Skocz do zawartości

Maras

Sztabowiec
 • Liczba zawartości

  2 426
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  122

Odpowiedzi dodane przez Maras


 1. Słuchajcie.

  Misja była eksperymentem i administracja wyraziła zgodę na jej rozegranie. Niestety już po misji zbierając feedback dotarły do nas różne opinie co do tego typu rozgrywek.
  Nie wchodząc tutaj w szczegóły tych opinii Sztab ACC doszedł ostatecznie do wniosku , że tego typu misja powinna znaleźć swoje miejsce w dziale rozgrywek RealOp lub Members Night.

   

  Należy podkreślić, że w ACC misje w dziale COOP zwyczajowo mają opierać się na kooperacji w środowisku odtwarzania działań wojskowych, lub zbliżonych do wojskowych (partyzantka, najemnicy), które są naszym PODSTAWOWYM ASPEKTEM DZIAŁALNOŚCI.
  Na tych misjach możemy sprawdzać swoje umiejętności nabyte na przykład na szkoleniach MC lub zwyczajnie zgrywać się z innymi członkami społeczności w oparciu o struktury i mechanizmy stricte wojskowe. Natomiast jeśli chodzi o pozostałe tryby....

   

  ---- Sekcja dla wyjaśnienia i informacji dla wszystkich ---

   

  Misje RealOp w ACC można podzielić na dwa typy.

   

  1. Militarne RealOp'y czyli te podobne do COOP ze szczególnym naciskiem na MAKSYMALNIE REALISTYCZNE odwzorowanie działań i procedur wojskowych.

   

  Przykładem jest misja @Alienzo RO Tiger Stripe:

  2. Fabularne RealOp'y czyli misje niekoniecznie związane z działaniami militarnymi (choć mogą być), w których wcielamy się w postacie stworzone przez danego MM. Każdy uczestnik odtwarza swój scenariusz i realizuje własne zadania w oparciu o specjalnie przygotowany przez MM briefing. Postacie ważniejsze dla danego scenariusza oznaczone na slotach jako (RP), czyli Role Play posiadają bardziej szczegółową odprawę, w której jest opisana, np ich historia oraz motywy działania wraz z prywatnymi zadaniami.

   

  Przykładem takiej misji (która defacto dawno się już tutaj nie odbywała a szkoda) jest misja @Jaskier RO Szczypta Mistycyzmu albo Monachomachia

   

  Misje Members Night w ACC to misje, w których znajdują się dwie "grupy graczy". Różnica jest taka, że jedna grupa ma ciekawsze zadania i to na nią nastawiona jest cała misja, w momencie kiedy druga grupa stanowi tło wydarzeń i nie bierze bezpośredniego udziału we wszystkich aspektach misji.
  Rozgrywki tego typu są ukłonem w stronę osób mających wkład w społeczność ACC (MM, Instruktorzy, Donatorzy, Moderatorzy, Administracja) i to te osoby zajmują sloty w grupie graczy, którzy realizują ciekawsze zadania. Pozostali gracze o ile są przewidziane takie sloty mogą wziąć udział jako strona stanowiąca tło wydarzeń. Niestety mało tego typu misji odbyło się na przestrzeni lat tutaj w ACC, w zawiązku z czym nie jestem w stanie podać wam jakiegoś dobrego przykładu.

   

  --- Koniec wyjaśniania ---

   

  Podsumowując.

  W opinii sztabu tego typu misja powinna znaleźć swoje miejsce w dziale RealOp jako misja fabularna z starannie przygotowanym briefingiem, który umożliwi wczucie się w klimat każdej pojedynczej osoby biorącej udział w tej rozgrywce, aby uniknąć znanego nam efektu "chaosu" i braku dyscypliny.

   

  Jeśli @Pba masz pomysły na tego typu misje, a nie wiesz jak przeformować je na fabularnego RealOpa ACC to daj znać. Administracja dysponuje starymi misjami, które mogą posłużyć jako dobry wzór tego typu rozgrywek w przyszłości. :)

  • Lubię 1

 2. 19 minut temu, Alienzo napisał:

  A czy ta mobilna artyleria to będzie tylko do strzelania ogniem bezpośrednim czy jakieś przyrządy do strzelania pośredniego będą? 

  Jak umiesz lobować to będziesz miał artę. Nie planują nic z tych rzeczy, ale ten pojazd ma pociski z zapalenikiem zbliżeniowym, także będzie można niszczyć pojazdy strzelając im nad wieżą.


 3. Godzinę temu, Krystian napisał:

  taką rozpiskę w internetach

   

  1 godzinę temu, Maras napisał:

  Co zabawne jeszcze parę lat temu wszystko szło w stronę 12 osób

  Właśnie wspominałem o tym w moim poście wyżej. Argumentowali to zmniejszeniem liczby osób do 3 w Fire Teamie  i zwiększeniem siły ognia o 300%

  giphy.gif

   


 4. 7 godzin temu, Slova napisał:

  rezerwa sprzętu w postaci NIE ODSTAJĄCYCH OD DZISIEJSZYCH STANDARDÓW czołgów postsowieckich to nie jest głupia sprawa

  Po części się zgodzę, bo daleko nie trzeba też szukać przykładów na zachodzie, gdzie amerykanie z cmentarzyska samolotów wyciągają B-52, bo nie mają wystarczającej floty bombowców strategicznych :)


  @Tantal mogło być i tak... :P

  Ciekawe czy tych panów z power pointa skumulują w końcu w jednej Agencji Uzbrojenia tak jak to hucznie zapowiadali.

  Podejrzewam, że idzie im to jak krew z nosa, ponieważ mają problem w jaki sposób nie robiąc szkody pominąć tak wiele "buzi do wykarmienia" w postaci podwykonawców i komisji analizujących koncepcje etc... :(

   


 5. 6 godzin temu, Slova napisał:

  Wystarczyłoby kupić od Ukrainy licencję na ich armaty (bo mają lepsze niż to co u nas w T-72) i wykonywać na miejscu.

  Pewnie znając nasz budżet i ostatnią politykę rozdawnictwa prędzej by na to poszli. Ale z drugiej strony nawet oni nie są chyba na tyle głupi by pchać się dalej w postsowiecki sprzęt. Zmiana lufy wymagałaby najpewniej zmiany całej wieży a to już koszt.
   

  + @Slova patrząc po wypowiedziach MONa to w naszej obecnej polityce zbrojeniowej inwestowanie w sprzęt inny niż amerykański to niemal zdrada stanu i spoufalanie się z wrogiem :D


 6. https://www.defence24.pl/polskie-pociski-kierowane-dla-t-72

  Tutaj @Lt_Mic. Ale to też takie pisanie palcem po wodzie, bo rozwiązania gotowego nie mamy, a testy i ew. adaptacja potrwałyby pewnie z 8 lat od dziś znając MON.

   

  Zastanawiam się co naszych decydentów wstrzymuje od kierunku koreańskiego. Przecież podwozie od K2 mamy na wyposażeniu modułu ogniowego Regina (czyli nasze Kraby z zapleczem).

  Były ponoć jakieś problemy z przekładniami w tych koreańskich odpowiednikach, ale wsadzili niemieckie przekładnie i Oman zażyczył sobie 72 sztuki.

   

   


 7. http://dziennikzbrojny.pl/artykuly/art,10,51,11216,komentarze,1,rozsypane-brygady?fbclid=IwAR0dgCQ18f1evdCmZRjXgUwa1METfqXVyZKWM4V5EtsdgmlaLghgmz3dMbQ

   

  "Niektóre polskie brygady przynależne do Wojsk Pancernych i Zmechanizowanych znajdują się od kilku lat w rozsypce, są zdezintegrowane. Wkrótce do grupy przebudowywanych dołączy jeszcze jedna – Podhalańczyków. Polskie brygady co do zasady i tak uznawane są za nieodpowiednio przygotowane do prowadzenia działań, ale w ostatnich latach poziom ich gotowości jeszcze bardziej obniżono. Nie tworzą dziś zgranych zespołów bojowych, ale coraz bardziej twory administracyjne..."

   

  I ten "remont" T-72 w wersji podstawowej z 81' roku. Nie mamy załóg, a remontujemy szroty dla niekompletnych brygad :(

   

  PS.To już nawet w RHS są lepsze bo T-72B z 85' z i bez pancerza reaktywnego Kontakt-1. (+z możliwością wystrzeliwania PPK Refleks)


   


 8. Amerykańska odpowiedź na BTRy-82a

  Stary (dragoon) i "nowy" (CRADA) stryker z armatą 30mm. Wielkość wieży przeraża, ale pewnie jest tam sporo miejsca pod baterie do ew. broni laserowej lub systemu zwalczania roju dronów przez zapakowany w wierzy "własny rój dronów".

   

  Dragoon

  image.png

   

  CRADA

  CMI_Defence_ARDEC_Cockerill_3030_CRADA_3

   

  Swoją drogą ciekawe, bo ruskie zrobiły np. coś takiego (BTR-82AT) i wygląda to o niebo lepiej patrząc z perspektywy łatwości ukrycia pojazdu przed ew. przeciwnikiem.

   

  7035220_original.jpg

   

   


 9. Witaj  @Martonix!

  Następnym krokiem jest przygotowanie się do szkolenia podstawowego od strony technicznej :

  Poradnik poborowego Ci w tym pomoże

  Poradnik Poborowego

   

  Informacje dotyczące serwera oraz komunikacji przez program TEAMSPEAK 3 znajdziesz tutaj:

  Poradnik Techniczny

   

  Zostaw znak po sobie i daj znać innym ze właśnie do nas dołączasz. Mówiąc krótko Przywitaj się! ;)

  Powitalnia dla nowych graczy

   

  Gdy będziesz już przygotowany zapisz się na najbliższe szkolenie podstawowe

  Najbliższe terminy szkoleń Arma 3

   

  W przypadku braku terminów skontaktuje się z kwatermistrzem lub administratorami (sztabowcami) w tej sprawie.

   

  WAŻNE INFORMACJE DOT. PRZYGOTOWANIA DO SZKOLENIA!

  1. W dniu szkolenia musisz mieć pewność, że Twoja wersja gry oraz addony są kompatybilne z wersjami znajdującymi się na naszym serwerze.

  2. Możesz bez przeszkód testować swoją wersję gry z addonami wchodząc na nasz serwer, jednak pamiętaj, aby nie testować swego przygotowania w trakcie innych szkoleń i misji przed o po godzinie 20:00, kiedy prowadzimy rozgrywki.

  3. Jeśli masz problemy wejdź na TS-a lub pisz na forum (uprzednio używając opcji szukaj aby nie dublować podobnych tematów) ew. pisz do mnie PM-a.

  4. Jeśli mimo wszystko posiadasz problemy techniczne zapraszam na nasz kanał TeamSpeak-a o nazwie "Techniczny" - wystarczy, że wejdziesz i poczekasz, na pewno ktoś Ci w czymś pomoże - dowolna godzina.


  Pamiętaj, że Twój nick w grze i na TS musi być zgodny z nickiem z forum.

   

  Pigułka Zasad Dotycząca Prowadzonych Rozgrywek po 20:00 na serwerach ACC:

  1. Kanał Alpha jest zamykany o godzinie 20:00, prawo spóźnienia się (10 min) mają Donator, Opiekun, ViP, Weteran, Sztabowiec.

  2. Musisz być przygotowany techniczne - nie wchodzisz na kanał Alpha, gdy coś jeszcze ściągasz, coś ci nie działa, nie wpływasz w ten sposób na opóźnienie rozgrywki.

  3. Przygotowanie mentalne - bezwzględny zakaz stawienia się na rozgrywce pod wpływem jakichkolwiek środków odurzających, które znacząco wpłyną na twoje zachowanie / poziom rozgrywki.

  4. Dyscyplina zapisów - szanuj pierwszeństwo tytułów i MC, w razie wątpliwości pytaj dowódcy misji na PW forum/TS, lub jeżeli takowy się nie zapisał - Opiekuna, Sztabowca. Gdy wiesz, że nie możesz się stawić a byłeś zapisany - WYPISZ SIĘ lub w skrajnej sytuacji poinformuj administrację o tym fakcie.

  5. Podczas samej rozgrywki stawiamy duży nacisk na:
  -dyscyplinę - obowiązuje starszeństwo stopnia jaki zaproponował MM lub w jego braku - dowódca operacji, jego zastępca, kolejni dowódcy i ich kolejni zastępcy
  -komunikację - dostosuj poziom ACRE i efektów ARMA w taki sposób byś słyszał innych i sam brzmiał zrozumiale
  -klimat - poza rozgrywkami RO, gdzie obowiązuje 100% klimatu, podczas randomowych obowiązuje jego minimalna wartość (wypowiadanie na temat danych czasów i odnosząc się do obecnych wydarzeń jakie panują na danej misji, przesadne podchodzenie do klimatu również będzie karane)

  6. Po zakończonej rozgrywce następuje podsumowanie operacji, jeżeli bierzesz w nim udział, uszanuj hierarchię wypowiedzi jaką wyznacza dowódca operacji oraz wykaż się kulturą, gdy chcesz się wypowiadać lub bronić własnych racji.

   

  Do zobaczenia na szkoleniu! ;)


 10. Od samego początku trapiły mnie jakieś problemy... Pierwszym zaskoczeniem było to, że znalazłem się na slocie sternika co chyba nie było nigdzie ujęte w uwagach technicznych @canadian.

   

  Przy lądowaniu dopóki nie zrobiłem restartu miałem czarne "filmowe" pasy co zasłaniało mi dużą część HUD. Nie wiem czy to wina jakiegoś źle wczytanego intro u mnie ale mocno to przeszkadzało. 

   

  Przepraszam bodajże @Lix oraz @Zus za ranienie granatem ppanc przy wysadzaniu działa obok tej chałupy przy okopach. Jak zobaczyłem że ktoś próbował zniszczyć je panzerfaustem, który jest nieco zbugowany i sypie odlamkami jak tonowa bomba to zacząłem tej osobie machać i potem sam rzuciłem granat na znak że niszcze działo.

   

  Tak poza misją:

  Panowie @MisterNova i @Pba o ile dobrze pamiętam. Serwer jest po to ustawiony 24h/7 aby móc przetestować sobie czy macie wgrane dobrze mody i czy jesteście przygotowani technicznie. Sytuacja taka jak wczoraj nie może się powtarzać.


 11. 33 minuty temu, Lt_Mic napisał:

  i tyle by było z historii na YouTube...

  Warto obejrzeć ten odcinek gdzie opowiadają o treści odpowiedzi YT na ich apelację.

   

  Swoją drogą zastanawiam się skąd bierze się geneza obecnej polityki YT dotyczącej pomowanego contentu :F

×
×
 • Dodaj nową pozycję...