Skocz do zawartości

Alienzo

Sztabowiec
 • Liczba zawartości

  2 928
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  136

Zawartość dodana przez Alienzo

 1. Mnie z technikaliów to serce pękało, oczy kuły i żal du**ę ściskał przez plecak Fistacha. Zmień to proszę:
 2. Alienzo

  Wojsko Polskie

  Jeśli ktoś jeszcze w temacie naszych zbrojeń myśli że ktokolwiek z naszej "góry" myśli o dobru armii i żołnierzy to weźcie się w końcu rozczarujcie. Już nawet wyższy oficer mi powiedział że podoficerowie z doświadczeniem bojowym są przeszkodą i jęczącą kłodą u nogi w naszej pokojowej armii. Także ten! ja jeszcze 4 lata do emerytury ry i emigruje.
 3. Alienzo

  Escape from Tarkov

  Trochę ponad rok temu twórcy pisali że stworzą własny NIEZAWODNY anticheat który pozbędize się cziterów w 100%. Przez ponad rok ludzie na forum pisali że ich walka z cheatami jest słaba i że Tarkov powinien pomysleć o Battleeye. Uzytkownicy tacy byli często banowani na forum pod zarzutem łamania regulaminu forum A co teraz robią twórcy Tarkova których gra jest okrzykiwana jedną z największych aren dal cheaterów? Wprowadzają Battleeye https://forum.escapefromtarkov.com/topic/101968-wprowadzamy-battleye/
 4. Alienzo

  COOP Misja do wyboru

  do
  Misja dowolna do wyboru jak się zbierze parę osób. Zapisujemy się, wchodzimy i wybieramy misje jaką chcemy zagrać spośród dostępnych na serwerze. Warunkiem jest zapisany dowódca. Osoby wyrażające chęć zebrać się wieczorem proszę się wpisać na sloty.
 5. Opinie już wyraziliśmy, misję zapewne zagramy jeszcze raz (lub kontynuację). Chciałbym żebyście wpisali mi tu techniczne sprawy które wychwyciliście. Plus jeśli ktoś ma ochotę jeszcze jakąś opinie wyrazić to śmiało.
 6. Alienzo

  SNAFU 2

  do

  Bez przesady. Misja wymaga dynamicznego działania. Jak się nie uda w miarę szybko, to się nie uda wcale
 7. Alienzo

  SNAFU 2

  do

  To bardzo zależy od dowódcy i SiC jak popędzą ludzi. Naprawdę ciężko powiedzieć.
 8. Widzę zainteresowanie misją, więc spodziewajcie się slotów dosatkowych. Info wkrótce.

  1. Pokaż poprzednie komentarze  6 więcej
  2. Zus

   Zus

   W afganie strzelali z okien to i ze śmigła będzie się dało!

  3. Zus

   Zus

   Poza tym, jak na początku trzeba się bronić, to będzie miód.

  4. Alienzo

   Alienzo

   Kto pamięta pierwsze SNAFU to pamięta jaka była ta dodatkowa sekcja ;)

 9. Pogoda sprzyja. Airborne mode on! 😕

  1. Pokaż poprzednie komentarze  1 więcej
  2. Maras

   Maras

   Ale że Airborne misja?

  3. Alienzo

   Alienzo

   Nie. Skoki mam. 2 zrobiłem i jeden znowu łbem przyjebałem. Jeszcze 3 lądowania głową i awansują mnie na pułkownika. 

  4. Templar

   Templar

   Alienzo, spróbuj ubrać spadochron do góry nogami. Może nie przywalisz głową o grunt tym razem!
   😄

 10. SPG został użyty całkiem skutecznie w drugiej miejscowości. Zobaczyłem że jest rozstawiony akurat w stronę wroga, zwołałem załogę i naprowadziłem ogień. 3 strzały skutecznie zablokowały jeden z ataków. Potwierdzone trafienia Więcwj broni zespołowej, szczególnie do obrony!
 11. Panowie przepraszam za pomyłkę. Źle kliknąłem datę w statsach. Misja SNAFU odbędzie się w czwartek a nie we wtorek. Skorygujcie to jeśli chodzi o zapisy.

   

   

 12. Dzięki za obecność dzisiaj! Zapraszam na kolejną misję! SNAFU 2. Kondynuacja misji-legendy ;)

  Zapisy otwarte:

   

 13. Ciepła i wilgotna w twojej okolicy czeka na ciebie! (czyli dżungla dziś wieczorem :D )

   

   

  1. Templar

   Templar

   Pogoda na dzisiejszy wieczór:
   Obfite opady deszczu z szansą na szarżujących Japończyków.

  2. Lix

   Lix

   Miotacz płomieni do zgarnięcia 🤪

 14. No k...a do 4 rano siedziałem nad misją i bagnet springfielda nie chciał ciachać... Może coś u mnie w ustawieniach 😕 Albo to już ten wiek że bagnet kuć nie chce
 15. No właśnie nie w mojej misji.
 16. Problem z użyciem bagnetów w misji mam. W edytorze broń z IF (nie z FOW) działa kucie bagnetem bez zarzutu. Na serwerze natomiast nie. Kwestie jakiegoś modułu czy ustawień serwera? (Modułu żadnego znaleźć nie mogę)
 17. Jak najbardziej tak. Dobra misja obronna nie jest zła, jednak doświadczenie pokazało że najlepiej taką misję defensywną robić z Zeusem. AI jest za głupie (lub za mądre) żeby sprawnie przeprowadzać kontrataki w odpowiednich momentach misji. Najlepiej taki balans do misji obronnych wytworzy ci doświadczony ZEUS.
 18. Dzięki za pomoc kwestia rozwiązana sposobem jaki polecił Zus. Po odprawie przed lub po starcie misji Zeus usunie mapy wybranym graczą jednym kliknięciem w menu pod scrollką.
 19. Alienzo

  Escape from Tarkov

  Z premierą 12.0 chętnie. Póki co jak mimo dobrego internetu widzę jak postacie przeskakują poklatkowo to dziękuje. Jeśli 12.0 poprawi to co obiecują poprawić to ok. Teraz jestem anty na Tarkova przy tym jak obecnie działa.
 20. Opcja z briefem na mapie wiszącej na ścianie mi odpadła z racji zbyt małych rozmiarów i braku możliwości zrobienia zoom'u, stąd pytanie. Jak wybranym graczom na starcie misji lub po wjeździe w trigger usunąć mapę z ekwipunku?
 21. Zapraszam na hardcore :) Zaleca się grać z podkręconymi grzejnikami w temperaturze 35 stopni i z wilgotnością powietrza 100%. Oczywiście w pełnym umundurowaniu! :D

   

   

  1. Maras

   Maras

   Cytat

    

   16 minut temu, Maras napisał:

   Rozumiem ze na czas brifu zastosujesz skrypt, aby wszyscy mieli mapy a dopiero potem je usuniesz z EQ tak jak to robiono na A2.

    

   Tak lub dowódca w specjalnym miejscu po odpaleniu misji, rozłoży mapę i zorientuje wszystkich w planie.

    

   Generalnie wystarczy wstępnie zorientować wszystkich topograficznie. I tak jeśli szeregowi nawe z mapą by szli i nie patrzyli w nią na bieżąco, to po pewnym czasie ciężko byłoby się odnaleźć. W razie rozbicia lub zagubienia należy pamiętać że posterunki Marines są na północy a wróg na południu.

    


   Proponuję jednak zastosować skrypt na usunięcie mapy po starcie dla wyznaczonych osób. Nie stacjonujemy na co dzień w tamtejszej dżungli, więc z perspektywy zwykłych żołnierzy oraz oszczędności czasu jest to lepsze rozwiązanie.

  2. Alienzo

   Alienzo

   O nic się nie bój będą mapy na briefie. Stacjonujecie, czy nie, każdy żołnierz powinien zobaczyć mapę i sytuacje przed zadaniem. A jako że w A3 nie działa nam ostatnio kładzenie mapy na ziemi, poradzimy sobie tak żeby było dobrze.

    

   Bez paniki Maras :)

 22. Panowie, mimo presji żony, zapisałem się i będę dziś na misji! Mam nadzieje że znajdzie się jeszcze paru tak odważnych jak ja i zapełnimy sloty do pełna! :P

  1. Sone

   Sone

   Odważny i nierozsądny, to się chwali! :D

  2. Alienzo

   Alienzo

   Widzę że prowokacja opłaciła (choć żona ma focha 😕 ). Jeszcze tylko jakiś złotousty do radia! :D

 23. Alienzo

  SNAFU 2

  do
  Oddział najemników znowu w tarapatach! Czyli SANFU pełną gębą! .zapisy-wrapper { margin-left: 50px; margin-right: 50px; } .zapisy-wrapper .opis p { margin-bottom: 1em; } .zapisy-wrapper .opis p:first-child { margin-top: 1em; } .zapisy-wrapper .opis p::first-letter { padding-left: 15px; font-size: 150%; } .zapisy-app { margin-top: 2em; } .zapisy-app .h1, .h2, .h3 { margin-top: 1em; } .zapisy-app .h1 { font-weight: bold; font-size: 1.5em; } .zapisy-app .h2 { font-weight: bold; font-size: 1.2em; margin-left: 15px; } .zapisy-app .h3 { font-weight: bold; font-size: 1.1em; margin-left: 30px; } .zapis-url { font-size: 0.8rem; text-decoration: none !important; } .zapis-url:hover { color: olivedrab; } .zapisy-log { margin-top: 2em; } .slot { grid-gap: 10px; margin-left: 15px; font-size: 14px; } .slot.wolny { text-shadow: #3CFF0099 1px 0 10px; } .tuwpisany .opcja, .tuwpisany .wpisany, .tuwpisany .opis { color: white !important; font-weight: bold !important; text-shadow: none !important; } .slot .opis { font-weight: bold; } .slot .opcja { font-weight: normal; color: rgba(107, 142, 35, 0.8); } .slot .wpisany { font-weight: normal; font-style: italic; } .zapisanych { margin-top: 1em; margin-bottom: 1em; } .log-wypisany { color: rgb(248, 79, 0); margin: unset; } .log-wpisany { color: rgb(13, 222, 0); margin: unset; } @media (max-width: 500px) { .zapisy-wrapper { margin: 0; } .slot { margin-left: 20px; } }
 24. do
  Where are you damn Japs? Sierpień 1942 roku. Południowo-zachodni Pacyfik W amerykańskim dowództwie na obszar południowego Pacyfiku (COMSOPAC) panuje przekonanie, że Japończycy, po opanowaniu wysp Marshalla i Gilberta, a następnie Wysp Salomona, mogą wkrótce sięgnąć po Santa Cruz, Nowe Hebrydy, a w końcu Fidżi i Samoa, skutecznie przecinając linie komunikacyjne USA z Australią i Nową Zelandią. Należy im w tym przeszkodzić, tym więcej, że – jak donosi wywiad i rozpoznanie lotnicze – Japończycy przystąpili z początkiem czerwca 1942 roku do budowy lotniska na Guadalcanalu. W nocy 7 sierpnia 1942 roku siły inwazyjne podeszły pod wysepkę Savo i tu rozdzieliły się – większa grupa (nazwa kodowa X-RAY), pod dowództwem gen. Vandegrifta skierowała się w stronę Guadalcanalu, podczas gdy mniejsza (Y-OKE), dowodzona przez gen. Williama Rupertusa (zastępca dowódcy dywizji), skierowała się ku wysepkom Florida, Tulagi, Gavutu i Tanambogo. Lądowania odbyły się pomiędzy 7.00 a 8.00 rano i były poprzedzone bombardowaniem z morza i powietrza. Małe wysepki zostały zajęte w ciągu dwóch dni i do wieczora 9 sierpnia opór już w zasadzie nie istniał. Tymczasem siły lądujące na Guadalcanal („Plaża Czerwona”, ok. 5800 m na wschód od Przylądka Lunga) miały plan następujący: 5 batalion PMar będzie posuwał się na wschód i zachód wzdłuż wybrzeża dla zabezpieczenia skrzydeł, natomiast 1 batalion PMar ruszy na południe w głąb lądu i – zajmując przybrzeżne lotnisko japońskie – dotrze przez dżunglę do trawiastego Wzgórza Austen, położonego niezbyt daleko od wybrzeża. Dane dostarczone przez wywiad okazały się jednak mało precyzyjne – Austen nie jest wzgórzem, a odległym walnym pasmem wzgórz (do 516 m n.p.m.). Pozostaje nam więc umocnić płytki przyczółek i ściągnąć z plaż w głąb lądu znaczne ilości zaopatrzenia. Tymczasem po południu nastąpiły dwa ataki z powietrza: najpierw zaatakowało 18 dwusilnikowych bombowców Kawanishi (dwa zestrzelono), a wkrótce potem grupa bombowców Aichi, którą również odparto, ale uszkodzony został niszczyciel USS "Mugford". W nocy z 8 na 9 sierpnia doszło do bitwy koło wyspy Savo, przy północnym wybrzeżu Guadalcanal. W niespodziewanym nocnym ataku Japończycy zatopili bez strat krążownik australijski (HMAS "Canberra") i trzy amerykańskie krążowniki ciężkie: USS "Astoria", "Quincy" i "Vincennes". W wyniku tych walk US NAVY wycofało swoje lotniskowce z naszego rejonu. W związku z tym nie posiadamy obecnie skutecznego wsparcia lotnictwa. Następnego dnia, przy niewielkim oporze, zajęte zostało lotnisko Henderson, które wkrótce, po naprawie pasa startowego, będzie służyć naszym wojskom. Wraz z lotniskiem w nasze ręce wpadły ogromne zapasy żywności, broni, amunicji, samochodów ciężarowych i innego sprzętu. Obszar został zabezpieczony i jesteśmy przygotowani do obrony przed atakiem, który prawdopodobnie wkrótce nadejdzie. Wasz zebrany z ochotników oddział, ma za zadanie wykonać patrol na południe od lotniska Henderson celem odnalezienia zgrupowania Japońskiego przygotowującego atak.
 25. Dłuuuuga droga. Jeszcze Horneta nie skończyli!
×
×
 • Dodaj nową pozycję...