie sojuszniczej jednostki AI, na którą łączył się gracz. Żadna sytuacja na Misji w ACC nie uzasadnia zabijania jednostek sojuszniczych / cywilów.
 20. Czas wrócić do Iraku...

  9LSvJEv.jpg

 21. Maras

  CO 28 "Obrona Wzgórza"

  do

  @Znicz Jak nie wiesz czy będziesz to przepisanie się na rezerwę nie jest rozwiązaniem.
 22. @Znicz na wstępie dzięki zorganizowanie swojej pierwszej misji i wybacz, że niechcący zmieniłem bieg wydarzeń Żałuję, że ironicznie zginąłem przez błąd ZEUSa, który to w domyśle ma być narzędziem, które ma nas uchronić od ludzkich błędów które zdarzają się w wcześniej przygotowanej przez MM misji. Do przebiegu: Jeśli chodzi o wykorzystanie SPG i Metys to nie dało się ich ich sensownie rozstawić i użyć z naszych okopów bo się bugowały. To dlatego nie wykorzystywałem tych środków ogniowych, bo opuszczanie stale ostrzeliwanych pozycji aby ich na siłę użyć, jest co najmniej lekkomyślne. Sytuację z samowolnym rozpoczęciem ostrzału drużyny wyjaśniliśmy na DB, więc chcę tylko dodać jedną rzecz. @Vesto miałeś sporą przerwę w graniu tutaj, a tym bardziej nie pamiętam abyś wcześniej w ACC coś więcej dowodził. W związku z tym sugeruję Ci spróbować najpierw na slotach zastępców TLi u bardziej doświadczonych w ACC dowódców. Sugeruję Ci też mocno zainteresowanie się tematem MC Lider. Do misji: Odniosę się tylko do tej części ZEUSowej. Nielogiczne i sztuczne dla mnie były te trzy przeskoki w czasie. Między nimi tak naprawdę oprócz zrobienia tego zwiadu nie działo się nic co mogłoby je zapełnić i uzasadnić. Zdecydowanie lepiej wyglądałby jeden przeskok do wieczora po zajęciu pozycji i zrobieniu jakiegoś mikro zadania i potem jeden przeskok do rana po wymianie ognia w nocy i nad ranem. Kolejna sprawa to zgłaszanie przez ZEUSa @Templar, że wirtualny oddział X oznaczony na mapie coś widzi. Było to bardzo utrudnione, bo przez pewien czas myliłeś callsigny i znaki taktyczne na mapie i je przekręcałeś przez co nie wiedziałem o czym do mnie mówisz. Później z perspektywy obserwatora widziałem, że wiele pojazdów, które miały nas chyba zaatakować stało w dolinie zablokowanych na drzewach. Przez długi czas żaden z ZEUSów nawet na to nie zwrócił uwagi z mojej perspektywy. Generalnie przeciwnik biegał pojedynczo po tych polach nie stanowiąc dużego zagrożenia dla okopów. Sugerował bym Wam ukrycie/stworzenie przeciwnika gdzieś bliżej okopów poza linią naszego widzenia i skoordynowany atak z bliska, kiedy AI zachowują się lepiej. A co do pozycji RPG to normalnie powinna ona wyglądać tak jak na zdjęciu poniżej: Strzelec stoi na półce powyżej dna okopu i strzela kiedy nie ma za sobą tylnej ściany okopu, bo jest powyżej niej.
 23. Cześć @Russian Wpadnij do nas na TeamSpeak, aby chwilkę porozmawiać. W celu rozmowy łap @Semir, @Templar albo @Fistach. Ikona na TS: W razie nieobecności kwatermistrzów możesz się zgłosić do kogoś z administracji. Ikona na TS: >>>>Namiary na nasz TS<<<< Do usłyszenia!
×
×
 • Dodaj nową pozycję...